Uyuz hastalığı nasıl geçer?

developermami

Zeptopat
Daha fazla  
Annemin iş yerinde birisi uyuz kapıp herkese bulaştırmış, haliyle annemden bana bulaştı. Eczaneden özel bir karışım losyon kullanmaya başladım. Daha önce uyuz olan var mı? Süreç nasıl geçti anlatırsa sevinirim.

Annem losyonu 3 gün sürdükten sonra geçti fakat evi nasıl izole edebiliriz orasını bilmiyorum koltuklara oturup kalkıyoruz mesela oralardan tekrar alma şansımız var mı?
Ev temizliği hakkında fikri sahip değilim yardımcı olursanız sevinirim.

Kiwinin buhar makinesi vardı temizlik için onunla temizlemiştim ben temas ettigim yerleri. Bence uyuzken kullandıgınız giysileri ve çarşafları yıkayıp odaları havalandırırsanızda yeter.

Kiwinin buhar makinesi vardı temizlik için onunla temizlemiştim ben temas ettigim yerleri. Bence uyuzken kullandıgınız giysileri ve çarşafları yıkayıp odaları havalandırırsanızda yeter.
Hocam uyuzun havayla ilgisi yok bu bir virüs değil.Ama giysileri ve çarşafları yüksek sıcaklıkta yıkamanız gerekiyor.Ayrıca losyonları kullanın.

Hocam uyuzun havayla ilgisi yok bu bir virüs değil. Ama giysileri ve çarşafları yüksek sıcaklıkta yıkamanız gerekiyor. Ayrıca losyonları kullanın.

Giysi ve çarşafları yıkayıp bekleteyim mi tekrar kullanabilir miyim geri hocam yüzümde bile leke oluştu bu uyuz illetinden dolayı ailemdeki herkes losyondan sonra 3-4 gün sonra kurtuldu.

Hocam yüksek sıcaklıkta yıkadıktan sonra zaten uyuz denilen canlı ölür.Giymende sıkıntı olmaz.
Giysi ve çarşafları yıkayıp bekleteyim mi tekrar kullanabilir miyim geri hocam yüzümde bile leke oluştu bu uyuz illetinden dolayı ailemdeki herkes losyondan sonra 3-4 gün sonra kurtuldu

Hocam yüksek sıcaklıkta yıkadıktan sonra zaten uyuz denilen canlı ölür. Giymende sıkıntı olmaz.

Çok teşekkür ederim hocam yaklaşık 1 ay önce başladı umursamadım geçer diye.
Bugün ilk kez losyonu sürdüm evdeki koltuk vs oturuyoruz ya oralar için yapılacak bir işlem mevcut mu biraz garip sorular soruyorum kusura bakmayın çok endişeleniyorum kurtulmam lazım:=

Çok teşekkür ederim hocam yaklaşık 1 ay önce başladı umursamadım geçer diye.
Bugün ilk kez losyonu sürdüm evdeki koltuk vs oturuyoruz ya oralar için yapılacak bir işlem mevcut mu biraz garip sorular soruyorum kusura bakmayın çok endişeleniyorum kurtulmam lazım:=
Hocam öncelikle şunu söyliyim uyuz kendi kendine geçen bir şey değil.Senin derinde uyuz denilen bir parazit yaşıyor.Bunu kendiliğinden geçmez.Koltuklar konusundada bence ailenin ki geçtiyse onlara tekrar bulaştırmamak adına koltuk gibi ortak eşyayı kullanmamaya çalış.

Ayrıca bu bir parazit olduğu için konak dışında çok uzun süre yaşayamaz.Ortalama 3 gün içinde ölmüş olur.

Hocam öncelikle şunu söyleyeyim uyuz kendi kendine geçen bir şey değil. Senin derinde uyuz denilen bir parazit yaşıyor. Bunu kendiliğinden geçmez. Koltuklar konusundada bence ailenin ki geçtiyse onlara tekrar bulaştırmamak adına koltuk gibi ortak eşyayı kullanmamaya çalış.

Ayrıca bu bir parazit olduğu için konak dışında çok uzun süre yaşayamaz. Ortalama 3 gün içinde ölmüş olur.

Çok çok teşekkür ederim hocam ailemdeki herkeste geçtiği için bende de geçicegini düşünüyorum bu karışım ile bakalim sizlere çok teşekkürler.

Geçti mi hastalığın.
3 gün sürdüm duş almadım 2 gün rahattım geçmiş gibiydi 3-4 gün kullanmayı bıraktıktan sonra tekrar başladı her yerimde nokta sivilce gibi uyuz lekeleri oluştu bugün tekrar losyon aldım tekrar sürdüm 3 gün sürüp 3 gün bekletip 3 gün daha sürmem gerekiyormuş

Geri
Yukarı