Uzaktan bilgisayar programcılığı okunur mu?

Son çaren bu kaldı galiba yani oku en azından hevesini alırsın. Bu arada diplomasız falan yazılım firmasında ne işi yapacaksın?

Hocam aslında alanım bilgi işlemdi. Son 1-2 yıldır ağ güvenliği üzerine yoğunlaştım. İstanbul'da küçük bir yazılım firması zaten. (alacağım para asgari ücret. Tecrübem yok çünkü.)

Hocam aslında alanım bilgi işlemdi. Son 1-2 yıldır ağ güvenliği üzerine yoğunlaştım. İstanbul'da küçük bir yazılım firması zaten. (alacağım para asgari ücret. Tecrübem yok çünkü.)
Benim tavsiyem, asgari ücret ile devam edin küçümsemeden. Aynı zamanda hem diploma alın, hem de kendinizi geliştirin. Alanınız tam olarak nedir bir kaç kurs önerebilirim eğer kendi alanım ise.

Benim tavsiyem, asgari ücret ile devam edin küçümsemeden. Aynı zamanda hem diploma alın, hem de kendinizi geliştirin. Alanınız tam olarak nedir birkaç kurs önerebilirim eğer kendi alanım ise.

Ağ güvenliği teknikeri olacağım. Uzman yapmazlar çünkü herkes mühendislik mezunu arıyor. Kurs önerirseniz sevinirim.

Merhaba @thworld. İlk olarak Uzaktan Öğretim 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı bölümünün bulunduğu üniversite hangi şehirdeyse orada vize ve finaller yapılıyor diye biliyorum.
Not: Ankara Üniversitesi bu konuda istisna diye biliyorum.
Bir Bilgisayar Programcılığı mezunu ve 4. sınıf Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olarak; sadece diploma için ise olur ama kendini geliştirmek, ve bir şeyler öğrenmekse amaç, hayır okunmaz.
Merhaba @Bilal Nurullah. Tek amaç dersleri geçip Dikey Geçiş Sınavıyla Mühendislik veya Fen Fakültesi İstatistik bölümü kazanmaksa okunur demek istiyorsunuz yani.

Merhaba @thworld. İlk olarak Uzaktan Öğretim 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı bölümünün bulunduğu üniversite hangi şehirdeyse orada vize ve finaller yapılıyor diye biliyorum.
Not: Ankara Üniversitesi bu konuda istisna diye biliyorum.

Merhaba @Bilal Nurullah. Tek amaç dersleri geçip Dikey Geçiş Sınavıyla Mühendislik veya Fen Fakültesi İstatistik bölümü kazanmaksa okunur demek istiyorsunuz yani.
İlk yazdığınız kısım yanlış diye biliyorum çünkü bende 2. üniversite olarak istanbul üniversitesinde işletme okuyorum açıktan, vize final zamanlarından önce yer tercihinde bulunuyorsun istediğin şehirde giriyorsun. İstanbul üniversitesi için Ankarada 3 bölgesi var, 1i etlik 1i bilkent diğeride polatlı olması lazım. Küçük şehirlerde tek sınav bölgesi yapıyorlar.

İlk yazdığınız kısım yanlış diye biliyorum çünkü ben de 2. üniversite olarak İstanbul Üniversitesinde Açık Öğretim İşletme okuyorum. Vize ve final zamanlarından önce yer tercihinde bulunuyorsun, sonra da istediğin şehirde sınavlara giriyorsun. İstanbul Üniversitesi için Ankara'da 3 bölge var: Biri Etlik, biri Bilkent, diğeri de Polatlı olması lazım. Küçük şehirlerde tek sınav bölgesi yapıyorlar.
Merhaba @IceSh0ck. Uzaktan Öğretim 2 yıllık Bilgisayar Programcılığı Ankara Üniversitesinde bulunuyor, ve sınav yeri birçok şehirde bulunuyor. Bir üniversitedeki 2 yıllık Uzaktan Öğretim bölümünün bulunduğu yer Açık, ve Uzaktan Eğitim Fakültesi yerine Meslek Yüksekokulu ise sınavlara sadece o üniversitede girilebiliyor demek istemiştim.

Son düzenleme:
Arkadaşlar sizce okunur mu? Bir yazılım firmasında işe başlayacağım, örgün okuma durumum yok.

Yüz yüze okuyorum bir faydasını görmedim. Okulda bir şey öğretmiyorlar kendi kendini geliştirmen lazım.

Geri
Yukarı