Uzem sisteminde olan yanlışlık

Serdarozkan

Hectopat
Merhabalar, Sakarya uygulamalı bilimler ünivesitesi'nde bilgisayar programcılığı okuyorum.
14 Haziran günü sabah bir uzem sisteminde final sınavı yapıldı sınava girdim ve çıktım, 2 gün sonra sonuçlar açıklandı ve 0 aldığımı gördüm.
Hocaya ulaştığımda "1.resim" dedi. Yerine girdiğimi söylediği çocuğun ismini alıp ulaştım ve o da yeni haberi oldu hocaya yazdı ve dilekçe ile başvurun cevabını aldı.
Çocukla konuştum ikimizde TurkNet kullanıyoruz (birbirimizi tanımıyoruz bu arada) sistemden kaynaklanabilir olduğunu söyledik mail attık. Bugün bana okul sekreteri ulaştı ve bana kopya çektiğimiz göründüğünü disipline verileceksiniz vs. diye tehdit edercesine konuştu.
Eğer TurkNet kullanan varsa gerekli kanıtı TurkNet'ten alma şansım var mıdır ya da kanıtlama?

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    9,8 KB · Görüntüleme: 68
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle o okul sekreterinin ?*!#?1!
Sınavı evinizden mi oldunuz yoksa ortak ağ olan bir yerden mi? TurkNet ile her türlü iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Değişik bir durum. Ben aynı evde 3 kişi sınava girdim böyle bir şeye rastlamadım. Ip çakışması için aynı ağa bağlı olmanızın gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca sekreter halt etmiş disiplin kuruluna sevk edilirseniz aynı yerde bulunmadığınızı çok rahat bir şekilde kanıtlarsınız.

Değişik bir durum. Ben aynı evde 3 kişi sınava girdim böyle bir şeye rastlamadım. Ip çakışması için aynı ağa bağlı olmanızın gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca sekreter halt etmiş disiplin kuruluna sevk edilirseniz aynı yerde bulunmadığınızı çok rahat bir şekilde kanıtlarsınız.
Evet onu kanıtlayabilirim ama benim ip'm üzerinden giriş yapıldığı görülüyor saçma şekilde.
İkimizde Türknet abonesiyiz acaba olası bir aynı ip verilmesi mümkün mü ?

Evet onu kanıtlayabilirim ama benim ip'm üzerinden giriş yapıldığı görülüyor saçma şekilde.
İkimizde Türknet abonesiyiz acaba olası bir aynı ip verilmesi mümkün mü ?
Ortak olması mümkün hocam zaten çoğu firma özel ip parayla satıyor. Türk Telekom paketlerinde paket içinde ücretsiz geliyor çoğu firmada yok.

Serdar gecmis olsun öncelikle, CGNAT denilen bir yöntem ile servis saglayicilar ip adreslerini bir havuzdan kullanıyorlar , bu durumda senin dediğin durum gerçekleşmiş olabilir. Ancak bildigim kadarıyla turknet bu sekilde bir kullanımda bulunmuyor. Bunu genelde su sekidle anlayabiliyorsun. Senin modemin uzerinden aldigin IP adresine bakıyorsun ( 192.x olan local degil WAN icin aldigi ip adresi ) sonra whatismyip.com gibi sitelerden disaridaki ip adresine , iki ip adresi ayniysa CGNAT yok anlamına geliyor. Bunu deneyebilirsin.
Disiplin kuruluna verilirsin bunda bir sorun yok kurul inceler karar verir , yani verilince karar otomatik kotu cikiyor demek degil. Kaldiki arkadaşın ile ayni evde ayni ip'den de baglanmis olabilirdin. Bu sınav kurallarına aykırı olamaz , biz sınavda farklı yöntemler ile engellemeye calisiyoruz ama bunu sceptic bir sekilde yapmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı