Uzun rap şarkısı nasıl ezberlenir?

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, uzun bir rap şarkısı var, bunu ezberlemek istiyorum. Tekrar ediyorum ama 4 dakika uzun bir süre ve hepsi aklımda kalmıyor. Nasıl ezberleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece sözlerle ezberleme. Müzik ve ritimlerle ezberle.
@332579 hocam ritminede bağlı bu konu, bıçak darbesi gibiyse biraz zor lakin siz söz odaklı değil. Ritim odaklı ezberlemeye çalışın.
Çokça dinleyerek. Onlarca dakikalık şarkılar ezberledim ben. 4 dakika uzun bir süre değil :(
Helal olsun ben 1 haftadır uğraşıyorum sadece ilk 2 dörtlüğü ezberleyebildim.
Şarkı nedir acaba?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@332579 hocam ezberi kolay şarkı hatta şu an ezberimde. ( şu an ismi aklıma gelmedi, arkadan gelen eşlik sözlerini ezberlemeyin. Kafanızı karıştırır )

Edit: Kolay dediğime bakma günde bir doz dinlerim.

Sürekli dinlemek. Ara sıra açın sözlerini de okuyun. 2Pac'ın Hit 'em Up'ını İngilizce olmasına rağmen hem İngilizce hem Türkçe olarak ezbere biliyorum. Çok dinlemenin bu konudaki yararı çok.

Helal olsun ben 1 haftadır uğraşıyorum sadece ilk 2 dörtlüğü ezberleyebildim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam No.1 - Canavar çok basit değil mi? Ezbere biliyorum ben Hidra - Musallat'ı bi ezberleyemedim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı