Uzun Vadeli Kullanılacak 240mm Sıvı Soğutucu Tavsiyesi

Mandalorian54

Hectopat
İşlemcim gereğinden fazla ısınıyor, boşta 45-55 derece arası gidip geliyor. Fanlarla sorunu bir nebze çözebiliyorum fakat bir sıvı soğutucu alarak sıcaklığı daha stabil hale getirmek istiyorum. Şu an için R7 3700X ile kullanacağım ama ileride R7 5700 ya da 5800'e geçmeyi istiyorum. Uzun vadeli kullanımda bana sıkıntı çıkartmayacak 240mm bir sıvı soğutucu bakıyorum.
Arctic markasına baktım ama kasayı değiştirmeden radyatörü sığdırmak sorun olabilir. Bunun dışında aşağıdaki ürünlere bakıyorum, sizin tavsiyeniz ne yönde olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyattan dolayı mı NZXT X53'ü tavsiye etmiyorsunuz yoksa performans ile ilgili bir sorunu mu var? @curiousoftech @Uchiha Shisui Piyasaya gelince fiyatı 2000-3000 olur diye tahmin ediyorum.
Yoo. Çok iyi bir ürün değil. Üst seviye AIO alınacaksa TR piyasasında LS520, Galahad 240, Arctic LF II 240 gibi seçenekler var. Arctic'i de kalınlığından dolayı elediğimizde tercihler ortada.

LS520 alabilirsiniz.

LS520 SE Modelindeki sonsuzluk tasarımını beğendim ama performans olarak fark ediyorsa LS520 modelini alacağım.
SE modelinin içeriğinde LSP kablosu varmış, isteğe bağlı kullanabilirmişim. SE modelinin fiyatı daha ucuz olunca performans olarak bir dezavantajı var mı size de sormak istedim...

LS520 SE Modelindeki sonsuzluk tasarımını beğendim ama performans olarak fark ediyorsa LS520 modelini alacağım.
SE modelinin içeriğinde LSP kablosu varmış, isteğe bağlı kullanabilirmişim. SE modelinin fiyatı daha ucuz olunca performans olarak bir dezavantajı var mı size de sormak istedim...
Pompa kaliteleri aynı. Zaten DeepCool'un sitesinden teyit edebilirsiniz. Hangisi ucuzsa ya da size hoş geliyorsa alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı