Uzatma kablosuna akım korumali priz takmak

Semih087

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar MacBook bilgisayar, yazici, modem ve ısıtıcı kullanmaktayim ayni anda ,3 metrelik normal toprakli priz var. Akim korumali priz almayı düşünüyorum. Bendeki uzatma kablosuna bu akim korumali prizi taksam akim korumasında faydalanabiliyor muyum, sağlıklı olur mu? Özellikle elektrik konusunda bilgili olanlar yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleme:
Isıtıcı kaç watt? Akim korumalı priz yerine UPS almanız çok daha iyi olur. Isıtıcı yüksek enerji çekeceği için ısıtıcıyı UPS ile kullanmamanız lazım.
Akım koruyucu prizlerin pek işe yaradığını düşünmüyorum.

Kesin bilgim yok ama ısıtıcılar çok yüksek akım çekiyor bence ısıtıcı dışındaki makineleri takmanız daha doğru olur.

Peki ısıtıcısı normal uzatma kablosuna taksam geri kalan bilgisayar yazici ve modemin fişini akim korumali prize taksam bu durumda nasıl olur?
Isıtıcı kaç watt? Akim korumalı priz yerine UPS almanız çok daha iyi olur. Isıtıcı yüksek enerji çekeceği için ısıtıcıyı UPS ile kullanmamanız lazım.
Akım koruyucu prizlerin pek işe yaradığını düşünmüyorum.

Isıtıcı 2200 watt hocam akim koruyucusu prizi MacBook bilgisayar için istiyordum açıkçası akim korumali prizin zaten ısıtıcıya faydası yok onu biliyorum.

@Semih087
Akım korumalı prizi direkt prize takmanız iyi olur.

Maalesef boyları kısa hocam viko marka 6'li akim korumali priz almayı düşünüyordum onunda boyu 1.5metre baska markaların var akim korumali prizleri ama bilginiz var mı bilmiyorum Smart soket diye bir markanın var 5 metrelik olanı o nasıldır iyi midir?

@Semih087
Akım korumalı prizi direkt prize takmanız iyi olur.

Maalesef boyları kısa hocam viko marka 6'li akim korumali priz almayı düşünüyordum onunda boyu 1.5metre baska markaların var akim korumali prizleri ama bilginiz var mı bilmiyorum Smart soket diye bir markanın var 5 metrelik olanı o nasıldır iyi midir?

@Semih087
Smart soket marka hakkında fikrim yok hocam. Ben priz alırken viko veya Schneider electric marka alıyorum.
Neden akım korumalı priz almak istiyorsunuz?

MacBook bilgisayarim varda onun için hocam elektrikler git gel bir zarar vermesin diye.

@Semih087
Akım korumalı priz elektrik gidip gelmesinde pek etkili olmaz. Elektrik gelirken yüksek voltajla gelirse koruyabilir. Elektrik gidip gelmesinden korunmak için UPS almanız lazım.

UPS prizlerin girişleri farkli oluyor diye biliyorum her cihaz uyumlu değil galiba TRdeki cihazların girişi biraz değişik çünkü.

Geri
Yukarı