Vaio laptop Control Center yok

fpsdrop_alper

Decapat
Daha fazla  
İlk önce merhabalar 2. el bir Vaio laptop aldım yaklaşık 4-5 ay önce ama ilk aldığımda Vaio Control Center yok diye sinirlenmiştim, hiç çözümünü de araştırmadım. Direkt foruma yazıyorum. Yüklemek mi gerekiyor bilmiyorum ama Control Center'ın işime yarayacağını ümit ediyorum. Vaio kullanan varsa sorunu çözmem için bana yardım edebilir mi?

Vaio laptobuma format attım, driverleri vs. yükledim ama control center'i yükleme gereği duymadım. Herhangi bir sıkıntı yaşamadım şu ana kadar.

Çoğu önemli işlem yapılabiliyormuş diye duydum işime yarayıcağına eminim bu arada kaç yıllık.
Yani bende uzun yıllardır control centre kullanmıyorum ama atıyorum klavyenizin backlight ı falan varsa onu açmaya falan bilgisayara özgü şeyleri kullanmaya yarıyor. Zaten benimkinin sitesinde en son win 7 için control centrelar var. Bende windows 10 yüklü o yüzden hiç denemedim. Benimki 14 yıllık. En son heralde 10 yıl önce falan kullanmışımdır Control centre ı.

Modelini verirseniz yardımcı olabilirim bende de 12 sene önce aldığım bir Vaio var birkaç senedir bozuktu tamir ettim birkaç ay önce. Bazı yabancı forumlarda gezip cihazın yazılımlarını buldum ve indirdim bazı özellikleri programlar olmadan çalışmaz.

Modelini verirseniz yardımcı olabilirim bende de 12 sene önce aldığım bir Vaio var birkaç senedir bozuktu tamir ettim birkaç ay önce. Bazı yabancı forumlarda gezip cihazın yazılımlarını buldum ve indirdim bazı özellikleri programlar olmadan çalışmaz.

Kusura bakmayın yeni görüyorum model: VPCF22S1E

Control Center nasıl indiriliyor peki internetten baktım pek de bir şey anlamadım yüklemeye çalıştım yüklenmedi yani dosya gelmedi

Buradan işletim sistemine göre dosyaları bulabilirsiniz ama bu linkler çalışmıyor şunları yapmanız lazım:

Farz edelim ki tıkladığınızda "ftp://ftp.vaio-link.com/PUB/VAIO/Updates/EP0000250111.exe" linkine yönlendirdi "ftp://" kısmını silip "dose.0wnz.at" koyun indirme başlar. Yabancı bir forumda görmüştüm adamlar Sony'nin bütün FTP sunucusunu indirip "dose.0wnz.at" sitesine koymuşlar. Ben Kaspersky anti-virüs kullanıyorum bir virüs sorunu yaşamadım şimdiye kadar bütün programlarını da indirdim kendi cihazımın. Umarım yardımcı olur.

Geri
Yukarı