Uzun süre kullanılmayan yazıcı bozulur mu?

Canoktun

Kilopat
Makaleler
5
Yaklaşık 13 yıldır kullanılmayan, dayımdan kalma HP LaserJet 1020 model bir yazıcı var elimde. Şimdiye kadar mürekkep püskürtmeli yazıcım ile gayet memnundum ama eğitim amaçlı, siyah beyaz çıktı alma ihtiyacım arttı. Mürekkep püskürtmeli yazıcımı sadece renkli çıktı almak için kullanmayı düşünüyorum. 12A toner fiyatlarına baktığımda gayet mantıklı olduğunu gördüm ama içimde büyük bir kuşku kaldı. 12 yıldır kullanılmayan lazer yazıcı herhangi bir tehlike yaratır mı? Bu lazer yazıcılar kullanım esnasında biraz ısınıyor bildiğiniz gibi. Yani, bu yazıcının durup dururken bozulma veya çalıştırıldığında tehlike yaratma ihtimali var mıdır?

Bir şey olmaz ama toner içerisinde katılaşmış olabilir. En kötü ihtimalle toneri değiştirirsiniz. Eğer güzel görüntü vermezse toneri taktığımız yerin hemen üzerindeki lazer dediğimiz kısmı bir kulak çöpü ya da mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz. Birkaç çıktı aldıktan sonra kendiliğinden de düzelebilir. Hala satılan ve hala tamiri yapılan bir modeldir elinizdeki model. Ben daha önce birkaç defa içini inceleme fırsatı buldum ve gayet güzel ve sağlam bir makinedir. Ek olarak tonerleri doldurulabilir olduğundan da çok ama çok ucuza maliyet söz konusu oluyor.

Bu arada bir tehlike oluşturmaz. Korkmayın patlamaz. 🙃

Bir şey olmaz ama toner içerisinde katılaşmış olabilir. En kötü ihtimalle toneri değiştirirsiniz. Eğer güzel görüntü vermezse toneri taktığımız yerin hemen üzerindeki lazer dediğimiz kısmı bir kulak çöpü ya da mikrofiber bez ile temizleyebilirsiniz. Birkaç çıktı aldıktan sonra kendiliğinden de düzelebilir. Hala satılan ve hala tamiri yapılan bir modeldir elinizdeki model. Ben daha önce birkaç defa içini inceleme fırsatı buldum ve gayet güzel ve sağlam bir makinedir. Ek olarak tonerleri doldurulabilir olduğundan da çok ama çok ucuza maliyet söz konusu oluyor.

Bu arada bir tehlike oluşturmaz. Korkmayın patlamaz. 🙃
Teşekkürler, 1 mesaj ile aklımdaki tüm sorular silindi.

Teşekkürler, 1 mesaj ile aklımdaki tüm sorular silindi.

Ne demek? Her zaman yardım için buradayım. Ne zaman sorunuz olursa beni konunuza etiketleyebileceğinizi unutmayın.

Benim de 2 senedir kullanmadığım HP desk jet Advantage 3835 modeli var bu dönemde içinde kartuş yoktu. Şimdi yeni kartuş alsam bir sorun cikar mi acaba?

Geri
Yukarı