VA vs IPS

Bana kalırsa 1-5 MS arasında pek gözle görünür bir fark yok. IPS alman daha iyi olacaktır renkler gerçekten hoş.

VA & IPS monitörler oyun için üretilmemiştir. Amacın oyun oynamaksa TN panele yönel.
TN panel her yönüyle kötü. Neden TN panel önerirsiniz ki?
IPS'ten şaşma derim. Renk kaliteleri ve renkleri doğru görebilmeniz için en iyisi seçenek IPS olacaktır. Hangi yönden bakarsanız bakın renkleri tam olarak doğru görürsünüz. VA'da alabilirsiniz fakat TN'den uzak durun. TN panel var bende şu an. Monitöre biraz sağ taraftan veya sol taraftan bakınca monitörü bembeyaz görüyorum. Aynı şekilde ayaktayken de aynı.

TN panel her yönüyle kötü. Neden TN panel önerirsiniz ki?
Niye önermiyeyim? Kronik sorunlu monitör mü öneriyorum? VA & IPS yazıyor diye 6bit+FRC monitörde muhteşem renk mi vaadediyorum? Ghosting olan monitör mü öneriyorum?
Almak istediğin monitörü veya sana önerilen monitörü ÜRETİCİ SİTESİNDE inceleme!

Monitörün model ismiyle: DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs üzerinden araştır. Monitörün RENK DERİNLİĞİ, PANEL ÜRETİCİSİ ve CD değerine dikkat et!

Bundan sonra dikkat edeceğin değerler PPI ve Display Area'dır!

Amacın oyun oynamaksa Monitörün modeliyle Reddit ve Rtings'te Input Lag ve Average MS değerlerini kontrol et!

Monitörün panelini biliyorsan PANELOOK üzerinden bak.

Niye önermiyeyim? Kronik sorunlu monitör mü öneriyorum? VA & IPS yazıyor diye 6bit+FRC monitörde muhteşem renk mi vaadediyorum? Ghosting olan monitör mü öneriyorum?
Almak istediğin monitörü veya sana önerilen monitörü ÜRETİCİ SİTESİNDE inceleme!

Monitörün model ismiyle: DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs üzerinden araştır. Monitörün RENK DERİNLİĞİ, PANEL ÜRETİCİSİ ve CD değerine dikkat et!

Bundan sonra dikkat edeceğin değerler PPI ve Display Area'dır!

Amacın oyun oynamaksa Monitörün modeliyle Reddit ve Rtings'te Input Lag ve Average MS değerlerini kontrol et!

Monitörün panelini biliyorsan PANELOOK üzerinden bak.
Ya monitörün değerleri falan benim pek umurumda değil. TN panel kullanıyorum şu anda. Arkadaş film izleyeceğim de demiş. Monitöre tam olarak düz bakmadığınız takdir de renkler saçmasapan bir hâl alıyor. Bembeyaz bir monitör görmek istemiyorsanız TN almayın derim. Siyah renkleri gri olarak görmekten bıktım. Yakında IPS'e geçeceğim. Oyunlar da da sanki gama ayarı default'tan yüksek gibi oluyor. Tavsiye etmem.

Ya monitörün değerleri falan benim pek umurumda değil. TN panel kullanıyorum şu anda. Arkadaş film izleyeceğim de demiş. Monitöre tam olarak düz bakmadığınız takdir de renkler saçmasapan bir hâl alıyor. Bembeyaz bir monitör görmek istemiyorsanız TN almayın derim. Siyah renkleri gri olarak görmekten bıktım. Yakında IPS'e geçeceğim. Oyunlar da da sanki gama ayarı default'tan yüksek gibi oluyor. Tavsiye etmem.
Bu kadar yazdığım şeyden sonra bunu mu anladın kardeşim?

Bu kadar yazdığım şeyden sonra bunu mu anladın kardeşim?
Eğer yazdığım yazının en başını okuduysanız monitörün değerlerinin benim pek umurumda olmadığını anlamış olmanız gerekirdi. Ghosting sorunu vs. olmayabilir. TN panel rezil bir paneldir bana göre. Bu monitörü alırken de TN panel al gibi yazıları okuyup aldım. Daha sonra pişman oldum.

Yeni konular

Geri
Yukarı