Valorant aim istediğim seviyede değil

Hocam maça girmeden önce 10-15dk poligonda aim kasın. Ve ardından 2-3 el DM girin. Sonra da ranked veya unranked girersiniz. Ben bu taktiği uyguluyorum benim için faydalı oluyor. Aim Lab gibi yerleri önermeme sebebim her oyunun mekaniği farklı olduğundan Aim Lab'daki performansı tam alamayabilirsiniz.

Hayır çünkü 2 adam indirdin ama 3. adam gelip seni öldürdü.
Bu büyük bir sorun çünkü b site tutan en fazla 2 kişi var.
3 kişi birden girerler ise b siteye çok rahat girip bombayı kurup avantajlı duruma geçer.
Oyunda olmemekten çok bence diğerlerine faydalı olmak çok daha yararlı gibi geliyor bana

Aim geliştirmek istiyorsan öncelikle kendine küçük anlaşılabilir crosshair seç. Daha sonrasında sensivityi düşür. Bol bol dm oyna. Poligonda zor botta kendine bir hedef belirleyip vurmaya çalış. Aimlab'a girip flick dene. Gerisini zamana bırak.

Aim geliştirmek istiyorsan öncelikle kendine küçük anlaşılabilir crosshair seç. Daha sonrasında sensivityi düşür. Bol bol dm oyna. Poligonda zor botta kendine bir hedef belirleyip vurmaya çalış. Aimlab'a girip flick dene. Gerisini zamana bırak.
zor botlarda en az 15 vuruyorum, crosshairim iyi, sens 0.76 oyun içi - dpi 1100 aimlab da her modda en az 1000.ciyim aga

1.kendi crossun büyükse olabildiğince küçült ve netliğini arttır.
2. ısınmak için tdm girme moralin daha da düşer poligon ya da Aim Lab gir.
3.senin crossunu bilmiyorum ancak.
Kendiminkini söyleyeyim belki faydası olur 0,42 cross çarpan 2
4.fightlara tek girme yanında hep 1 kişi olsun.

Yanlışlaınız var hocam. DM en çok aim geliştiren yöntemdir. Cross ise adamın yapısına kalmış benim cross CS 1.6 alışkanlığı çok dev bir de çözünürlük düşük daha da büyük oyun 1V1 figtları oyunun %50'sinden fazlasını oluşturur gerisini strateji tecrübe ve takım belirler. Daha 150 saatin var daha çok tecrübe edineceksin. Bana göre poligon çok bir işe yaramaz flick çalışmak için idealdir. Aim Lab önermiyorum KovaaK önerimdir. Valorant'ta spray CS'ye göre daha arka planda kalmakta önceliğin headshot olması önemli 1-2 mermi kaçırdıktan sonra spray atabilmeye çalış ama bu girdiğin pozisyona göre değişmekte. Eğer derdin sadece aim geliştirmekse ve vaktin varsa olabildiğince deathmatch gir KovaaK eğer alırsan YouTube'da videolar rehberliği aracılığıyla öğrenip günde en az 30 dk çalışma ile çok güzel yere gelebilirsin. Derdin daha fazlası ise daha fazla yazabilirim her türlü sorun için.

Yanlışlaınız var hocam. DM en çok aim geliştiren yöntemdir. Cross ise adamın yapısına kalmış benim cross CS 1.6 alışkanlığı çok dev bir de çözünürlük düşük daha da büyük oyun 1V1 figtları oyunun %50'sinden fazlasını oluşturur gerisini strateji tecrübe ve takım belirler. Daha 150 saatin var daha çok tecrübe edineceksin. Bana göre poligon çok bir işe yaramaz flick çalışmak için idealdir. Aim Lab önermiyorum KovaaK önerimdir. Valorant'ta spray CS'ye göre daha arka planda kalmakta önceliğin headshot olması önemli 1-2 mermi kaçırdıktan sonra spray atabilmeye çalış ama bu girdiğin pozisyona göre değişmekte. Eğer derdin sadece aim geliştirmekse ve vaktin varsa olabildiğince deathmatch gir KovaaK eğer alırsan YouTube'da videolar rehberliği aracılığıyla öğrenip günde en az 30 dk çalışma ile çok güzel yere gelebilirsin. Derdin daha fazlası ise daha fazla yazabilirim her türlü sorun için.
strateji için neler yapmalıyım sen yapmam gerekenleri yazmışsın teşekkür ederim ama daha fazla ne olabilirki zaten?

Strateji için neler yapmalıyım sen yapmam gerekenleri yazmışsın teşekkür ederim ama daha fazla ne olabilirki zaten?

Stratejinin büyük bir kısmı tecrübede büyük bir kısmı oyunu ne kadar gözlemlediğin ciddiye aldığındır geri kalan kısımları da örnek alma ve ezbere değil mantığa oynamaktır ve en büyük kısmıda rakibini okumaktır. Tecrübeden örnek vereyim mesela bind haritasındasındasın a side sın Spike'ı açığa kuruyorsun ve adam vuruyor buradan 3 tane ders çıkarman gerekiyor açık bir tarafa kurmayacağım veya açık taraflarını kapatacağım veya benim kurduğum noktayı gören yerleri kapatacağım bu dersleri çıkararak strateji geliştirebilirsin atacağın bir smoke bile stratejidir. Mesela kurarken öldüğün yere arkadaşlarının smoke atmasını ve bir kişinin hamamdan yavaş oynamasını iste spike fake verirken seni öldüren kişiler sana odaklancak hamamdan gelen onları vurucaktır bu da basit bir strateji örneğidir. Oyunu gözlemlemeye gelelim. Mesela ascent haritasında mid kontrolünü alan takım roundun %60'ına hakimdir bu yüzden ascent haritasında operatör oynayabilirsin başka örnek adamlar en rahat b side giriyorlar diyelim bir el a denediler ve başarısız oldular. Diğer el ya sessiz oynuyacaklar ya b girecekler ya da herkes dağılacak. Bunun için geliştirilcek strateji bellidir. B side ı daha güçlü tutup takımdaki 1 kişi dışında kimsenin açılmaması lazımdır bu bir gözlemdir. Rakibi okumaya geleyim karşı takımda sürekli arka oynayan biri var diyelim sen bunu fark edip ona göre pozisyon alıp adamı alırsan bu rakibi okumaktır. Rakipde arkaya bakacak karakter yoksa arka oynaman çok mantıklı dikkatli bir şekilde tabii ki, bu rakibi okumaktır. Örnek alma oyun stilini beğendiğin yayıncıları e-sporcuları izle. Omen astra Brimstone oynuyorsan rip tam aradığın adamdır. Oyunda takım oyununu ön planda tutuyosan mantığını tecrübeni aiminden daha çok kullandığın stil arıyorsan Paura'dan vazgeçilmez. Altın eloda sıkıştın diyelim. YouTube'a altın elo smurf yaz izle nerelerde yanlış yapıyorsun bunlara karşı nasıl oynanmalı öğrenirsin hemen. Umarım yeterli olmuştur. Bunlara dikkat et stratejin gelişecekdir.

Geri
Yukarı