Uzaktan öğretim görüp örgün okumak

Elbette var, hem de ciddi bir fark var. Açıköğretim diploması sektörde şirketlerin gözünde diploma olarak bile görülmüyor, ancak örgün diploması her zaman iş yapar. Puan farkı da bu yüzden bu kadar fazla zaten.
Ama şirketler sadece diplomaya bakıp işe alım yapmıyorki. 4 sene okumak yerine 4 sene bölümümde çalışıp 4 sene sonra piyasaya 4 yıl iş tecrübesi ve açıköğretim diploması ile daha sağlam maaşlı ve daha iyi bir iş bulmak ( belki yurtdışı) daha cazip geldi ve planımı ona göre yaptım. Sizce hangisi?

Ama şirketler sadece diplomaya bakıp işe alım yapmıyor ki. 4 sene okumak yerine 4 sene bölümümde çalışıp 4 sene sonra piyasaya 4 yıl iş tecrübesi ve açık öğretim diploması ile daha sağlam maaşlı ve daha iyi bir iş bulmak ( belki yurt dışı) daha cazip geldi ve planımı ona göre yaptım. Sizce hangisi?

Sadece diplomaya bakılmıyor zaten diplomalılar arasından en iyisini seçiyorlar. Ancak diploman örgün olmadığı için çoğu şirketi iş başvurularında elemen gerekiyor. Ayrıca senin yaptığını yapan ve örgün okuyan yüzlerce yazılımcı adayı var. Kendi işini yapman dışında bir şirkette tecrübe edinmek için diploma her zaman önemlidir, özellikle Covid sonrası bunun etkisi yazılım sektöründe daha ciddi görülüyor.

Sadece diplomaya bakılmıyor zaten diplomalılar arasından en iyisini seçiyorlar. Ancak diploman örgün olmadığı için çoğu şirketi iş başvurularında elemen gerekiyor. Ayrıca senin yaptığını yapan ve örgün okuyan yüzlerce yazılımcı adayı var. Kendi işini yapman dışında bir şirkette tecrübe edinmek için diploma her zaman önemlidir, özellikle Covid sonrası bunun etkisi yazılım sektöründe daha ciddi görülüyor.
Yazılım değil hocam IT sistem ve network tarafında çalışıyorum, şu an stajdayım ve mobilyacılık mezunu olup bu işi yapanlar var. Dinazor şirket yöneticileri hariç herkes diplomayı kağıt parçası olarak görüyor ve 4 seneyi boşa atmak istemiyorum

Geri
Yukarı