VA panel monitör alınır mı?

AlpKontrelle

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar izlediğim videolara vs. baktığımda oyun oynamak için VA panel monitörlerin pek tercih edilmediği söyleniyor. Ghosting gibi sorunlar VA panel monitörlerinde markadan markaya değiştiğini duydum.

Almak istediğim bir monitör var linkini bırakıyorum bu monitörde Ghosting vb. farklı bir sorun ile karşılaşır mıyım sizce monitörü çoğunlukla oyun için kullandığımı da ekleyeyim.

Model:
Casper Excalibur m. E27FHD-G 27" 200Hz 1ms 300nıt (HDMI+display) Curved FreeSync + G-Sync FHD LED monitör

Benzer fiyata yüksek herztli akıcı monitör öneriniz var mıdır?
Bu fiyata maksimum 165-144Hz alabilirsin.

Arkadaşlar izlediğim videolara vs. baktığımda oyun oynamak için VA panel monitörlerin pek tercih edilmediği söyleniyor. Ghosting gibi sorunlar VA panel monitörlerinde markadan markaya değiştiğini duydum.

Almak istediğim bir monitör var linkini bırakıyorum bu monitörde Ghosting vb. farklı bir sorun ile karşılaşır mıyım sizce monitörü çoğunlukla oyun için kullandığımı da ekleyeyim.

Model:
Casper Excalibur m. E27FHD-G 27" 200Hz 1ms 300nıt (HDMI+display) Curved FreeSync + G-Sync FHD LED monitör

Hiç IPS monitörünüz olmadıysa alınır VA ama IPS gördüyseniz bir kere dahi olsa asla mutlu olmazsınız VA ile renk doygunlukları kıyaslanacak seviyede değil.

Bu fiyata maksimum 165-144Hz alabilirsin.
Hocam İPS paneller TN panele göre daha az akıcı diye biliyorum oyunlarda ama fikriniz için teşekkürler

Hiç IPS monitörünüz olmadıysa alınır VA ama IPS gördüyseniz bir kere dahi olsa asla mutlu olmazsınız VA ile renk doygunlukları kıyaslanacak seviyede değil.
Eski monitörüm IPS Panel bir mönitördü sanırım gözle görülür bir fark olabilir dediğinize göre

Ghosting istemiyorsanız TN panele yönelin.
Güzel bir Marka , model öneriniz var mıdır?

Hocam IPS paneller TN panele göre daha az akıcı diye biliyorum oyunlarda ama fikriniz için teşekkürler

Eski monitörüm IPS Panel bir monitördü sanırım gözle görülür bir fark olabilir dediğinize göre

Ben VA IPS TN hepsini kullandım ama döndüm dolaştım şu an 2 IPS monitör var önümde memnunum bir gecikme hissetmedim hiç bu zamana kadar.

Hocam IPS paneller TN panele göre daha az akıcı diye biliyorum oyunlarda ama fikriniz için teşekkürler

Eski monitörüm IPS Panel bir monitördü sanırım gözle görülür bir fark olabilir dediğinize göre

Güzel bir Marka, model öneriniz var mıdır?

Adı sanı olan cihazlara bakın LG, Samsung, ASUS gibi. Casper Monster Acer vesaire hiç bulaşmayın bence ben hep üzüldüm. Ucuz mallardan bu zamana kadar

Geri
Yukarı