Uzun kullanımda iPhone 11 vs. S20+

Sizce 5 yıl en az performans kaybederek kullanmak için hangi telefonu almalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    67
Günlük kullanım için iPhone 11'in bataryası yeterli olacaktır ama S20+ kadar iyi değil. iOS güncellemeye zorlayıp batarya performansını düşürüyor, bu durum Android tarafında da var ama zorla değil.
Güncellemek zorunda değilsiniz İPhone'ları. Otomatik güncellemeleri kapatıp, tvOS profili yükleyince sonsuza kadar istediğiniz sürümde kalabiliyorsunuz. Jailbreak için İPhone 5S'i 1 yıl boyunca 12.1.1 sürümünde tutmuştum. Ki şu an İPhone XS'te ben 14.1 kullanıyorum. Sanırım da uzun bir süre bu sürümde kalacağım. Kullanıcı batarya performansını en beğendiği sürümde bu yöntemle kalabilir. :)

Güncellemek zorunda değilsiniz İPhone'ları. Otomatik güncellemeleri kapatıp, tvOS profili yükleyince sonsuza kadar istediğiniz sürümde kalabiliyorsunuz. Jailbreak için İPhone 5S'i 1 yıl boyunca 12.1.1 sürümünde tutmuştum. Ki şu an İPhone XS'te ben 14.1 kullanıyorum. Sanırım da uzun bir süre bu sürümde kalacağım. Kullanıcı batarya performansını en beğendiği sürümde bu yöntemle kalabilir. :)
Jailbreak yapmak bataryayı büyük ölçüde düşürüyor ve garanti dışı kalma ihtimali var.

Günlük kullanım için iPhone 11'in bataryası yeterli olacaktır ama S20+ kadar iyi değil. iOS güncellemeye zorlayıp batarya performansını düşürüyor, bu durum Android tarafında da var ama zorla değil.
Dediğim gibi oyunlarımı bilgisayardan oynuyorum. O yüzden batarya konusunda pek sıkıntı çekmeyeceğimden eminim. Sosyal medya uygulamaları, dizi/film/ video izlemek ve internette dolaşmak için kullanıyorum telefonu.

Jailbreak yapmak bataryayı büyük ölçüde düşürüyor ve garanti dışı kalma ihtimali var.
Yıllardır Jailbreak ile kullanırım cihazlarımı bataryaya büyük bir etkisini görmedim asla. Garanti dışı kalma gibi bir ihtimali de yok. Bir keresinde Jailbreak varken garanti durumu oldu. Jailbreak'i silip gönderdim ve hiçbir sorun olmadı. Jailbreak illegal bir şeyde değil. Gereksiz Tweak'ler ile doldurmadıkça cihazı bataryaya etkisi olmuyor pek. Tabii artık sıkıldığımdan ötürü Jailbreak yapmıyorum. Ki İOS 13'ten sonra Jailbreak ile yapılan her şey artık yapılabildiği için gerekte kalmadı.

Yıllardır Jailbreak ile kullanırım cihazlarımı bataryaya büyük bir etkisini görmedim asla. Garanti dışı kalma gibi bir ihtimali de yok. Bir keresinde Jailbreak varken garanti durumu oldu. Jailbreak'i silip gönderdim ve hiçbir sorun olmadı. Jailbreak illegal bir şeyde değil. Gereksiz Tweak'ler ile doldurmadıkça cihazı bataryaya etkisi olmuyor pek. Tabii artık sıkıldığımdan ötürü Jailbreak yapmıyorum. Ki İOS 13'ten sonra Jailbreak ile yapılan her şey artık yapılabildiği için gerekte kalmadı.
Ben jailbreak yaptığımında tweak yüklememe rağmen büyük bir batarya kaybı yaşadım. Jailbreak yapmak garantiyi kesin olarak devre dışı bırakır demedim, bırakma ihtimali var dedim.

Ben onlardan hiç anlamam ve uğraşmak istemem. Ben dümdüz telefonu dışardan etki olmadan kapalı kutu şeklinde 5 yıl kullanmak istiyorum.
Aranızda hiç hem iPhone hem Samsung cihaz kullanmış olan yok mu? Deneyimlerini aktarıp hangisinin daha avantajlı olduğunu anlatırsa çok memnun olurum.

Ben jailbreak yaptığımda tweak yüklememe rağmen büyük bir batarya kaybı yaşadım. Jailbreak yapmak garantiyi kesin olarak devre dışı bırakır demedim, bırakma ihtimali var dedim.
İşte ben de diyorum ki ihtimali yok! Restore RootFS yapıldığı zaman veya Succession ile Restore edildiği zaman hiçbir sorun çıkmıyor. Bataryaya etkisi ise kullanılan aracın ve kullanılan exploit yani açığın stabilitesine göre değişiyor. Her exploit stabil olmuyor maalesef. En stabil exploit çıkana kadar da JB yapılması önerilmiyor.

Dostlarım, ekran 6.1 inç olduğu için 720p bir ekranın sırıtacağını düşünmüyorum. Ama internette bunun hakkında çok fazla kötü yorum var. 4K çözünürlüğe sahip bir 6-7 inç ekranın çok fazla bir fark yaratacağını düşünmüyorum. Sizin yorumlarınız nelerdir?
Sosyal medya uygulamaları, dizi/film/ video izlemek ve internette dolaşmak için kullanıyorum telefonu.
Hocam dizi, film, video izlerken 720p ekran kendini belli ediyor. 720p olmasının yanına bir de IPS LCD olmasını ekleyince pek iç açıcı bir görüntü çıkmıyor ortaya.

Hazır bu kadar para veriyorken asıl amaç 5 sene gibi uzun bir süre kullanmaksa 1080p Oled ekrana sahip iPhone 12 almanızı tavsiye ederim.

Ekran önemli, sürekli ekrana bakacaksınız zira.

İşte ben de diyorum ki ihtimali yok! Restore RootFS yapıldığı zaman veya Succession ile Restore edildiği zaman hiçbir sorun çıkmıyor. Bataryaya etkisi ise kullanılan aracın ve kullanılan exploit yani açığın stabilitesine göre değişiyor. Her exploit stabil olmuyor maalesef. En stabil exploit çıkana kadar da JB yapılması önerilmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı