Uzaylılar ve teknolojileri

RolandGarros

Hectopat
Yer
Darıca
Daha fazla  
Dünya'da yaşadığımıza göre bizde uzaylıyız. Birazdan yazacağım şeyleri muhtemelen başka yerlerde görmüşünüzdür. Şu andan itibaren yazacaklarım başka gezegende yaşayan canlı varlıklar için ''uzaylı'' diyeceğim sonra gelip tekrar ''bizde uzaylıyız'' demeyin. Yorum yapacaklar bu işe dini hiç karıştırmaz ise sevinirim.
Evren çok büyük ve bu kadar büyük bir evrende sadece biz insanların olması aklımıza ne kadar uyuyor bilmiyorum. Şayet eğer uzaylılar varsa 3 farklı türde inceleyebiliriz.
A
1- Teknolojileri bizden düşük:
Uzaylıların teknolojileri bizimkinden düşüktür. Bizimde teknolojimiz yeterli olmadığı için ne biz onlara ne de onlar bize ulaşabiliyor.

2- Teknolojileri bizle aynı veya yakın veya yeterli değil: Bugün nasıl ki uzaylı var mı bilemiyoruz, onlar da aynı şeyi düşünüyorlar. Eğer biz insanların nesli devam ederse teknolojimizin hızına bağlı olarak ileride iletişim kurabileceğiz. Veya bizden haberdarlar ancak bize ulaşmıyorlar. Mantığı anladınız diye düşünüyorum örnekler çoğalabilir.

3- Teknolojileri bizden iyi veya çok iyi: Uzaylıların teknolojisi bize ulaşabilecek kadar yakın. Onların vücutları nasıl çalışıyor bilmiyoruz, duyguları var mı bilemiyoruz. Varsa da insanlar gibi değil çünkü insanoğlu olsaydı şüphesiz bugün Dünya'da olduğu gibi güçlü olanın hakimiyetine girip sömürgeye uğrardık. Veya,
Uzaylılar insanlar gibi sömürge hislerine sahip ancak insanlar kadar akıllı, zeki değiller. Bizim kadar üstün değiller. Onların teknolojilerini bizden üstün kılan şey ise bizden daha önce var olmaları. Her ne kadar üstün teknolojiye sahip olsalarda bunu yapmak istemiyorlar. İnsanlarla boy ölçüşemezler.

B
Uzaylılar yoktur:
Uzaylılar olsaydı tek bir yerde değil Evrenin her tarafına dağılırdı belki çoğunlukta olduğu yerlerde vardır. İllaki uzaylılardan teknolojileri yüksek olan vardır veya beraber çalışarak bize ulaşırlardı. Evrende Dünya'ya benzer hatta daha iyi gezegenler vardır. Bunlarda Dünya'da olan besinlerden ve daha fazlası da vardır. Fakat canlılığın başlaması için herhangi bir durum söz konusu olmamıştır.

Velet olmamaya çalıştım. Ayrıca lütfen Area 51 falan karıştırmayın. Siz bunlardan hangisini kabul ediyorsunuz? Veya sizin harici bir görüşünüz var mı? Tekrar söyleyeyim sakın din karıştırmayın.

Yazımı okuyan herkese teşekkür ederim. İyi sosyaller.

Yok bir şey eklemek istiyordum da ondan sordum. Yani Kur'anı okuyan herkes Uzaylıların var olduğunu bilir. Bilim de Uzaylıların olduğunu gösteriyor. Yani tartışma çıkacağını sanmam. Her iki türde bizden üstün teknolojiye sahip olduğunu var sayıyor zaten.

"Dünya'da yaşadığımıza göre bizde uzaylıyız." işte daha Uzay'ın tanımını bilmeden düşünürsen böyle olur :)
Uzay:" Uzay, Dünya'nın atmosferi dışında ve diğer gök cisimleri arasında yer alan, gök cisimleri hariç, evrenin geri kalan kısmındaki sonsuz olduğu düşünülen boşluğa verilen isimdir. "
Evren: "Evren ya da kâinat, uzay ve uzayda bulunan tüm madde ve enerji biçimlerini içeren bütünün adıdır."
Bundan dolayı biz olsa olsa Dünyalı oluruz onlar ise Dünya Dışı Zeki Varlıklar olarak adlandırılırlar :)

"Dünya'da yaşadığımıza göre bizde uzaylıyız." işte daha Uzay'ın tanımını bilmeden düşünürsen böyle olur :)
Uzay:" Uzay, Dünya'nın atmosferi dışında ve diğer gök cisimleri arasında yer alan, gök cisimleri hariç, evrenin geri kalan kısmındaki sonsuz olduğu düşünülen boşluğa verilen isimdir. "
Evren: "Evren ya da kâinat, uzay ve uzayda bulunan tüm madde ve enerji biçimlerini içeren bütünün adıdır."
Bundan dolayı biz olsa olsa Dünyalı oluruz onlar ise Dünya Dışı Zeki Varlıklar olarak adlandırılırlar :)
Tanım için teşekkür ederim, bunu bilmiyordum. Ancak ben hiçbir zaman uzayı sizin dediğiniz anlamda kullananı görmedim, herkes evren anlamıyla kullanıyor. Buna sosyaldeki her türden üst düzey kişiler de dahil.
Benim burdaki kullanış amacım da evren manasındadır.

Düzenlendi.

Ek olarak bilim adamlarının uzaylı diye kastettikleri şey boşlukta yaşayan canlılar değil, Dünya gibi gezegenlerde yaşan canlılardır. Yani bilim adamları bile bu tanıma uymuyorsa, benim dikkate almamı beklemeyin. :D

Tanım için teşekkür ederim, bunu bilmiyordum. Ancak ben hiçbir zaman uzayı sizin dediğiniz anlamda kullananı görmedim, herkes evren anlamıyla kullanıyor. Buna sosyaldeki her türden üst düzey kişiler de dahil.
Benim burdaki kullanış amacım da evren manasındadır.

Düzenlendi.

Ek olarak bilim adamlarının uzaylı diye kastettikleri şey boşlukta yaşayan canlılar değil, Dünya gibi gezegenlerde yaşan canlılardır. Yani bilim adamları bile bu tanıma uymuyorsa, benim dikkate almamı beklemeyin. :D
Bilim adamlarının uzaylı dediğini duymadım :D Dünya dışı zeki varlık demişlerdir çünkü dış uzayda yaşıyan canlılar var ama bunlar sadece yaşıyorlar (hayvan gibi) :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı