Çözüldü Valorant 1050 Ti+i7-8750H laptopta kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gibraltar

Decapat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Valorant oynuyorum ama oyun kasıyor. 60 FPS sabitledim ama çatışma olunca FPS 30'a kadar düşüyor ve oyun takılıyor.
1050 Ti, i7-8750H ve 8 GB RAM var laptopta. Bu da oyun içi değerler.

Çözüm
Evet yanlış gösteriyordur bence de. Oyuniçinde değerlere MSI Afterburner ile bakın hocam.

Hocam CPU Cache -125 ile sorun yaşamadıysanız çok iyi. Hatta mükemmel diyebilirim.

Şimdi CPU Core'a -140 Undervolt yapın.

İntel GPU ve iGPU Unslice'a -40'lık Undervolt yapın. Ama şu şekilde yapın. Şimdi İntel GPU'ya -40 olarak ayarlandıktan hemen sonra iGPU Unslice'a gidin ve onu da -40 olarak ayarlayın. En son Apply'a basın. Yani ayar ikisine de aynı anda uygulansın.

System Agent'e -40'lık Undervolt yapın.

Tüm birimlerin IccMax değerini en yüksek değere çekin.

ThrottleStop Limits sekmesini atın. Ana Ekranda Limits diye yazar. İçine girin ve bize atın.

Ani FPS düşüşleri oluyor diyorsunuz. Çünkü FPS sabitleme yapmışsınız. FPS sabitlemeyi kaldırın. İsterseniz oyundaki grafik ve görüntüleme ayarlarını atın ben yardımcı olayım.

FPS sabitlemek aynı zamanda görüntüde gecikmeyi arttırır.
Valorant oynuyorum ama oyun kasıyor. 60 FPS sabitledim ama çatışma olunca FPS 30'a kadar düşüyor ve oyun takılıyor.

Eki Görüntüle 1099280
Sistem ısınıyor olabilir termal macunu ve fanları temizlersen normale dönebilir. Ama Valorant çok saçma şekilde çalışıyor ondan dolayı da olmuş olabilir. Sadece Valorant'ta oluyorsa direk kurcalamayın.

Sistem ısınıyor olabilir termal macunu ve fanları temizlersen normale dönebilir. Ama Valorant çok saçma şekilde çalışıyor ondan dolayı da olmuş olabilir. Sadece Valorant'ta oluyorsa direk kurcalamayın.

Yaklaşık 1 hafta önce fanları temizlettim ve termal macununu değiştirttim.

Eki Görüntüle 1099280
İki tane sebebi oluyor genelde. İşlemci sıcaklık eşiği yada BD PROCHOT devreye girmesi. Farklı birkaç sebebi daha oluyor ama genelde bunlar ile alakalıdır. Bunlar ısınma kaynaklı yavaşlama problemleridir.

ThrottleStop yükleyin. Programı açın ve oyuna girin. 15 dakika yada daha fazla bir süre oynadıktan sonra oyundan çıkın ve ThrottleStop Limits sekmesine girin. Oranın görüntüsünü yollayın.

Biraz ısınmayı azaltmanızı sağlayabilirim. Bir şansımızı deneriz sizden gelen Limits sekmesi görüntüsündeki sonuçlar ile.

Eki Görüntüle 1099280

Bende daha düşük bir sistemle yüksek ayarlarda 70 100 arası alırken artık drop girecek hale geldi yeni güncelleme geldi ve optimizayson sıkıntılarından oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…