Valorant Alt Tab atınca donuyor

İşletim sistemi
Windows 11

umut dalgic

Hectopat
RAM
16 gb
Ekran kartı
gtx 1650
Anakart
a-320 mk asus
İşlemci
r5 3500
Valorant oynarken Alt Tab attığımda veya Windows tuşuna bastığımda oyun donuyor ve hiçbir şeye tıklayamıyorum. PC'yi kapatıp açmazsam düzelmiyor ve kapatıp açtıktan sonra bir daha olmuyor sadece Valorant'ta oluyor.
GTX 1650
16 GB RAM
R5 3500
WİN 11

Merhaba umut. Valorant'ta Alt+Tab atarken donma sebebi tam ekranda oynadığınız içindir. Bunu sorununu düzeltmek için ayarlardan tam ekrandan pencereli ekranı seçin ve ekran kartınız AMD-NVIDIA-Intel bunlardan hangisiyse NVIDIA ise ayarlarınızı kontrol edin. AMD ise aynı şekilde kontrol edin Intel ise yine aynı şekilde devam ediyorsa ekran kartınızı güncelleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant oynarken Alt Tab attığımda veya Windows tuşuna bastığımda oyun donuyor ve hiçbir şeye tıklayamıyorum. PC'yi kapatıp açmazsam düzelmiyor ve kapatıp açtıktan sonra bir daha olmuyor sadece Valorant'ta oluyor.
GTX 1650.
16 GB RAM.
R5 3500.
Windows 11.

NVIDIA sürücün güncelse eski sürücüleri deneyebilirsin örnek olarak 497.09, 512.95

GTX 1650.
16 GB RAM.
R5 3500.
Windows 11.

Valorant'a sağ tıklayıp özellikler deyin uyumluluğa geldikten sonra altta tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak tikliyse tiki kaldırın ve yüksek DPI ayarlarını değiştire gelin oradan da en alttaki yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl tikliyse tiki kaldırın ben sorunu böyle çözdüm.

Geri
Yukarı