Uzay alanında neden hala gelişemedik?

Zor şartlar altında yaşayan canlılar var örneğin tardigradlar.

Hocam zaten Amerika okyanusa yeterince hakim titan denizaltısının patladığını bile anında tespit ettiler fakat bu sonradan gösterildi bir canlı için bütçe ayırmak çok saçma üstelik artık okyanus tabanı bile rahatlıkla haritalandırılabiliyor.

Bana göre bu işler yüksek miktarda para gerektiriyor ve para da kolay bulunan bir şey değil. Ayrıca araştırmalara katılacak kişiler, onların bakımı, gerekli sistemlerin yapılması da gayet uzun zaman alıyor.
Abi para bassınlar olmuyor mu :D(!)
Bence ilerleme sağlansa bile hemen kamuoyuna paylaşılmıyordur. Büyük bir şey olmadıkça bekletiyorlardır kendilerinde. Yani bence.

Savaşların amacı bir şey elde etmek oluyor genelde, "biz güçlüyüz" gibi propagandalarla anca cahil fakirleri kandırırlar.
Ne olursa olsun savaş gereksiz bir şeydir. İnsanların birlik olup bir şeyleri başarması gerekirken böyle boş şeylerle tüm insanlığın sonunu getirecekler bu gidişle.

Geri olduğumuzdan değil de çok aşırı önem vermiyorlar bana göre. ABD'den bahsediyorum adamların savunma sanayi bütçesi 800 milyar dolar gibi bir rakamdı yanlış hatırlamıyorsam isteseler çok rahat bir şekilde Mars'a giderler.

3. Dünya savaşı çıkarsa ben Dünya'da canlı kalacağını düşünmüyorum.

Geri olduğumuzdan değil de çok aşırı önem vermiyorlar bana göre. ABD'den bahsediyorum adamların savunma sanayi bütçesi 800 milyar dolar gibi bir rakamdı yanlış hatırlamıyorsam isteseler çok rahat bir şekilde Mars'a giderler.
Daha uzaylıların varlığını bile kanıtlayamadılar. Bu arada bana göre uzaylıların var olmama ihtimali çok düşük. Çünkü ben evreni büyük bir odaya benzetiyorum. Nasıl ki küçük bir odada maddeler birbirine çok yakınsa, çok büyük bir odada maddeler birbirinden o kadar uzak olacaktır. Dolayısıyla evreni uçsuz bucaksız bir oda olarak düşünürsek uzayda yaşayan canlılar da birbirinden o kadar uzak olacaktır. Bu yüzden de uzaylıların varlığı henüz kanıtlanamadı bana göre.

Son düzenleme:
Çünkü çok büyük hocam. Marsa gitmek bile insanlı yolculukta 9 ay ve o yolda başına bir sürü şey gelebilir. Gitsen bile orada medeniyet kurman çok imkansız ve uzun vadede olsa bile önümüzdeki 500 yıl içerisinde bir getirisi yok. Ama dünya kaynakları tükenince görün bundan yüzyıllar sonra Dünya'dan başka evler bulacağız.

Çünkü çok büyük hocam. Marsa gitmek bile insanlı yolculukta 9 ay ve o yolda başına bir sürü şey gelebilir. Gitsen bile orada medeniyet kurman çok imkansız ve uzun vadede olsa bile önümüzdeki 500 yıl içerisinde bir getirisi yok. Ama dünya kaynakları tükenince görün bundan yüzyıllar sonra Dünya'dan başka evler bulacağız.
Yanlış zamanda doğduk.

Şu an düşününce bilgisayarlar, akıllı telefonlar bile yeni icat edildi.

Keşke kendimizi uzun yıllar boyunca uyutabilsek ve istediğimiz zaman uyanabilsek.

Geri
Yukarı