Uzamak İçin Ne Yapmalıyım?

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
33 benim yaşım. :) Basketbol gerçekten çok oynadım. Haftanın neredeyse 5 günü. 3,30cm zıplayabiliyordum.

Ekleme: En fazla yükseklik. 3,30 civarı. Yanlış anlamayın. :) Yok 3,30 cm ayaklarından zıplıyormuş o kadar değil. :p

6 Senedir düzenli spor (Boks) yapıyorum, sizin gibi birçok kişi ile tanıştım hepsi de bir kaç senede uzayıp kilo aldılar. Zamanla sizde uzayıp kilo alacaksınız yapmanız gereken iyi beslenmek ve sağlığınız için sportif aktiviteler yapmak (Her şey olabilir). :) Fazla kafanıza takmamanınızı tavsiye ederim.

Sana bir şey söyleyeyim. Genetikle alakalıdır bu durum genetiğinde yoksa 15 sene basketbola gitsen ancak 3 cm uzarsın. Bazı şeyler böyledir, yapabileceğin bir şey olmaz. Sana tavsiyem doktora git hormon testleri yapıyorlar. Ona göre hormon takviyesi yapıyorlar. Ben 1.48'den 1.67'ye gelmiştim 1.5 senede.

Bu parkta koşmayı/yürümeyi düşünüyorum. Parkur haritada belirtilmiş. Evime o kadar yakın ki, resimde evim görünüyor.

Ekran Görüntüsü (971).jpg

Seninle yaşıt kız yeğenim var. 1999 doğumlu o da. O'nun boyu babasına çektiğinden uzun. Babası (enişte) 1,94 boyunda. Yeğenim ise 1.81 cm. Düşün yanında ne hallere giriyorum. :p

Sağlıklı bir şekilde kilo alman gerekiyor, kas kütleni arttırmak için düzenli spor ve egzersiz yap. Biraz kütleni arttırırsan durup durup boy atanlardan olabilirsin. Sen elinden geleni yap, gerisi genetik. Finalde çok uzun boylu olmamanın da bel fıtığından daha az etkilenmek, kolay yorulmamak gibi artıları olduğunu hatıratayım.

Sağlıklı bir şekilde kilo alman gerekiyor, kas kütleni arttırmak için düzenli spor ve egzersiz yap. Biraz kütleni arttırırsan durup durup boy atanlardan olabilirsin. Sen elinden geleni yap, gerisi genetik. Finalde çok uzun boylu olmamanın da bel fıtığından daha az etkilenmek, kolay yorulmamak gibi artıları olduğunu hatıratayım.
Ali abi boyum 1.95. Gerçekten dediğin gibi çok kolay yoruluyorum ve az yürüsem bile belimde ağrı oluşuyor.

Mehmet senin de özellikle bel çevren için biraz güçlendirme yapman lazım. Uzun boyluların bel çevrelerini ince tutmak yerine biraz kas yapması, o bölgeyi sağlamlaştırması rahat etmelerini sağlıyor. Pilates filan özellikle etkili diyorlar bunun için. Bir danış istersen bunu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı