Uzaktan eğitim için hafif Linux dağıtımı önerisi

Bu indirme linki
64 Bit ve 32 bit sürümleri var. Hangisini uygunsa sana kur.

Bu kurulum videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da macOS Big Sur gibi özelleştirme;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Linux hakkında 1;

Linux hakkında 2;

İzlemeni tavsiye ederim, hiç sıkılmazsın.
Çok teşekkürler, izlemeden önce bir şey sormak istiyorum. Kubuntu kurunca direkt KDE Plasma’mı açılıyor çünkü ben Mint’de KDE Plasma’yu seçip oturum açıp girebiliyordum. Bir de hangi hangi Kubuntu sürümünü yükleyeyim? 4 GB RAM var.

Çok teşekkürler, izlemeden önce bir şey sormak istiyorum. Kubuntu kurunca direkt KDE Plasma’mı açılıyor çünkü ben Mint’de KDE Plasma’yu seçip oturum açıp girebiliyordum. Bir de hangi hangi Kubuntu sürümünü yükleyeyim? 4 GB RAM var.
64 Bit'i yükle, eğer işlemcin 64 Bit ise.
Sana bir soru daha soracağım. Neden bir Linux yazılımına ihtiyacın var ?
Ders işlerini falan rahatça Windows 10'da görürsün diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
64 Bit'i yükle, eğer işlemcin 64 Bit ise.
Sana bir soru daha soracağım. Neden bir Linux yazılımına ihtiyacın var ?
Ders işlerini falan rahatça Windows 10'da görürsün diye tahmin ediyorum.
Windows 10’u ben geride bıraktım bu laptopta çünkü en ufak şeyde bile zor açılıyor. Linux hem modern, hem kolay, hem de daha hızlı.

Windows 10’u ben geride bıraktım bu laptopta çünkü en ufak şeyde bile zor açılıyor. Linux hem modern, hem kolay, hem de daha hızlı.

KDE ortamlı Linux'lar gerçekten ilgi alanım değil. Ben sevmiyorum o ortamı.
O yüzden KDE Plasma'yı seçtim falan dedin ya, bir şey anladım :(.

Ama attığım videolar ile güzelce kurulum yapar ve özelleştirirsin.
Dikkatli izle.

KDE ortamlı Linux'lar gerçekten ilgi alanım değil. Ben sevmiyorum o ortamı.
O yüzden KDE Plasma'yı seçtim falan dedin ya, bir şey anladım :(.

Ama attığım videolar ile güzelce kurulum yapar ve özelleştirirsin.
Dikkatli izle.
Siz genelde neler ile ilgileniyorsunuz Linux’da? Ben 14 yaşındayım ve 3 ay önce Linux ile tanıştım. Mint kurdum, uygulamaları terminalden kurarken az da olsa kodları öğrendim, bilmediklerimi araştırdım.

Siz genelde neler ile ilgileniyorsunuz Linux’da? Ben 14 yaşındayım ve 3 ay önce Linux ile tanıştım. Mint kurdum, uygulamaları terminalden kurarken az da olsa kodları öğrendim, bilmediklerimi araştırdım.
Ben Linux'la ilgilenmiyorum fazla. Ama eskiden macOs temaları falan kurardım. Fare simgeleri değiştirirdim. Öyle özelleştirirdim.

1- Mint KDE niye değil?
2- LXQT dahi Mac'e benzetilebilir.
LXQT-Maclike.png

Yeni konular

Geri
Yukarı