Uzun ömür ve dayanıklılık konusunda HDD vs SSD

Bütçe
200-300

kaporens

Hectopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım laptopumda mevcut olan HDD bad sectorler ile boğuştuğundan dolayı ve Windows'ta bununla ilgili uyarı verdiği için bir süre sonra bozulacağı belli oldu, bu yüzden şimdiden HDD mi yoksa SSD mi arasında bir karar vermek istiyorum ve benim için önemli olan kriterler ise diskin ömrü ile dayanıklılığıdır.
Son 5-6 aydır ara sırada olsa laptopumu hafif sarstığımda HDD donuyor ve dolayısıyla Windows'ta donup kalıyor, laptopu tekrar sarstığımda sanki HDD yerine otururmuşçasına kendine geliyor ve çalışmaya devam ediyor. Bu tür sorunlarla bir daha karşılaşmamak için iyi bir tercih yapmak istiyorum ve hem dayanıklı hem de uzun ömürlü olacak bir disk almak istiyorum.

Çok bir fark olacağını düşünmüyorum ben şahsen. Bir Samsung EVO serisi SSD epey dayanıklı oluyor mesela. HDDler de gayet dayanıklı oluyor. Ben mesela 10 yıldan fazla bir süredir 500GB bir WD HDD kullanıyorum cihaz daha tık demedi maşallah. Ama hazır almışken bir Samsung EVO SSD alın cihazınıza uygun olanından, rahat rahat kullanın bence.

Şu an kullandığım laptopumda mevcut olan HDD bad sectorler ile boğuştuğundan dolayı ve Windows'ta bununla ilgili uyarı verdiği için bir süre sonra bozulacağı belli oldu, bu yüzden şimdiden HDD mi yoksa SSD mi arasında bir karar vermek istiyorum ve benim için önemli olan kriterler ise diskin ömrü ile dayanıklılığıdır.
Son 5-6 aydır ara sırada olsa laptopumu hafif sarstığımda HDD donuyor ve dolayısıyla Windows'ta donup kalıyor, laptopu tekrar sarstığımda sanki HDD yerine otururmuşçasına kendine geliyor ve çalışmaya devam ediyor. Bu tür sorunlarla bir daha karşılaşmamak için iyi bir tercih yapmak istiyorum ve hem dayanıklı hem de uzun ömürlü olacak bir disk almak istiyorum.

SSD daha uzun ömürlü, örneğin elektrikler gitti SSD bozulmaz. HDD varsa bozulur. SSD daha uzun ömürlü, daha hızlıdır. En kötü SSD'in olsa bile HDD'den iyidir.
teşekkür ederim çok saolun
o zaman bütçe yeterse 240gb ssd alıcam
Bütçeniz ne kadar? Biz size önerelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı