Uzun Boylu Olmayı Olmazsa Olmaz Avantaj Sanan çocuklar

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Her gün açılan fix konulardan sadece bir tanesi. Oturdukları yerden fizyoloji testi ister gibi yok böyle olur muyum, yok şöyle olur muyum diye sorular sorulunca aynı komiklikte cevap vermekten hiç kaçınmıyorum.

Benim de TR ortalamasının ortasının üzerinde bir boyum var ama bu 1.90 ve üstü gibi anormal boyutta değil. Bu konuşacaklarım çok uzun olmaklar içindir.

• Giyim konusunda seçenekleriniz kısıtlı olur. Türkiye'de bu konuda bu arkadaşlara kısıtlı imkanlar sunulabiliyor.
  • Otobüs ve uçaklarda berbat diz mesafesi altında acı altında seyahat etmek. Seyahat süresi 3-4 saatten uzunsa demeyin keyfinize.
  • Minyon tipli bir sevgiliniz olursa sürekli kızcağız 10 cm topuklu giymek zorunda kalır. El ele tutuşmayı bırakın birbirinize eğilmek zorunda kalırsınız.
  • Çok dikkat çekersiniz eğer girdiğiniz ortam 170 boylulardan oluşuyorsa. Bir yere kaçamazsınız, göze çabuk batarsınız.
  • Çatı katında yaşamanız zor olur çünkü tavanları çok alçak oluyor. Evde kim eğilerek yürümek ister?
  • Bel ağrılarının ve kamburluk olayların kısa boylulara göre çok daha fazla olması.
  • Pilotluk, kabin memurluğu ve türevi mesleklerde boy sınırının olması. 1.95 metre boyla F-16 pilotluğu yapan yok gençler. Uzun boylu ve kilolar, 170 boy, 70 kilo adama göre daha fazla g çekemez. Bu yüzden pilotları kısa, orta kilolulardan seçerler askeriyede.
  • Standart boylarda olan yataklara sığamazsınız.
  • Perde takma, yüksekten bir şeyler alma gibi işler hep size kalır.
196 boyunda, hali hatrı yerinde bir arkadaşım var. Geçende D segment arabayla arkadaşı aldık, arkaya oturdu. Daha sonra bizi farklı bir yere götüreceğinden direksiyona geçmek istedi. Oturduğunda kafası tavana çarpıyordu, eğilerek, 2 büklüm bir şekilde pozisyon alabildi daha sonra kızıp küfürler eşliğinde ben sürmüyorum dedi. :D

İşte super sport alacak bütçeniz olsa bile alamıyorsunuz çünkü sığmıyorsunuz. Böyle başa bela bir şey bu.

Son düzenleme:
Her gün açılan fix konulardan sadece bir tanesi. Oturdukları yerden fizyoloji testi ister gibi yok böyle olur muyum, yok şöyle olur muyum diye sorular sorulunca aynı komiklikte cevap vermekten hiç kaçınmıyorum.

Benim de TR ortalamasının ortasının üzerinde bir boyum var ama bu 1.90 ve üstü gibi anormal boyutta değil. Bu konuşacaklarım çok uzun olmaklar içindir.

• Giyim konusunda seçenekleriniz kısıtlı olur. Türkiye'de bu konuda bu arkadaşlara kısıtlı imkanlar sunulabiliyor.
  • Otobüs ve uçaklarda berbat diz mesafesi altında acı altında seyahat etmek. Seyahat süresi 3-4 saatten uzunsa demeyin keyfinize.
  • Minyon tipli bir sevgiliniz olursa sürekli kızcağız 10 cm topuklu giymek zorunda kalır. El ele tutuşmayı bırakın birbirinize eğilmek zorunda kalırsınız.
  • Çok dikkat çekersiniz eğer girdiğiniz ortam 170 boylulardan oluşuyorsa. Bir yere kaçamazsınız, göze çabuk batarsınız.
  • Çatı katında yaşamanız zor olur çünkü tavanları çok alçak oluyor. Evde kim eğilerek yürümek ister?
  • Bel ağrılarının ve kamburluk olayların kısa boylulara göre çok daha fazla olması.
  • Pilotluk, kabin memurluğu ve türevi mesleklerde boy sınırının olması. 1.95 metre boyla F-16 pilotluğu yapan yok gençler. Uzun boylu ve kilolar, 170 boy, 70 kilo adama göre daha fazla g çekemez. Bu yüzden pilotları kısa, orta kilolulardan seçerler askeriyede.
  • Standart boylarda olan yataklara sığamazsınız.
  • Perde takma, yüksekten bir şeyler alma gibi işler hep size kalır.
Hele istiklal marşında, Milli marşımızda ben ara sıra arkadaşlar sağolsun ufak gülerim, uzun boylu arkadaş istiklal marşında aşırı dikkat çekiyor mesela.

Klişe olacak ama, herkes olmadığı kişi olma derdinde ve üstelik bu dertlerini alakasız yerlerde arıyorlar. Tamam, dertlerinize saygım sonsuz ama yeri burası değil, cidden.

Vücudunuzun problemleri olduğunu düşünüyorsanız doktora rahatlıkla gidebilirsiniz dostlarım. :) Hatta gidin de, sağlık, hele ki ortopedi şakaya gelmez. Gençken ortopedik sıkıntınız varsa önlem almak, ileride yaşam kalitenizi de etkiler. :)

Ortopedik ya da başka bir rahatsızlık cidden şakaya gelmez. Bunu bizzat tecrübe ettim ve ucuz kurtardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de şu abi kanat göster olayı yok mu aşırı zayıf olduklarından haliyle karın kasları belirgin oluyor sonra bi hava bi hava... Üfürsen uçacak halbuki :D

Tamam, dertlerinize saygım sonsuz ama yeri burası değil, cidden.
Benim sonsuz değil. Terziden berber hizmeti bekleyen adama saygı duymam. Bu soruların yeri burası değil, bilimsel cevap için doktora gidecekler.

Zaten bu konular hep gırgırla geçiyor.

Geri
Yukarı