VAC ban yemiş telefon numarası olan hesaba girilirse ana hesap banlanır mı?

BoraRz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Birkaç yıl önce VAC ban yemiş hesabıma girmek istiyorum başka bir hesapla telefon numarası aynıydı bu nedenle o hesabım VAC ban yedi. Bundan birkaç ay sonra aynı telefon numarasıyla yeni bir hesap açıp CS:GO satın aldım. Şu an VAC yemiş hesabıma girersem ana hesabım da VAC ban yer mi? Telefon numaraları aynı bir anda girince diğer hesabımda banlanır mı? Bununla ilgili bir yazı var mı bulursanız paylaşır mısınız? Hem ben hem de diğer arkadaşlar bilgilenir. Son olarak hesabıma girip oyun oynayabilir miyim?
Not: Ana hesabımda yüklü miktarda envanter var CS:GO'da diğer VAC'lı telefon no. Aynı hesaba girersem VAC yemez, değil mi? Envanter gitsin istemem. Şimdiden cevaplayan arkadaşlara teşekkürler.

Hiçbir şey olmaz. Belirli bir süresi de yok. Telefon numaraları sadece yasaklamanın verildiği esnada ekli olan hesapları etkiler. Yasaklamadan sonra farklı bir hesapta kullanılabilir.

@saliholoji,
Bir VAC yasaklaması telefon numaramı ne yönde etkiler?
VAC yasaklamaları, yasaklamanın uygulandığı hesaptaki telefon numarasını paylaşan bütün hesaplara uygulanır. VAC yasaklamasının uygulanmış olduğu oyuna sahip olmayan hesaplara da aynı şekilde VAC yasaklaması uygulanacaktır ve o oyunu artık alamayacaklardır.
VAC yasaklı hesap veya hesaplardaki telefon numarası üç gün boyunca askıya alınacak olup bu süre içerisinde başka bir hesaba eklenemeyecektir. Eğer bu telefon numarası daha sonra tekrar VAC yasaklaması alacak bir hesaba eklenmiş olursa, askıya alınma süresi daha da uzatılacaktır.
Not: Bu özellik her oyun için etkin durumda değildir ve kullanımı geliştiricinin takdirindedir.

Sonradan eklenilince de ban yenilmiyor mu? Öyle biliyorum ama.

Bu konuyu detayli bir sekilde acikladim.

Kisaca özetlemek gerekirse tekrar yasaklama almazsiniz.

VAC ban'ın üzerinden 3 ay geçtikten sonra

O eskidendi. Kaldirilali cok oluyor.

VAC yasaklı hesap veya hesaplardaki telefon numarası üç gün boyunca askıya alınacak olup bu süre içerisinde başka bir hesaba eklenemeyecektir.

Sanirim eski bir konudan alintiladiniz. Bütün bu kisitlamalar kaldirildi cünkü. Zira güncel makalede "hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir." deniliyor. Ayrica oradaki üc gün kismi da hatali. Üc ay olacak. Türkce makalede yanlis cevirilmisti o kisim.

Son düzenleme:
@reptile, evet. Bu konudan alıntılamıştım:

@reptile, evet. Bu konudan alıntılamıştım:
Bu konuyu detayli bir sekilde acikladim.

Kisaca özetlemek gerekirse tekrar yasaklama almazsiniz.

O eskidendi. Kaldirilali cok oluyor.

Sanirim eski bir konudan alintiladiniz. Bütün bu kisitlamalar kaldirildi cünkü. Zira güncel makalede "hesap, VAC yasaklaması aldığı esnada hesapta bulunan telefon numaralarına kısıtlama uygulanmaz. Bu numaralar hemen diğer yeni hesaplarda kullanılabilir." deniliyor. Ayrica oradaki üc gün kismi da hatali. Üc ay olacak. Türkce makalede yanlis cevirilmisti o kisim.
VAC ban'ın üzerinden 3 Ay geçtikten sonra herhangi yeni bir hesapta aynı numarayı kullanabilirsin.
Çok teşekkür ederim, yani şimdi o hesaba girersem bir şey olmaz değil mi ana hesabıma o hesaptaki vaclı csgoyu açsam da olmaz değil mi? Cidden yüklü envanterim var ban yesin istemiyorum

Hesaba girmeyle zaten bir sey olmaz. Oyunu actiniz diye de tekrar yasaklama almazsiniz. VAC yasaklamasi sadece ve sadece ihlal aninda, yani yasaklamanin verildigi esnada telefon numaralarini etkiliyor. Bu numarayla sonra ne yaptiginiz kimseyi ilgilendirmemekte. Zira resmi makalede de numaralara kisitlama uygulanmadigi ve hemen kullanilabilecegi Valve tarafindan belirtilmis.

Endiselenmenizi gerektirecek bir durum yok kisacasi. Bu arada daha önce de dedigim gibi, üc ay sarti yok. Ekleyip kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hesaba girmeyle zaten bir sey olmaz. Oyunu actiniz diye de tekrar yasaklama almazsiniz. VAC yasaklamasi sadece ve sadece ihlal aninda, yani yasaklamanin verildigi esnada telefon numaralarini etkiliyor. Bu numarayla sonra ne yaptiginiz kimseyi ilgilendirmemekte. Zira resmi makalede de numaralara kisitlama uygulanmadigi ve hemen kullanilabilecegi Valve tarafindan belirtilmis.

Endiselenmenizi gerektirecek bir durum yok kisacasi. Bu arada daha önce de dedigim gibi, üc ay sarti yok. Ekleyip kullanabilirsiniz.
Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

Geri
Yukarı