Uzak durulması gereken B450 GAMING Plus Max

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Bunlar bulabildiklerim. Son BIOS betasınıda yükledim. İyileşme oldu ama hala 19 saniyede açılıyor. Hele eski BIOS'lar 30 snlere kadar sürüyor. Diğer rakipleri 8-9 saniyede kendine geliyor. Uzak durun!

1619137151003.png

1619137157662.png

1619137165059.png

1619137177205.png

1619137188546.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç, normalde donanımda ilk tercihim MSI olmuştur hep. Ancak sorunları da var elbette. Umarım kısa zamanda çözülür bu sorunlar.

Ben de internette bakındım MSI'ın B450 yonga setli bir çok anakartında bu sorun gözükmüş fakat çoğu sorun yeni BIOS ROM'ları ile çözülmüş. Diğer sorunların çoğu anakarın üzerindeki Flashback için ayrılan USB girişine takılan klavye fareden dolayı ya da yanlış atılan ROM'lar ile hatalı ayarlamalar sonucu oluşmuş ve çoğu bir yılı aşkın sounlar ki yeni BIOS sürümleri ile sorunların giderildiği söyleniyor. Global forumlarda ve r/MSI_Gaming Subreddit sayfasında da sorunu yaşayanların çoğu yanlış konfigürasyonlar ya da eski BIOS'lar kullanmalarından dolayı bu sorunu yaşamışlar. Attığınız DH Forum'da başlığı giren kişinin de sorunu BIOS ile hallolmuş. Anakartlarının modellerini karıştırıp yanlış BIOS sürümü kurduklarından dolayı sorunu yokken anakartı bozanlar da var. Yerli ve yabancı yaklaşık 15-20'ye yakın foruma baktım, ya sorunları hallolmuş ya da başlıkların devamı gelmemiş. İnşallah sizin sorununuz da tez vakitte düzelir.
Hocam bu yanıtımın üzerine bir bu kadar daha Türkçe ve İngilizce başlığa bakmakla birlikte baktığım başlık sayısı 25'i aştı. Tüm bu başlıkların ortak noktası hepsinin Haziran 2020, Ağustos 2020 ve Ekim 2020 gibi tarihlerde sorunun çözüldüğünden dolayı veya yeni cevap girilmediğinden dolayı kapanması. Gördüğüm en yeni girdi size ait. Ben de aynı anakartı kullanan birisi olarak hiç böyle bir sorun ile karşılaşmamakla birlikte 4-5 saniye civarlarında bir POST Boot süresine sahibim. Sizdeki sorunun nedeni apayrı bir nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir mi?

B550 modeli iyiydi. Ilginç bir sorun. MSI neden normal diyip konuyu kapatiyor o apayri.

B550 acım büyük benim, almıştım arabaya binmeden kutunun üzerinde 5punto ingilizce G serisi işlemcilerle çalışmaz ifadesini gördüm, otoparktan geri dönüp iade ettim vatan'a. Sonra sinirlenip 300 lira daha pahalı olan ASUS TUF PRO almıştım.

B550 acım büyük benim, almıştım arabaya binmeden kutunun üzerinde 5punto ingilizce G serisi işlemcilerle çalışmaz ifadesini gördüm, otoparktan geri dönüp iade ettim vatan'a. Sonra sinirlenip 300 lira daha pahalı olan ASUS TUF PRO almıştım.
Baksaydınız keşke boşuna uğraştınız.

MSI B450 ve X470 modellerinin hepsi aynı durumda, B450-A Pro Max kullanıyorum ve Tomahawk modelinde de aynı durumu yaşayanlar tanıyorum.
Aynı fiyata B450 Tomahawk var ve daha iyi bir anakart.
Açılma süresi sorunu Tomahawk modelinde de bulunuyor.
Hızlı açılış açık olduğu halde mi böyle?
Hızlı açılış "Fast Boot" seçeneği bu kartlarda (MSI B450/X470) yok, nedense MSI olmamasını tercih etmiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı