Valorant aim saçmalığı

Yaklaşık olarak 10 yıldır FPS oyunları oynuyorum. Son 2-3 yıldır da Rust oynuyorum(bilenler bilir aim kasmak kolay değildir). Şu Valorant denen mereti denemek istedim. Abi böyle bir aim mantığı yok ya. Cross koyduğun yerden adam çıkar, seni salisesinde tek headshotla öldürür(üstelik bunu koşarak yapıyor). Sıktığın mermiler düzgün gitmez, söylediklerine göre her sıkışta farklı bir spray yapıyormuş, yok daha neler. (cross'u adamın üzerine bile tutsan çok saçma bir şekilde sekebiliyor.) Seslide biri demişti sıkmaya başladığın anda çömelmen lazımmış, daha az sekiyormuş öyle yapınca.(geç veya erken yaparsan yine hayvan gibi sekebiliyormuş) en sinir olduğum yönü çoğu kez tepki veremeden ölüyorsun, adamı görmenle ölmen arasında 0.1 saniye ya var ya yok. Ya bu arkadaşlar inanılmaz üst düzey oyuncular (Silver ligden bahsediyorum) ya ben çok kolsuzum... Ya da herkes 360 Hz monitöre geçti...

Garip bir oyun, mantığını çözemedim bir türlü... 3-4 tane karakter var her maç fix olarak bunlar alınıyor, ve diğer karakterlere oranla bayağı işlevseller gibi gözüküyor. Fakat genel olarak şu aim mantığı beni bayağı bir sinir etti.

Valorant oynayanın kendisine saygısı yoktur. Ne HS atma hissi var ne başka bir his. Uçmalı kaçmalı FPS oyunu :D Çöpnite bile daha iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Iron ve Bronze elolar tamamen kolsuz ve beyinsiz takım dolu, Silver - Gold ve Plat elo ise her maç en az bir smurf içeriyor. Daha üst liglerde aim ve beyin ise aşırı fazla. Bu aralıkta kendinize küçük bir alan belirleyip orada sonsuza kadar takılı kalıcaksınız. İsteseniz de istemeseniz de... Günlerdir yaklaşık 5+ saat oynamama rağmen halen saçma.

Siz realistic FPS shooter oyunlarını CoD falan bilen bir insansınız.

Sizin eski kafalı düşüncelerinizden dolayı gelişmiyor bu oyun sektörü. Haberin olsun ağzının suyunu akıta akıta oynadığın CS:GO, Squad, Insurgency zamanın arcade FPS oyunları sayesinde popülerleşen FPS türünün örneği. Doom, Wolfenstein, Quake sayesinde oluşmuş oyunlar. Ne olursa olsun arcade FPS'e, köklerine saygı duyacaksın. Güzel FPS oyunu sadece köşeye saklanıp can dolmasını beklemekle yanında sadece 1 silah taşıyabilmekle gerçekçilikle olmuyor. Gördüğün üzere Fortnite PUBG'den daha iyi;)
Valorant-Fortnite-Apex 3 çöp oyun. Uzak durun bunlardan.

İyi oyun sadece gerçekçilik ile sağlanıyor değil mi:D. Size sadece gülmek gerek.

1500 saat CSGO geçmişim var biliyorum çok değil belki ama buradaki bazı arkadaşlardan fazladır eminim. Valorant > CS olayını bende savunuyorum. 10 yıllık oyunu oynamaya devam edin siz aman farklı bir tarz görünce oynamayın. Hile sistemi bile kat kat iyidir ayrıca. Velet oyunu diyen geri kafalılar var birde şaka gibi :D

1500 saat CS:GO geçmişim var biliyorum çok değil belki ama buradaki bazı arkadaşlardan fazladır eminim. Valorant > CS olayını bende savunuyorum. 10 yıllık oyunu oynamaya devam edin siz aman farklı bir tarz görünce oynamayın. Hile sistemi bile kat kat iyidir ayrıca. Velet oyunu diyen geri kafalılar var bir de şaka gibi :D

Valorant çıkış yaparken yaşlı ve bakımsız oyunumuz CS:GO'nun çürüklerine vurdu. 128tick sunucular, TR serverları, aktif hile sistemi, iyi çalışan bir rank sistemi vesaire vesaire. Şu an burada olan arkadaşlar Valorant'ın rank sistemini görseler "bu ne yav gazanınca +18 veriyor kaybediyorum -30 veriyor" der. Tabi takıma katkısı olmadan sadece kazanarak deli gibi rank atlamaya alışmış CS:GO'dan. Sage ile takım arkadaşına can verip onun roundu kazanmasını sağlayınca sende asist alıyorsun ama CS:GO'da ace atsan bile bombayı çözen Edo'yu kapıyor.

Yaklaşık olarak 10 yıldır FPS oyunları oynuyorum. Son 2-3 yıldır da Rust oynuyorum(bilenler bilir aim kasmak kolay değildir). Şu Valorant denen mereti denemek istedim. Abi böyle bir aim mantığı yok ya. Cross koyduğun yerden adam çıkar, seni salisesinde tek headshotla öldürür(üstelik bunu koşarak yapıyor). Sıktığın mermiler düzgün gitmez, söylediklerine göre her sıkışta farklı bir spray yapıyormuş, yok daha neler. (cross'u adamın üzerine bile tutsan çok saçma bir şekilde sekebiliyor.) Seslide biri demişti sıkmaya başladığın anda çömelmen lazımmış, daha az sekiyormuş öyle yapınca.(geç veya erken yaparsan yine hayvan gibi sekebiliyormuş) En sinir olduğum yönü çoğu kez tepki veremeden ölüyorsun, adamı görmenle ölmen arasında 0.1 saniye ya var ya yok. Ya bu arkadaşlar inanılmaz üst düzey oyuncular (Silver ligden bahsediyorum) ya ben çok kolsuzum... Ya da herkes 360 Hz monitöre geçti...

Garip bir oyun, mantığını çözemedim bir türlü... 3-4 tane karakter var her maç fix olarak bunlar alınıyor, ve diğer karakterlere oranla bayağı işlevseller gibi gözüküyor. Fakat genel olarak şu aim mantığı beni bayağı bir sinir etti.
Valorant ın mantığı budur zaten. Aim yok sprey yok. Toxic çok. Valorant oynamaya karar veren bir kişi bunları göz önüne almalıdır.

Valorant'ta önüne gelen mermi atıyor, silahların yaklaşık ilk üç mermisi sekmediğinden pek yetenek gerektirmeyen bir oyun olarak görüyorum. Aim mantığı CSGO ile karşılaştırılamaz bile. Klasik bir hayatsızın düzenli olarak oynayarak kolayca üst düzey ranklara çıkabileceği bir oyun. Beni soracak olursanız CS oyuncusuyum arkadaşlarımın çağrısıyla girdim ve arkadaşlarımdan fazla vurdum, pek yetenek gerektiren bir oyun olduğunu düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı