VAC Yasağı nedir?

SeyitAli253

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel i7 12700h rtx 3050ti 1tb ssd
Zaten ezelden beri nefret ettiğim oyunsuzluktan oynadığım oyundu. Gam yok, redline ve hesaptaki kırmızı yazı hariç.

Bu arada konu dışı. VAC yasagı nasıl bir şey? Hiç hile yapmadım. VAC yemedim. Fakat VAC yasagın verdigi zararlar nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada konu dışı. VAC yasagı nasıl bir şey? Hiç hile yapmadım. VAC yemedim. Fakat VAC yasagın verdigi zararlar nedir?

Hiç sorgulamadan birden SONSUZ ceza yemek. Envanterinde o oyun için takas işlemi yapman da yasaklanıyor. İlk suçtan sonsuz ban atan her nere veya platform olursa olsun gördüğüm en saçma şeydir.

Artı -1 Eksi
Hiç sorgulamadan birden SONSUZ ceza yemek. Envanterinde o oyun için takas işlemi yapman da yasaklanıyor. İlk suçtan sonsuz ban atan her nere veya platform olursa olsun gördüğüm en saçma şeydir.

Kötü his ama ben şeye üzülüyorum sebepsiz yiyenlerde oldu.

VAC yasağı VAC(Valve Anti Cheat) kullanan oyunlarda kullanıcının onaylanmamış 3. Parti yazılımları oyunla birlikte çalıştırması, oyuna enjekte etmesi gibi durumlarda tespit edilmesi halinde kullanıcıya verilen bir ceza.

Ama sadece 3. Parti yazılım tespitinden VAC cezası almayabilirsiniz. CS:GO özelinde eğer Overwatch sistemine düşerseniz ve bütün Overwatch dedektiflerince hile olarak nitelendirilirseniz öncelikle oyun yasaklaması alırsınız. Birkaç gün sonra da oyun yasaklamanız VAC yasaklaması olarak değişir.

VAC yasaklamaları kalıcıdır. Genelde geri dönüşü olmaz.

VAC yasaklaması yiyen bir kullanıcı bir daha o oyunun topluluk pazarını kullanamaz ve hiçbir VAC korumalı sunucusuna giriş yapamaz.

Ayrıca VAC yasaklaması yiyen hesaba bağlı telefon numarası başka hesaplara bağlıysa o hesaplar da VAC ban yer, oyuna sahip olup olmaması önemli değil. O yüzden aynı telefon numarasıyla birden fazla hesap açmak ya da yönetmek sorunlara sebep olabilir aklınızda bulunsun.

Önceden VAC Ban'lı hesaba bağlı telefonlar 3 ay askıya alınırdı ve bu süreçte bu telefon numarasıyla bağlanılan hesaplar da ban yerdi ama güncel olarak bu durum kaldırıldı. Artık VAC ban yediğiniz telefon numaranızla herhangi bir sorun olmadan yeni hesap açabilirsiniz.

Önceden VAC Ban'lı hesaba bağlı telefonlar 3 ay askıya alınırdı ve bu süreçte bu telefon numarasıyla bağlanılan hesaplar da ban yerdi ama güncel olarak bu durum kaldırıldı. Artık VAC ban yediğiniz telefon numaranızla herhangi bir sorun olmadan yeni hesap açabilirsiniz.

Hocam bu bilgi net değil mi? Yan hesabıma CS alacağım da tekrar VAC yemem söz konusu olmaz sanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben kendi Unix Fun adlı sunucumda hile açtım. Kendi sunucum olduğu için sorun olmaz dedim. VAC korumalı ayarını açık unutmuşum, bana böyle Oğuz Sasi'nin kameraya vurduğu gibi yapıştırdılar. 10 TL'ye aldığım M4A4 şu an 1200 TL, envanterin toplamı ise 5000 TL. Ağlayacağım. Steam nick'im CryCasher, bakarsınız.

Karşı takımın ağlaması sonucuyla 300 kere reportlanıp veya 3. parti yazılım kullanıp oyundan sonsuza kadar yasaklanmak. HWID banı yok, donanım banı yok. Sadece hesap banı. İş Faceit gibi platformlara geldiğinde HWID atılabiliyor. O oyuna ait envanterin donduruluyor. Profilinizdeki rahatsız edici VAC yazısı ise 7 sene sonra kalkıyor. Kardeşim 2020'de benim hesabımdan VAC yedi, her ne kadar hile kullanmadığını iddia etse de VAC yediği gün çöp kutusunda Skin Changer exe diye bir şey görmüştüm :D

Profilinizdeki rahatsız edici VAC yazısı ise 7 sene sonra kalkıyor.
Yanlış bilgi.

1690095509201.png

Geri
Yukarı