Çözüldü Uzun süre sonra açılan 2 GB RAM'li Acer laptop kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

AMİN5665

Centipat
Daha fazla  
RAM
2
2 GB RAM bir Acer laptopum var. Neredeyse 2 yıldır kullanmıyordum. İlk başta iyiydi hızlıydı amma kullanmadıktan sonra laptop ölümüne kasıyor. Nasıl düzeltirim?

Çözüm
Windows 7 ISO dosyasi kursam olur mu?

Kastım oydu zaten. Bak şimdi bir tane USB bul. İçinde bir veri varsa bir yere yedekle çünkü silinecek. Ardınan Windows 7 ISO dosyası bul. Forumda olacaktı. ISO dosyasını indir. Rufus diye bir araç var. Rufus yaz en başta çıkar zaten. Onu da indir. Linkleri aşağı bıraktım. Hem ISO dosyası hem de aracı indirdiğinizde önce ISO'yu USB'ye yazdırmanız gerek. İlk videoda bunu gösteriyor adam. Ardından da USB bilgisayarınıza takılı iken bilgisayarı yeniden başlatın ve BIOS menüsüne girin. BIOS menüsü için kısayollar markadan markaya değişiyor. Bende ASUS var F2 ile açıyorum. Bazı markalar del tuşunu kullanabiliyor. Cihazınızın modeli ile birlikte aratıp bulabilirsiniz tuşu. Bilgisayar kapandıktan sonra yeniden açılırken o tuşa basılı tutmanız ya da sürekli basmanız gerekmekte. Ardınan BIOS menüsü gelecektir. Oradan boot menü gibi bir şey olması lazım orayı bulup USB'nizi seçerek başlatacaksınız. Takıldığınız bir yer olursa fotoğraf ile birlikte sorarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Tüm Windows 7 ISO dosyaları (Windows 7 ISO'lar)

Rufus - Önyüklemeli USB sürücü oluşturmanın en kolay yolu (Rufus indirme linkidir, cihazınız 32 Bit ise X86 olan 3. seçeneği seçin)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Rufus kullanımı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Windows 7 kurulumu)
2 GB RAM bir Acer laptopum var. Neredeyse 2 yıldır kullanmıyordum. İlk başta iyiydi hızlıydı amma kullanmadıktan sonra laptop ölümüne kasıyor. Nasıl düzeltirim?
İşletim sisteminiz nedir? Eğer windows 7'den yukarı ise kasma tabi ki olacaktır ama işlemcinizi ekran kartınızı bilmeden net birşey söylememek gerekir.

İşletim sisteminiz nedir? Eğer Windows 7'den yukarı ise kasma tabii ki olacaktır ama işlemcinizi ekran kartınızı bilmeden net bir şey söylememek gerekir.

Intel Celeron 2957u.

Kanka Windows zaten 2 küsur RAM kullanıyor. Bir Windows 7 kurulum USB'si hazırla. Windows 7 kur. Veya kullanabilirin dersen Linux Mint de kurabilirsin.

Format atmak yerine Windows 7 mi kurayim?

Yeni konular

Geri
Yukarı