Çözüldü Valorant ani FPS Düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

nexi288

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
RX 560 4GB
Anakart
Asus Prime A320M-R
İşlemci
AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core Processor 3.10 GHz
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle konuya hoş geldiniz demek istiyorum. İşletim sistemim aşağıda yer almaktadır. Valorant oynarken Discord'da arkadaşlarımla sohbet ediyorum bu nedenle bir yandan Discord açıkken bir yandan Valorant'ı kasmadan rahat bir şekilde oynamak istiyorum. Fakat ani görsel yırtılmalar oluşuyor ve oyun takılıyor anlayacağınız. V-Sync açtığım zamanda da biraz kasıyormuş gibi hissediyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız, çok minnettar kalırım.

İşlemci: AMD Ryzen 3 1200 Quad Core Processor 3.10 GHz
RAM: 16 GB
Ekran Kartı: RX 560 4 GB

Çözüm
Bende de Ryzen 3 2200G var. Discord açtığımda FPS düşüyor oyun kasıyormuş gibi oluyor. Ne kadar ayar yaptıysam düzelmedi. O yüzden Valorant'ın grup sohbetinden konuşuyoruz bizde.

Sisteminiz çok güçlü değil. Ben 300 ile 500 arasında değişen bir FPS alıyorum Valorant'ta. Sizin sisteminiz 50 ile 100 arasında değişiyorsa bazen droplanmalar olması normal ki Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ve işlemcinizin 4 çekirdeği var. Arka planda işlemciyi kullanan başka uygulama varken oyundaki FPS'in düşmesi gayet normal.

Merhaba arkadaşlar. MSConfig ayarlarından, gelişmiş seçeneklerden işlemciyi 1'den 4'e çektim ve sorunum çözüldü. :)
Discord ayarlarından donanım ivmesini kapatın. Monitörünüzde varsa freesync / adaptivesync aktifleştirin.

Dostum merhaba donanım ivmesi kapalı ve FreeSync desteklemiyor monitörüm.

Sisteminiz çok güçlü değil. Ben 300 ile 500 arasında değişen bir FPS alıyorum Valorant'ta. Sizin sisteminiz 50 ile 100 arasında değişiyorsa bazen droplanmalar olması normal ki Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun ve işlemcinizin 4 çekirdeği var. Arka planda işlemciyi kullanan başka uygulama varken oyundaki FPS'in düşmesi gayet normal.

Bende de Ryzen 3 2200G var. Discord açtığımda FPS düşüyor oyun kasıyormuş gibi oluyor. Ne kadar ayar yaptıysam düzelmedi. O yüzden Valorant'ın grup sohbetinden konuşuyoruz bizde.

Merhaba arkadaşlar. MSConfig ayarlarından, gelişmiş seçeneklerden işlemciyi 1'den 4'e çektim ve sorunum çözüldü. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı