VA panel monitör alınır mı?

Genellikle rekabetçi oyunlar oynayacağım. IPS panel fiyatları biraz tuzlu. Hz ve Ms konusunda da iyi bir monitör. Renk ve Canlılık konusunda VA panel beni tatmin ederse alacağım.
Ms konusun da bildiğim kadarıyla TN>VA>IPS. TN panellerin ikinci el satışı biraz zor, eskidi artık. Teknoloji bakımından VA panel oldukça tatmin ediyor. Dediğim gibi eğer bütçeniz IPS panele yetiyor ise IPS alın. Yetmiyor ise VA panel alın.

3000-3200 TL arasında IPS panel monitör önerin varsa ikinci monitör olarak bende alabilirim.
Şimdi faturaya baktım, geçen hafta HB'dan 2.973,60 TL'ye VG249Q1A almışız arkadaşa.
Hala indirimde mi bilmiyorum ancak güzel bir model.
Keza, 24G2U/BK, VG249Q, 24GN650B de güzel modeller. Ezberden söyleyebileceklerim bunlar.
Şahsi tavsiyemi sorarsan, ikinci ele yönel.

Genellikle rekabetçi oyunlar oynayacağım. IPS panel fiyatları biraz tuzlu. Hz ve Ms konusunda da iyi bir monitör. Renk ve Canlılık konusunda VA panel beni tatmin ederse alacağım.
E-sporcu musunuz? Sanmıyorum. Öyleyse ikisi arasında bir tepkime süresi farkı hissetmeyeceksiniz. Öte yandan kötü görüntü ve ghosting için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Sizin tercihiniz. Fiyatları arasında da dağlar yok, yeter ki aceleye getirmeyin.

Size nereden ulaşabilirim Discord kullanıyor musunuz?
İletişim bırakınca mesaj siliniyor, konu açıp etiketlerseniz yanıtlarım.

Şimdi faturaya baktım, geçen hafta HB'dan 2.973,60 TL'ye VG249Q1A almışız arkadaşa.
Keza, 24G2U/BK, VG249Q, 24GN650B de güzel modeller. Ezberden söyleyebileceklerim bunlar.

E-sporcu musunuz? Sanmıyorum. Öyleyse ikisi arasında bir tepkime süresi farkı hissetmeyeceksiniz. Öte yandan kötü görüntü ve ghosting için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Sizin tercihiniz. Fiyatları arasında da dağlar yok, yeter ki aceleye getirmeyin.

Hocam bahsettiğiniz VG249Q1A monitör şuan 4200 TL. Arada 1000 TL fark bulunuyor.

Konuya beklerim çünkü bende bir sıkıntı yaşıyorum o monitörle ilgili.

Konu sahibi arkadaşa ise aşırı rekabetçi oyun oynuyorsa hızlı tepkimeli bir monitör almasını tavsiye ederim.

Hocam bahsettiğiniz VG249Q1A monitör şuan 4200 TL. Arada 1000 TL fark bulunuyor.
Bahsettiğiniz tüm modeller 4200 TL gibi bir fiyattan başlıyor hocam. Arkadaşın paylaştığı monitör ile arasında 1000 TL fark bulunuyor. Şuan da IPS panel bir monitör en az 4000 TL.

Hocam "indirim sürüyor ise" demişim, ayrıca "ezberimde olanlar bunlar" diye de yazarak 2 farklı şey belirtmişim. Piyasadaki tek IPS monitörler bu yazdıklarım değil elbette. Konu sahibi arkadaşa da "acele getirmeyin yeter" yazmışım, belli ki hiçbir modelde indirim yok, VA için de çok pahalı rakamlar bunlar halihazırda, bizim yakın zamanda aldığımız rakamlar da ortada belli ki düşüyor o rakamlara, gerçekten bu kadar acil ihtiyacınız mı var 2. monitöre ben bunu anlamadım? Girsin indirime alın işte, biraz sabır. Ya da beklemeyin VA alın, siz bilirsiniz. Eziyeti çekecek olan sizin gözünüz, ben yardımcı olmaya çalışıyorum.

Konu sahibi arkadaşa ise aşırı rekabetçi oyun oynuyorsa hızlı tepkimeli bir monitör almasını tavsiye ederim.
Bakıyorum.

144Hz üzeri herhangi bir model bu bütçede işini görecektir, 240'lar vs. deli para.

Bahsettiğiniz tüm modeller 4200 TL gibi bir fiyattan başlıyor hocam. Arkadaşın paylaştığı monitör ile arasında 1000 TL fark bulunuyor. Şuan da IPS panel bir monitör en az 4000 TL.

Şimdi bir göz attım da, 4200 gibi rakamları nerede gördünüz bilmiyorum. Fiyatların uçmuş olması belli ki stok kaynaklı problemler. Zira Bahsettiğim modelin aynı özelliklerine sahip 27" versiyonu yani VG279Q1A bile 3900TL şu anda.

Aynı modelin 27" olanı 3900 iken, 24'ünün 4200 olması sizce mantıklı mı?

Dediğim gibi aceleye getirmenin manası yok. Hele de 2. monitör için.

Biraz eski de olsa VG249Q1R gibi modeller de var hatta 3400 gibi rakamlara.

Kısaca demem o ki araştırmanızı iyi yapmıyor, işinizi aceleye getiriyor, karşınıza ilk çıkan şeye bakıp ona kilitleniyorsunuz. Yapmayın.

Son düzenleme:

Valorant, Apex Legends tarzı oyunlar oynayacağım. 165 Hz 1 Ms işimi görür.

Ms konusun da bildiğim kadarıyla TN>VA>IPS. TN panellerin ikinci el satışı biraz zor, eskidi artık. Teknoloji bakımından VA panel oldukça tatmin ediyor. Dediğim gibi eğer bütçeniz IPS panele yetiyor ise IPS alın. Yetmiyor ise VA panel alın.
Ofof arkadaş ney bu VA sevdası,hem ölümüne savunuyosun hemde savunduğun şey hakkında bişey bilmiyorsun.

VA panel dandik bir paneldir oturup webde geziceksen film izliyeceksen al ama oyun oynamak için kesinlikle alınılabilecek bir monitör değil %80 ghosting sorunu oluyor 1ms mrpt diye satıyolar 10 ms gtg monitörü ghostingden önünü görmüyorsun.

Vardı monitörüm iade ettim bunlara dayanarak söylüyorum modelini tam hatıralmıyorum ama yeni nesil viewsonic 165 hz VA idi.
Fifa oynarken futbolcunun saçımı dersin, csgoda karanlık yerlermi dersin bütün oyunlarda illaki bir yerde patlak veriyordu ghosting sıkıntısından. 400 saat csgom var oyundan soğmuştum resmen.

Bence kesinlikle alınılabilcek bir panel değil, ayrıca 4000 tlden aşağıya IPS yok yazmışsın nerden bakıyorsun, hangi dünyada yaşıyorsun ondanda emin değilim 🤓 200 300 tl eksiksede tamamlanabilir bir rakam 3000 tl verebilcek olan 200 tl daha veriri.

Kimsede bu gönderiye gereksiz duyar kasmasın, ben burda IPS ekran satıcısı değilki bi çıkarım olsunda VA paneli kötüleyim, kötü ki kötü diyoruz.

24" IPS monitörler 4000TL'den başlıyor diyen arkadaş;

Screenshot_asdgasdg2.png

Screenshotxcfv_2.png

Bahsettiğiniz tüm modeller 4200 TL gibi bir fiyattan başlıyor hocam. Arkadaşın paylaştığı monitör ile arasında 1000 TL fark bulunuyor. Şu an da IPS panel bir monitör en az 4000 TL.

ASUS VP249QGR işte burada 3 yıl civarı olmuş mesajı atalı ama geç olsun güç olmasın.

Geri
Yukarı