Valorant 1 FPS'e sabitlendi

İşletim sistemi
Windows 10

SİLENT19

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben 2 ay önce bir sistem topladım ve sistemin özellikleri şunlar.

Oyunda lobideydim ve 3 kişiydik biliyorsunuz lobide birisini beklerken poligona girebiliyorsunuz ve arkadaşlarınızla aynı grupta olabiliyorsunuz fakat ben poligona bastım ve girmedi, işin ilginç tarafı basıyorum ses geliyor ama girmedi. ondan sonra oyunu kapadım ve açtım sadece 1 FPS ve 0 FPS kilitli kaldı hiçbir oyunda sıkıntı yok oyunun Config ayarlarını sıfırladım, FPS kısıtlaması var mı, v-Sync açık mı baktım fakat nafile Valorant 1FPS sabit kaldı sizce bunun nedeni nedir oynayamıyorum sistemle alakası yok bence yazılımsal bir durum.

Bu arada oyunu silip tekrar yükledim başka HDD bile denedim sorun oyunun dosyasıyla da alakalı değil.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG 2.PNG
    4,5 KB · Görüntüleme: 83
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7 KB · Görüntüleme: 74
Oyun ayarlarını gözden geçirin,görüntü kısmına yanlışlıkla azami fps 1 girilmiş olabilir,ben de yaşadım aynı sorunu.Dikkatlice bakın ve o sınırları ya kapalı ya da 300 yapın.

Merhaba arkadaşlar ben 2 ay önce bir sistem topladım ve sistemin özellikleri şunlar.

Oyunda lobideydim ve 3 kişiydik biliyorsunuz lobide birisini beklerken poligona girebiliyorsunuz ve arkadaşlarınızla aynı grupta olabiliyorsunuz fakat ben poligona bastım ve girmedi, işin ilginç tarafı basıyorum ses geliyor ama girmedi. Ondan sonra oyunu kapadım ve açtım sadece 1 FPS ve 0 FPS kilitli kaldı hiçbir oyunda sıkıntı yok oyunun Config ayarlarını sıfırladım, FPS kısıtlaması var mı, v-Sync açık mı baktım fakat nafile Valorant 1FPS sabit kaldı sizce bunun nedeni nedir oynayamıyorum sistemle alakası yok bence yazılımsal bir durum.

Bu arada oyunu silip tekrar yükledim başka HDD bile denedim sorun oyunun dosyasıyla da alakalı değil.

DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar yükleyin.

Oyun ayarlarını gözden geçirin, görüntü kısmına yanlışlıkla azami FPS 1 girilmiş olabilir, ben de yaşadım aynı sorunu. Dikkatlice bakın ve o sınırları ya kapalı ya da 300 yapın.

Dediğiniz ayarlara baktım hepsi kapalı.
Arkadaşlar sorunu buldum oyun ekran kartını kullanarak açılmıyormuş nedense CPU render alıyormuş :D.
yine de yardımlarınız için teşekkürler.
Hocam v-Sync açık mı?

Kapalı fakat ekran kartı hala oyunu okumuyor.
Yani sorun şu ana menüde 1 FPS alıyorum oyunda da
Ama FPS kilidi kapalı V-Sync kapalı radeomda da aynı şekilde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı