Uzun vadede Intel mi, AMD mi?

Güvenlik açıkları nasıl anlayamadım? Şu anda aldığım bir sistemi güvenlik açığı dolayısıyla değiştirmem gerekebilir mi işlemciyi değiştirmediğim halde? İşlemciyi değiştirmeyi uzun süre düşünüyorum bu arada.
Şöyle anlatayım internete yazın İntel güvenlik açıkları diye 1 sene içerisinde benim bildiğim 3-4 kere güvenlik açığı bulundu. Şahsi fikrim bu açıklar için güncelleştirme yayınlanıyor biz kullanıcılar bunu güncelleştirdiğimizde %3 gibi bir performans kaybı yaşıyoruz. Aslında İntel piyasaya bunları bilerek sokuyor belirli bir satış rakamından sonra belirli açıkları açıklayıp bugün %3 yarın %2 performans kaybı yaşatıyor. Bunlar birike birike sistem performansı düşüyor. AMD de olan hatalar var ama İntel çok hata yapıyor bilerek veya bilmeyerek. Intel İşlemcilerde Bir Güvenlik Açığı Daha Bulundu - Technopat

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı