Valorant aim saçmalığı

Arkadaşlar herkes ya CS:GO'yu ya da Valorant'ı savunmuş iki oyunun da mekanikleri farklı ve kendilerine göre eksi ve artı yönleri var evet Valorant'ta adamı görmeden ölmek koşarar adam vurabilmek can sıkıcı ama CS:GO'daki hileler ve Valve'nin oyunu önemsemiyor olması da oldukça can sıkıcı. Esas konuya dönersek poligonda azcık bot vurup DM girersen oyuna alışabilrsin ve adamları vurmak daha rahat olur (Aim Lab de kullanabilirsin Steam de bedava)

Yaklaşık olarak 10 yıldır FPS oyunları oynuyorum. Son 2-3 yıldır da Rust oynuyorum(bilenler bilir aim kasmak kolay değildir). Şu Valorant denen mereti denemek istedim. Abi böyle bir aim mantığı yok ya. Cross koyduğun yerden adam çıkar, seni salisesinde tek headshotla öldürür(üstelik bunu koşarak yapıyor). Sıktığın mermiler düzgün gitmez, söylediklerine göre her sıkışta farklı bir spray yapıyormuş, yok daha neler. (cross'u adamın üzerine bile tutsan çok saçma bir şekilde sekebiliyor.) Seslide biri demişti sıkmaya başladığın anda çömelmen lazımmış, daha az sekiyormuş öyle yapınca.(geç veya erken yaparsan yine hayvan gibi sekebiliyormuş) En sinir olduğum yönü çoğu kez tepki veremeden ölüyorsun, adamı görmenle ölmen arasında 0.1 saniye ya var ya yok. Ya bu arkadaşlar inanılmaz üst düzey oyuncular (Silver ligden bahsediyorum) ya ben çok kolsuzum... Ya da herkes 360 Hz monitöre geçti...

Garip bir oyun, mantığını çözemedim bir türlü... 3-4 tane karakter var her maç fix olarak bunlar alınıyor, ve diğer karakterlere oranla bayağı işlevseller gibi gözüküyor. Fakat genel olarak şu aim mantığı beni bayağı bir sinir etti.
Geçen senin gibi birisi geldi valorantta "adama sıkıyorum ölmüyor" diyordu. Ama aim hakkında hiç bir şey bilmiyordu. Sadece cross'u adamın üstüne getirip sıkıyordu. Eğer böyle kolay bir oyun düşünüyorsan git zula oyna. Oynamayı bilmeyip de sonrada yok oyun bozuk falan diyenlere sinir oluyorum. Silah'ın tepmesini azaltmak için cross unu taradıktan sonra aşağıya çekmen lazım. 10 yılda hiç bir şey öğrenemedim galiba. Yada 2 hafta oynayıp 9.5 yıl ara verdin.
Oha adam peek mi atıyor? Şaşırtıcı. 10 Yıllık FPS tecrübeniz de hiç tatmadınız galiba?
Galiba hiç tatmamış :D.

Valorant'ı yaklaşık 10 saat oynamışımdır, bana göre oyunu CS:GO gibi bir oyunla karşılaştırmak pek mantıklı değil. Valorant sanki LOL, DOTA gibi yetenekler bulunan oyunların FPS oyununa vurulmuş hali gibi. Valorant büyüktür CS:GO tarzı tabirler doğru değil gibi geliyor.
Konu sahibinin yazısına gelecek olursak; karşınızdaki oyuncuların direkt sizi öldürdüğünü söylemişsiniz, onlar bunu yapabiliyorsa aynısını çalışarak siz de yapabilirsiniz. Karakter konusuna gelecek olursak, LOL'den ilerlemek istiyorum; alt koridorda nişancı ve destek bulunuyor, bir destek karakterinin özellikleriyle bir nişancının özellikleri aynı değil, bir nişancı nasıl koruma görevini yeteri kadar iyi yapamıyorsa bir destek de saldırı görevini yeteri kadar iyi yapamayabilir. Takım arkadaşlarınızla anlaşıp birbirini tamamlayan karakterler alabilirsiniz, sonuçta oyunda ondan fazla karakter var ve hepsinin görevleri, yetenekleri farklı. Nişan kabiliyeti konusunda bir nevi haklısınız fakat bana göre oyunun asıl ana noktası Counter Strike serilerindeki gibi silahı al, karşına çıkanı vur değil de yetenekler olmasından kaynaklanıyor olabilir. Geliştirilebilir ama bana kalırsa şuan ki haliyle de gayet güzel.

Ona genelde xantares peek deniyor bende yapıyorum ama iyi ekipman olan kazanıyor immoyum plat adam beni rahatça vuruyor Hz farkından.

Yaklaşık olarak 10 yıldır FPS oyunları oynuyorum. Son 2-3 yıldır da Rust oynuyorum(bilenler bilir aim kasmak kolay değildir). Şu Valorant denen mereti denemek istedim. Abi böyle bir aim mantığı yok ya. Cross koyduğun yerden adam çıkar, seni salisesinde tek headshotla öldürür(üstelik bunu koşarak yapıyor). Sıktığın mermiler düzgün gitmez, söylediklerine göre her sıkışta farklı bir spray yapıyormuş, yok daha neler. (cross'u adamın üzerine bile tutsan çok saçma bir şekilde sekebiliyor.) Seslide biri demişti sıkmaya başladığın anda çömelmen lazımmış, daha az sekiyormuş öyle yapınca.(geç veya erken yaparsan yine hayvan gibi sekebiliyormuş) En sinir olduğum yönü çoğu kez tepki veremeden ölüyorsun, adamı görmenle ölmen arasında 0.1 saniye ya var ya yok. Ya bu arkadaşlar inanılmaz üst düzey oyuncular (Silver ligden bahsediyorum) ya ben çok kolsuzum... Ya da herkes 360 Hz monitöre geçti...

Garip bir oyun, mantığını çözemedim bir türlü... 3-4 tane karakter var her maç fix olarak bunlar alınıyor, ve diğer karakterlere oranla bayağı işlevseller gibi gözüküyor. Fakat genel olarak şu aim mantığı beni bayağı bir sinir etti.
10 yıl fps oyunları oynayıp valoranta bulaşmak 10 yıllık kariyeri batırır :/

Çizgi film grafiklerine sahip 13 14 yaşındaki veletlerin sevdiği oyun isterseniz sizde çizgi film izleyebilirsiniz ayrıca o oyunda hile yok demek ne bileyim.
CS'nin iyi mi sanki grafikleri Valorant'ın kendi bir tarzı var grafik istiyorsan git Battlefield oyna COD oyna, hile yok demiyorum ancak adamlar en azından hile olmaması için uğraşıyorlar Valve'nin pek umrunda değil gibi.

Geri
Yukarı