Uzaktan eğitimden memnun musunuz?

Ben memnunum ne güzel yatarak ders yapıyoruz.

Hocam okulun havasını evde alamıyoruz ve yıllarca alışık olduğumuz düzeni değiştiriyoruz bu da odaklanmamızı zorlaştırıyor ama biraz daha alışırsak verim alabiliceğimizi düşünüyorum.

Memnun değilim. Dikkatim dağıldığı için dersten hiçbir şey anlamıyorum.
İlk dönemin başlarında ben de öyleydim, Kasım ayına kadar falan doğru dürüst derslerde aktif bile değildim. Motivasyonumun ne olduğunu bilmiyorum ama şimdilerde oldukça dikkatimi vermeye çalışıyorum. Ama şöyle bir tavsiye verebilirim; uyarıcı nesneleri ders esnasında uzak tutun. (Bilgisayardan derse giriyorsanız da) telefonunuzu açıp oynamaya başlıyorsanız telefonunuzu başka odada bırakın, tam tersi durumda bilgisayarınızdan farklı bir odada bulunun derim. Eğer konu bu değilse, üzgünüm; bu konuda bir tavsiyem yok.

Konu anlatım açısından evet ama sınav açısından hayır. Kağıt üzerinde zor bir denemede 1 yanlış çıkarıyorum. Eba üzerinden orta bir denemede 7-8 yanlış geliyor. Yoksa uzaktan konuları anlıyorum. Tabii yüz yüze kadar verimli değil.

Uzaktan eğitimde başarılı olmanın tek yolu dersle paralel şekilde YouTube konu anlatımı videoları izlemek. Bunun yanında ek olarak konu anlatımlı bir kitap ve test kitabı ile dersleri ilerletebilirsiniz. Bunlar olmazsa zaten uzaktan eğitim ile bir şeyler öğrenmek çok zor.

Bu başlıkta bazı konular var fakat hepsi geçen sene açılmış. Uzaktan eğitim görüyor musunuz, görüyorsanız memnun musunuz? Benim okulumun uzaktan eğitim sistemi gayet güzel, ben memnunum. Öyle ki, haftada 2 gün yüz yüze eğitim görmektense; 5 gün Online eğitim görmenin çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum. Peki siz memnun musunuz?

Güzel memnunum ama internet falan gidiyor ses gelmiyor falan ama bazı iyi yanları var tabii.

Uzaktan eğitimde başarılı olmanın tek yolu dersle paralel şekilde YouTube konu anlatımı videoları izlemek. Bunun yanında ek olarak konu anlatımlı bir kitap ve test kitabı ile dersleri ilerletebilirsiniz. Bunlar olmazsa zaten uzaktan eğitim ile bir şeyler öğrenmek çok zor.
Öğretmenlerimiz bu konuda çok ilgili olduğu için konu anlatımı, testler ve materyaller gönderiyorlar sürekli. İlgisiz öğretmenlerin ve düzgün bir işleyişin olmadığı okullarda eğitim gören öğrenciler için gerçekten büyük haksızlık fakat yapacak bir şey yok maalesef.

Geri
Yukarı