Uzun kullanımda iPhone 11 vs. S20+

Sizce 5 yıl en az performans kaybederek kullanmak için hangi telefonu almalıyım?

• Oy verenlerin toplamı
    67
Dediğim gibi oyunlarımı bilgisayardan oynuyorum. O yüzden batarya konusunda pek sıkıntı çekmeyeceğimden eminim. Sosyal medya uygulamaları, dizi/film/ video izlemek ve internette dolaşmak için kullanıyorum telefonu.

S20 Plus tercih edin derim.

Hocam dizi, film, video izlerken 720p ekran kendini belli ediyor. 720p olmasının yanına bir de IPS LCD olmasını ekleyince pek iç açıcı bir görüntü çıkmıyor ortaya.

Hazır bu kadar para veriyorken asıl amaç 5 sene gibi uzun bir süre kullanmaksa 1080p Oled ekrana sahip iPhone 12 almanızı tavsiye ederim.

Ekran önemli, sürekli ekrana bakacaksınız zira.
Yaşım daha 16. iPhone 11 için bile vereceğim para çok fazla. iPhone 12 gibi şu anda zamanının en iyi telefonu olan bir telefona sahip olabileceğimi pek sanmıyorum. Hedefim XR'dı zar zor bütçemi arttırdım.

Benim atmış olduğumda direkt olarak canlı desteğe sormuş.

Benim atmış olduğumda direkt olarak canlı desteğe sormuş.
2016'da sormuş yalnız. Benim attığım konuda da JB silip garantiye gönderenleri görebilirsiniz. Servis cihazı güncelliyor bu yüzden tabii JB işi iptal oluyor o sürüme bir JB aracı yoksa. Bir de biz bu konuya nereden geldik anlamadım hocam. :D Esas konuya dönelim en iyisi. :)

2016'da sormuş yalnız. Benim attığım konuda da JB silip garantiye gönderenleri görebilirsiniz. Servis cihazı güncelliyor bu yüzden tabii JB işi iptal oluyor o sürüme bir JB aracı yoksa. Bir de biz bu konuya nereden geldik anlamadım hocam. :D Esas konuya dönelim en iyisi. :)
Evet, biraz öyle oldu.

Garantiyi dert etmezseniz OnePlus 8 çok iyi bir tercih olacaktır.

Hocam uzun bir süredir S20+ kullanıyorum ve gerçekten çok memnunum. Ekran deseniz QHD+ HDR sertifikalı 525 piksel yoğunluğuna sahip canavar gibi ekran. FHD+ çözünürlüğüne kadar 120Hz'i açabiliyorsunuz. Cidden çok ama çok fark ediyor.

İşlemci cidden çok başarılı, ne kadar Snapdragon serisi ülkeye gelmese de Exynos cidden Snapdragon'u hiç aratmıyor diyebilirim.

Pil ömrü cidden gayet yeterli. Eğer telefon elinizden düşmüyorsa QHD+ çözünürlüğünde bile bir günü çok rahat çıkartıyor ama benim gibi FHD+ 120Hz kullanıp ortalama bir kullanım sergilerseniz günün sonunda %50 sarj ile çıkabiliyorsunuz.

Genel anlamda bence iPhone 11'den daha iyi bir cihaz. Rakibi daha çok iPhone 11 Pro Max'tir bence. Hatta iPhone 12 serisini de zorlayabilir. Bence iOS olmasını çok istemiyorsanız Android cephesinde tercih edilecek güzel telefonlardan biridir. Aklınıza takılan başka soru varsa sormaktan çekinmeyin lütfen.

Hocam telefon 7000 TL bir zahmet bunların olması gerekiyor konu o değil hangisi daha uzun götürür zaten iki cihazda çok güzel ve başarılı cihazlar.

iPhone 11'i kullanmadan bunları söylemenizde (belki kullanmışsınızdır bilmiyorum) mantıksız olur ve arkadaş üstüne basarak söylemiş "uzun kullanımda" diye ve genellikle iPhone'lar uzun kullanımda tercih edilebilecek en iyi telefonlar bana göre. Genellikle uzun kullanımda hiçbir takılma donma kasma gibi problemler göstermiyor kullanıcılara. Bunu kullananlarda bilir hatta sizde uzun süre kullandıysanız bilirsiniz. iPhone'u çok uzun süre kullanmama rağmen (üstelik şarj halinde iken) bir kere bile takıldığını, kastığını görmedim ama onunla aynı dönemde çıkan Samsung'u deneyim ettiğimde Samsung her şekilde daha iyiydi ama yıllar geçtikten sonra Samsung ana menüde bile gezilemez hale gelmişken iPhone ise sanki 1 aylık mış gibi çalışıyordu.

Ha bu arada S20+ her şekilde iPhone 11'den daha iyi :D ama 5 yıl sonra hayatta kalamaz gibime geliyor ekranı özellikle çok daha iyi iPhone 11'den (yıllar geçse bile ekranına bir şey olmaz üstelik)

Son düzenleme:
Hocam telefon 7000 TL bir zahmet bunların olması gerekiyor konu o değil hangisi daha uzun götürür zaten iki cihazda çok güzel ve başarılı cihazlar.

iPhone 11'i kullanmadan bunları söylemenizde (belki kullanmışsınızdır bilmiyorum) mantıksız olur ve arkadaş üstüne basarak söylemiş "uzun kullanımda" diye ve genellikle IPhone'lar uzun kullanımda tercih edilebilecek en iyi telefonlar bana göre. Genellikle uzun kullanımda hiçbir takılma donma kasma gibi problemler göstermiyor kullanıcılara. Bunu kullananlardabilir hatta sizde uzun süre kullandıysanız bilirsiniz. IPhone'u çok uzun süre kullanmama rağmen (üstelik şarj halinde iken) bir kere bile takıldığını, kastığını görmedim ama onunla aynı dönemde çıkan Samsung'u deneyim ettiğimde Samsung her şekilde daha iyiydi ama yıllar geçtikten sonra Samsung ana menüde bile gezilemez hale gelmişken iPhone ise sanki 1 aylık mış gibi çalışıyordu.

Ha bu arada S20+ her şekilde iPhone 11'den daha iyi :D ama 5 yıl sonra hayatta kalamaz gibime geliyor ekranı özellikle çok daha iyi iPhone 11'den (yıllar geçse bile ekranına bir şey olmaz üstelik)
Ben de böyle düşünüyorum. Fakat bir arkadaşım 720P ekrana 7000TL gibi bir fiyat verirsen kerizsin veya paranı harcayacak yer arıyorsundur diyor. Üstüne kendisi XR kullanıyor ve yaptığı yorum şu: ''Telefonumdan memnunum ama 720P olmasa daha memnun olurdum. Şu an imkanım olsa XR yerine S20 alırdım. Daha çok memnun olurdum.'' Amiral gemisi olduğunu biliyorum fakat bana da dayanamayacakmış gibi geliyor. Zaten iPhone 11'i S20+ ile karşılaştırmak hata ama Türkiye'de fiyatları birbirine çok yakın. S20+'nin rakip olduğu iPhone kendisinden çok daha fazla pahalı. Siz hiç amiral gemisi ve iPhone kullandınız mı? Kullandıysanız yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. :)

Ben de böyle düşünüyorum. Fakat bir arkadaşım 720p ekrana 7000TL gibi bir fiyat verirsen kerizsin veya paranı harcayacak yer arıyorsundur diyor. Üstüne kendisi XR kullanıyor ve yaptığı yorum şu: "telefonumdan memnunum ama 720p olmasa daha memnun olurdum. Şu an imkanım olsa XR yerine S20 alırdım. Daha çok memnun olurdum." amiral gemisi olduğunu biliyorum fakat bana da dayanamayacakmış gibi geliyor. Zaten iPhone 11'i S20+ ile karşılaştırmak hata ama Türkiye'de fiyatları birbirine çok yakın. S20+'nin rakip olduğu iPhone kendisinden çok daha fazla pahalı. Siz hiç amiral gemisi ve iPhone kullandınız mı? Kullandıysanız yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. :)

Hocam çıktığı yılın amiral gemilerini çıktığı yıl kullandım telefondan telefona değişiyor iPhone da kullandım yani belli olmaz aslında S20+ her şekilde daha iyi iPhone 11'den ama çok daha kısa bir ömrü varmış gibi geliyor ama Note 4 kullanıyor benim annem hala çıktığı yıl almıştık bakın hala kullanıyor onda da kasma ve donma gibi bir şey söz konusu değil 2 tane iPhone kullandım ikisinde de hiç böyle bir artık ömrü bitmiş bunun dedirttirmedi (2 tane de kuzenimden biliyorum 6 yıldır kullanıyor hala aynı telefonu)en az 6 tane Samsung kullandıysam 3'ü yarı yolda bıraktılar.

Ha güncelleme konusuna gelirsek çoğu zaman zaten güncellemeler telefonu daha çok yavaşlatıyor hatta 6S deydi sanırım bu olay gündem olmuştu ve zaten Android gibi değil iOS güncelleme getirmek zorundalar yoksa o telefonlar kesinlikle kullanılamaz.

(Ben bir telefon seçecek olsam şu an fiyatı yüzünden iPhone seçmem ha fiyatı ucuz olsa yene seçmem ama bu benim IOS'u sevmememden kaynaklı Android bir telefon çok özgürmüş gibi hissettirirken iOS güvenlik yüzünden onu indirme bunu yapma gibi şeyleri çok zorluyordu sadece kendi mağazasından bir şey indirmek benim çok sinirimi bozuyordu mesela)

Hocam arkadaşlar hor kullanmazsanız IPhone'lar eskimez yazmışlar da o cümle çok saçma gören sanar Samsung durduğu yerden hurdaya dönüşüyor düzgün bir şekilde kullanırsanız bence S20+ ama bu biraz kafa karıştırıcı bir durum yani karar size düşmüş iPhone 11 daha kötü olsa da 5 yıl garantisi var Samsung çok daha iyi olsa da 3 yıl sonrasının garantisi yok maalesef (ama belli olmaz işte)

Son düzenleme:
Hocam çıktığı yılın amiral gemilerini çıktığı yıl kullandım telefondan telefona değişiyor iPhone da kullandım yani belli olmaz aslında S20+ her şekilde daha iyi iPhone 11'den ama çok daha kısa bir ömrü varmış gibi geliyor ama Note 4 kullanıyor benim annem hala çıktığı yıl almıştık bakın hala kullanıyor onda da kasma ve donma gibi bir şey söz konusu değil 2 tane iPhone kullandım ikisinde de hiç böyle bir artık ömrü bitmiş bunun dedirttirmedi (2 tane de kuzenimden biliyorum 6 yıldır kullanıyor hala aynı telefonu)en az 6 tane Samsung kullandıysam 3'ü yarı yolda bıraktılar.

Ha güncelleme konusuna gelirsek çoğu zaman zaten güncellemeler telefonu daha çok yavaşlatıyor hatta 6S deydi sanırım bu olay gündem olmuştu ve zaten Android gibi değil iOS güncelleme getirmek zorundalar yoksa o telefonlar kesinlikle kullanılamaz.

(Ben bir telefon seçecek olsam şu an fiyatı yüzünden iPhone seçmem ha fiyatı ucuz olsa yene seçmem ama bu benim IOS'u sevmememden kaynaklı Android bir telefon çok özgürmüş gibi hissettirirken iOS güvenlik yüzünden onu indirme bunu yapma gibi şeyleri çok zorluyordu sadece kendi mağazasından bir şey indirmek benim çok sinirimi bozuyordu mesela)

Hocam arkadaşlar hor kullanmazsanız iPhone'lar eskimez yazmışlar da o cümle çok saçma gören sanar Samsung durduğu yerden hurdaya dönüşüyor düzgün bir şekilde kullanırsanız bence S20+ ama bu biraz kafa karıştırıcı bir durum yani karar size düşmüş iPhone 11 daha kötü olsa da 5 yıl garantisi var Samsung çok daha iyi olsa da 3 yıl sonrasının garantisi yok maalesef (ama belli olmaz işte belki 10 yıl dayanır kardeşim telefonunu 10 yıldır kullanıyor mesela)
Artık bilerek yavaşlatmayı kaldırdılar. Ama dediğin gibi güncellemelerinde hata oluyor. Mesela ben de Android arayüzünü sevmiyorum. Hala karar verebilmiş değilim. Çok para vereceğim ve 5 yıl telefon almayacağım. Çok riskli.

Geri
Yukarı