Area 51'de gerçek uzaylılar var mı?

Uzaylıdan kastınız nedir ? Mikroskobik bir canlı mı yoksa tabiri caiz ise bir film uzaylısı mı ?
Bence var olsalardı geldiklerini bile göremezdik (tabiri caiz ise bir film uzaylıları için) .
Belkide bizi (insan oğlu) iletişime geçecek kadar gelişmiş bulmuyorlardır.

Bu konu hakkında çok uzun şeyler yazılabilir. Ancak bence olma ihtimali yüksek . Ruhi Çenet'in bu konu hakkında bir videosu vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video yıllar önce haklandı zaten, gerçek olmadığı da kanıtlandı. Psikopat bir amcamız onu yıllar önce garajında tavuk ve dana etiyle yapmış ;)

Uzaylılar olabilir, evet. Fakat çakışan noktalar var. Allah(c.c) bize diyor ki, ben 7 farklı alem yarattım. Bunun içinde Cinler, Melekler ve Uzaylılar olabilir. Peki diğer noktaya gelelim. Biz en akıllı varlığız evren üzerindeki her şeyin üzerindeki ama niye Uzaylılar hep teknolojileri bizden çook daha yüksek gösterilir ? Bu da var ise bizden daha düşük teknolojileri olacağını gösterir.
Burası bilim bölümü lütfen dini katmayın.

Müslümanlar, bilim ile dinler"inin" ayrı olmadığını ve birbirleriyle çelişmediğini düşünürler. Ben de müslümanım ve ben de böyle düşünüyorum. Bu nedenle (bize göre) kimi zaman din bilimi, kimi zaman da bilim dini açıklar. Biz "burda bilim var, dini konuşmamalıyız" demeyiz. İlk mesele bu. Ben uyardığınız arkadaşın yazdığı " din içerikli :) " yorumu okudum ve yazılan dini kısmı, sorulan soruyu cevaplamakta kullandım, işimi fazlasıyla kolaylaştırdı. Ama Ateist arkadaşımın bu yorumu dikkate almasına gerek yok. Bu sosyalde fazlasıyla Müslüman var ve bu şekilde birbirlerinin sorularını şüpheleri azaltarak, daha kolay bir şekilde cevaplayabilirler. Saygı çerçevesi içerisinde hareket edildiği sürece sorun olmaz.( İroniktir ki 'bilime dini(ni) katma' şeklinde ki yorum kişinin dinine hakaret içeriyor. Saygılı olalım :) ) (Forumun kuralları bu şekilde ise sözüm kurallaradır.) Hayırlı geceler, bilim dolu yıllar dilerim.

Müslümanlar, bilim ile dinler"inin" ayrı olmadığını ve birbirleriyle çelişmediğini düşünürler. Ben de müslümanım ve ben de böyle düşünüyorum. Bu nedenle (bize göre) kimi zaman din bilimi, kimi zaman da bilim dini açıklar. Biz "burda bilim var, dini konuşmamalıyız" demeyiz. İlk mesele bu. Ben uyardığınız arkadaşın yazdığı " din içerikli :) " yorumu okudum ve yazılan dini kısmı, sorulan soruyu cevaplamakta kullandım, işimi fazlasıyla kolaylaştırdı. Ama Ateist arkadaşımın bu yorumu dikkate almasına gerek yok. Bu sosyalde fazlasıyla Müslüman var ve bu şekilde birbirlerinin sorularını şüpheleri azaltarak, daha kolay bir şekilde cevaplayabilirler. Saygı çerçevesi içerisinde hareket edildiği sürece sorun olmaz.( İroniktir ki 'bilime dini(ni) katma' şeklinde ki yorum kişinin dinine hakaret içeriyor. Saygılı olalım :) ) (Forumun kuralları bu şekilde ise sözüm kurallaradır.) Hayırlı geceler, bilim dolu yıllar dilerim.
Din dogmatiktir, bilim bilimsel yol ile bilgiye ulaşır yani bilim ile din beraber işleyemez. Din kanıt göstermeksizin şu şöyledir der ve o öyle olur fakat bilim kanıtlamaya ihtiyaç duyar. Burada sadece din ile bilim arasındaki farkı kısaca örnekledim. Konu daha fazla uzamasın :)

57 yıllık bir gizem olan Dyatlov Geçidi Kazası ile ilgili 50'den fazla teori üretildi. Ve o kazada ölenlere neyin sebep olduğu hala bilinemiyor. Area 51'in de bir kurgu olup olmadığı bilinemeyecek. Bu tür şeylerle ilgilenmemenin en güzel sebebi, sizi bir yere vardırmamasıdır.

Yok öyle değil biz ateşi keşfederken falan. Çünkü Allah(c.c) bunu bildirmiştir. Biz en akıllı varlığız. Ha onlar önceden olmuş olabilir. Ama bizim kadar zekaları yok. Nasıl gelişsinler.
Sanırım sizde hiç kuran okumadan onun içinden ve hakkında yorum yapanlardansınız.

“Gerçekten Biz Âdem evlatlarını şerefli kıldık, karada ve denizde kendilerini taşıyacak vasıtalar nasib ettik, onlara helâl ve hoş rızıklar verdik ve onları yarattığımız varlıkların çoğuna üstün kıldık.”(İsra, 17/70).

YARATTIĞIMIZ VARLIKLARIN ÇOĞUNA...

Sağdan soldan duyupta biliyormuş gibi anlatmak yerine gidip incelemenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı