Uzun ve kuru saça ne yapılabilir?

Dexpery

Centipat
Daha fazla  
Saçım çok uzun değil omzumu geçmiyor. Kulağımı kapatacak düzeyde sadece. Şampuan kepek yaptığı için yeşil sabun kullanıyorum. Ancak ıslakken hiçbir şekilde taranmiyor ve kurutunca sürekli önüme geliyor. Saç tel tel oluyor ve elimle düzeltmek bazen oldukça zor oluyor. Yeni yeni bu saç modeline geçtim o yüzden 0 bilgim var. Ne yapmam lazım? Saçım düz bu arada.

Saçım çok uzun değil omzumu geçmiyor. Kulağımı kapatacak düzeyde sadece. Şampuan kepek yaptığı için yeşil sabun kullanıyorum. Ancak ıslakken hiçbir şekilde taranmiyor ve kurutunca sürekli önüme geliyor. Saç tel tel oluyor ve elimle düzeltmek bazen oldukça zor oluyor. Yeni yeni bu saç modeline geçtim o yüzden 0 bilgim var. Ne yapmam lazım? Saçım düz bu arada.

Yeşil sabun tüm yağı falan alıyor o yüzden kuru. Gözüne gelmesini istemiyorsan jöle alacaksın sürcen sabitliycen.

Jöle kullanmanı tavsiye etmem. Benim de kulağıma kadar geliyor ama kapatmıyor middle part tarzı anladığım kadarıyla veya ona yakın bir şey. Benim de öyle düşebiliyor ama sadece şampuan kullanınca öyle oluyor, çok sık kullanmıyorum zaten sen her duşta sabun vs kullanıyorsan ondan olabilir. Etkisi 1-2 güne geçip istediğim hale geliyor yoksa saçlarımı 1-2 kalın tel şeklinde anlımdan doğru sarkması sorun değil hatta bazen öyle önden alıp sarkıtıyorum ama diğer türlü saç çizgisinden saçın normal durması gerekeninden aşağısına doğru anlıma kayabiliyor ve elinle tekrar düzeltemiyorsun eski haline geliyor eğer onu diyorsan bunun nedeni ya çok sabun kullanman ya da saçına sabun kullanınca öyle olması ya da uzun süre sıcak fönle yakından kurutman ya da saçın öyle eğer 1-2 güne normale dönmüyorsa. Bilemedim tam nasıl görmeden bir şey diyemem. Çok sorun değil gerçi bu eğer çok anlını kapatmıyorsa eski haline geliyor çünkü tekrardan.

Senin saç için konuşursak eğer benim düşündüğüm gibiyse ıslakken taranır da taramana gerek yok elinle düzeltebilirsin, duştayken tarayabilirsin. Suyu direkt başından aşağı tutarsan olmaz zaten elinle de saçına dokunman gerek, saçın için kafanı öne doğru eğme tam tersi yukarı doğru bak ensenden de aksın. Suyu da yakından tutarsan sana o anlık sertmiş gibi gelebilir ve kolay kolay hareket etmeyebilir suyun şiddetinden dolayı, uzaktan tutabilirsin. Banyodan çıkınca elinle saçına şekil verip ıslaklığı al, tarakla tara sonra elinle düzlet. Yakından sıcak fön tutarsan iyice kuruyabilir, fön tutacaksan uzaktan çok tutmadan soğuk fönü hareket ettirerek tut. Tel tel derken benim anladığım daha bağımsız hareket ederken sallanan bütün olmayan şeklinde ama sen elektriklenmeyi kastediyorsan sıcak su ve sıcak fönden olabilir. Biraz soğuk veya ılık olsun veyahut duştan çıkarken soğuk su kullan. Argan yağı işe yarıyorsa kullanabilirsin.

Hangisini önerirsiniz?
Bu da iyi gelebilir belki ama pek bilmiyorum dene istiyorsan. Berbere gidip önleri ve yanları da makasla aldırtabilirsin, enseyi de makasla alır biraz.

Son düzenleme:
Hangisini önerirsiniz.

Su anlık Pantene Onarıcı Ve Koruyucu 3 bu ürünü kullanıyorum, şampuan, saç kremi karışık. Onun dışında duşlardan sonra.
L bunu kullanıyorum, durulamaya gerek yok biraz yaydırıp tarıyorum sadece. Saçımı kurutmuyorum bu arada, havluyla biraz ıslaklığını aldıktan sonra kendisinin kurumasını bekliyorum, deneyebilirsiniz.

Hocam aynı şeyleri yaşıyordum. https://www.watsons.com.tr/elseve-h...MIs7jM0YuxhQMVgJKDBx1JVATiEAQYAiABEgIapfD_BwE Bu ürünü kullanmaya başladıktan sonra bende o sıkıntı gitti. Ben her duştan sonra haftada 2,3 kere kullanıyordum. Eğer kuruluk hissedersen bu ürünü kullanabilirsin.

Saçın ıslak haldeyken saç dipleri hariç saç boylarına ve uçlarına sür ve yaklaşık 5 dakika bekle sonra yıka. Saç diplerine gelmemesine özen göster yoksa yağlanma yapabilir.

Geri
Yukarı