Uzaylı hayatı keşfedilecek

gorkelchapo

Femtopat
Garik ısraelian, uzay bilimcilerinin önümüzdeki yıllarda uzaylı yaşamı keşfedeceklerini ortaya attı. Ayrıca NASA‘nın uzaylı yaşamı keşfedeceği en muhtemel uzay kütlesinin mars olabileceğini de iddia etti. Haberin detaylarını buraya bırakarak düşüncelerinizi almak istiyorum.

Sizce uzaylı hayatı önümüzdeki yıllarda keşfedilir mi?

Uzaylı keşfetmeye başlama hazırlığı fikri > Muazzam.

Uzaylıları Mars'ta keşfetmeye çalışma fikri > Enteresan.

Yakıtı tasarruflu kullanabildiğimiz teknoloji daha gelişmedi. Daha doğrusu uygun yakıtı bulamadık, gezegenler arası hızlandırılmış seyahat yapılamadan uzaylı falan keşfedilemez bence.

Uzaylı keşfetmeye başlama hazırlığı fikri > Muazzam.

Uzaylıları Mars'ta keşfetmeye çalışma fikri > Enteresan.

Yakıtı tasarruflu kullanabildiğimiz teknoloji daha gelişmedi. Daha doğrusu uygun yakıtı bulamadık, gezegenler arası hızlandırılmış seyahat yapılamadan uzaylı falan keşfedilemez bence.

Yani yakıt konusunda şöyle değil mi uzayda sürtünme yok çıkış hızı diyelim bin km hızla çıktı uzaya doğru yolculuk başladı hız ne yaparsan et düşmez diye biliyorum yani yakıt harcamasa da o hızla devam etmeyecek mi? Bir yerde böyle okuduğumu hatırlıyorumda.

@karambyte Benim bahsettiğim o hızlar değil. Işık hızına yakın hızlar olmalı ki dibimizdeki gezegenlere gitmek yıllarımızı almasın. Öyle olduğu zaman dünyadan daha çok çekim kuvvetine sahip gezegenlere denk gelinebilir. O zaman sabit gitmez o araç 😀

@karambyte Benim bahsettiğim o hızlar değil. Işık hızına yakın hızlar olmalı ki dibimizdeki gezegenlere gitmek yıllarımızı almasın. Öyle olduğu zaman dünyadan daha çok çekim kuvvetine sahip gezegenlere denk gelinebilir. O zaman sabit gitmez o araç 😀

Işık hızının bulunması zamanın durması çok çetrefilli bir konu :)

Geri
Yukarı