Uyuz hastalığı için tedavi önerisi

mertsstmz

Centipat
Daha fazla  
Uzun zamandır uyuz hastalığıyla başımız dertte. Kremleri kullanmak fayda etmiyor. Ne olur yöntemini gerçekten bilen biri yardım etsin. Ne yapabiliriz? Hayatımı gerçekten çok etkiliyor, geceleri uyutmuyor, gece 3-4 kere kaşınmaktan uyanıyorum ve bu artık canımı gerçekten sıkmaya, canıma tak etmeye başladı. Geçmiyor bu illet. Tedavisini de bulamıyorum. Her gittiğim doktor aynı kremi ve losyonu veriyor. Anlatamıyorum, işe yaramıyor bu kremler, işe yaramıyor bu losyonlar.

Başka bir çözüm yolu bulmalıyım. Gerekiyorsa evi bile ilaçlatırım para umurumda değil yeter ki kurtulayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kıyafetleri yüksek derecede yıka, yıkamanın ortasında makineyi durdur 15 20 dk beklet sonra devam ettir. Bütün aile verdiğim ilacı kullanın.
5ed32d11-bf94-4b4b-af90-34df72549be5.jpg

Dostum seni en iyi ben anlarım 1 yıl boyunca çektik ailece son 1 yıldır çok şükür yok şimdi en hızlısından alabiliyorsan ciddiye bölümüne randevu al git muayene ol bize doktor eczanede özel yapılan bir karışım hazırlattı 1 ay sürdük ailecek herkes hemencecik geçirdi ilacın içeriği kükürt tozu vazelin sanirim bütün vücuda 2 gün üst üste suruyorsun ama kokuyor işte dışarı falan çıkmaman lazım hafta sonları sürersen daha iyi olur sürdükten 2 gün sonra güzelce doğal kükürtlü sabunlar var onunla iyice yikaniyorsun inşallah hiçbirseyin kalmıyor.

Uzun zamandır uyuz hastalığıyla başımız dertte. Kremleri kullanmak fayda etmiyor. Ne olur yöntemini gerçekten bilen biri yardım etsin. Ne yapabiliriz? Hayatımı gerçekten çok etkiliyor, geceleri uyutmuyor, gece 3-4 kere kaşınmaktan uyanıyorum ve bu artık canımı gerçekten sıkmaya, canıma tak etmeye başladı. Geçmiyor bu illet. Tedavisini de bulamıyorum. Her gittiğim doktor aynı kremi ve losyonu veriyor. Anlatamıyorum, işe yaramıyor bu kremler, işe yaramıyor bu losyonlar.

Başka bir çözüm yolu bulmalıyım. Gerekiyorsa evi bile ilaçlatırım para umurumda değil yeter ki kurtulayım.
Öncelikle tüm kıyafetleri ve çarşafları yüksek derecede yıkaman lazım. Hatta yeni kıyafetler ve çarşaflar alabilirsin yenileme vakti geldiyse. Yapabileceğin en iyi şey 3-5 gün evden uzaklaşman(ız) olacaktır. Bu sayede uyuza sebep olan o minik ve hain canlılar yaşayacak bir yer bulamayıp ölecektir.

Evden gidemiyorsanız ilaçlatın. Ayrıca ortak havlu vs. kullanmayın kesinlikle.

İlaç olarak Wilkinson Pomat'ı şiddetle tavsiye ederim. Biraz ağır bir kokusu var ve biraz kötü bir hissi var ama etkilidir. Evdeki herkes kullansın mümkünse başkaları da varsa. Birisinde geçti diye bırakmasın sakın kullanmayı.

Umarım ki iyileşirsiniz. ❤️

N vücuda 2 gün üst üste suruyorsun ama kokuyor işte dışarı falan çıkmaman lazım hafta sonları sürersen daha iyi olur sürdükten 2 gün sonra güzelce doğal kükürtlü sabunlar var onunla iyice yikaniyorsun inşallah hiçbirseyin kalmıyor.

Çok teşekkürler bilgin için inşallah bir an önce geçirebilirim.

Öncelikle tüm kıyafetleri ve çarşafları yüksek derecede yıkaman lazım. Hatta yeni kıyafetler ve çarşaflar alabilirsin yenileme vakti geldiyse. Yapabileceğin en iyi şey 3-5 gün evden uzaklaşman(ız) olacaktır. Bu sayede uyuza sebep olan o minik ve hain canlılar yaşayacak bir yer bulamayıp ölecektir.

Evden gidemiyorsanız ilaçlatın. Ayrıca ortak havlu vs. kullanmayın kesinlikle.

İlaç olarak wilkinson Pomat'ı şiddetle tavsiye ederim. Biraz ağır bir kokusu var ve biraz kötü bir hissi var ama etkilidir. Evdeki herkes kullansın mümkünse başkaları da varsa. Birisinde geçti diye bırakmasın sakın kullanmayı.

Umarım ki iyileşirsiniz. ❤️

Teşekkürler yanıtınız için.

Geçmiş olsun. İllet bir hastalık.
Evet, şu an tamamen iyileştik ailecek. Bir sorun kalmadı. İyileşme sürecinde aşırı hijyen gerçekten önemli. Herkes uysun, 1 kişi uymasın gene iyileşemezsiniz. Xabion gerçekten iyi geldi. Xabion kremi 3 gün kullandıktan sonra kükürt sabunu aldım. Kükürt sabununu 1 hafta kullandım. Ama sık kullanmak çok da iyi bir fikir değil herhal. Zararları olabilir, emin değilim. Ufak ufak tahriş etmişti vücudu. Günlük olarak giyilen kıyafetler ve yatak çarşafları yıkandı. Yerleri her gün sildik.

Uyuza yakalanan ve atlatan herkese geçmiş olsun, atlatamayanlar da umarım atlatırsınız. Kaşınmaktan daha çok psikolojik zarar veriyor. Psikolojik olarak bitiriyor insanı.

Evet, herkesin düzgünce verilen kremleri kullanması ve aşırı hijyenik olması gerekiyor. Herkes uysun, 1 kişi uymasın tekrardan çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Konuya bayadır girmiyordum. :D Şu an kaşınmaya başladım, psikolojik herhal.

Wilkinson Pomad, Kwellada ve özel karışımın işe yaramadığı durumda Ziver (ivermectin) hapı kullanın. Yakın zamana kadar Türkiye’de mevcut değildi yeni geldi. Doktoruna danışarak bir an önce başlamanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı