Valorant CPU kullanımı %100

İşletim sistemi
Windows 10

onur keskin

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar sistemim imzam da mevcut. i5-6500 işlemciye sahibim Valorant oynarken işlemci kullanımı %100 oluyor ve FPS düşmesi yaşıyorum. Çok iyi bir sisteme sahip değilim fakat oyunun önerilen sistemini karşılıyorum fakat buna rağmen böyle bir sorun yaşıyorum grafikleri de en yüksekte oynuyorum FPS'de sınırlı değil çözünürlükte 1920X1080'de ama ona rağmen işlemci kullanımı yine de %100 oluyor Windows'un bütün güncellemelerini yaptım bilgisayarı taradım oyun esnasın da altta açık hiçbir şey yok bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Bu Vanguard sistem bazı bilgisayarlarda çok sıkıntı çıkarabiliyor. Hala %100 uyumlu bir şey değil. Bir de çok tehlikeli. Eğer ona erişilirse bilgisayarınızda erişime de sahip olurlar.
GPU'sundan bahsetmemiş?
İkiniz de lütfen konuyu uzatmayın. İmzasında gözüküyor sistem. Kimse bunun için ceza da yemez.

Normal gibi herhalde çünkü ben de merak edip yazdım ve sizde de bu var. Adam Valorant test ediyor 6500 işlemci ile, işlemci kullanımı ara sıra yüzde yüze vuruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçi sistem değişmiş, şimdi var mı 3600 ile?

Normal gibi herhalde çünkü ben de merak edip yazdım ve sizde de bu var. Adam Valorant test ediyor 6500 işlemci ile, işlemci kullanımı ara sıra yüzde yüze vuruyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçi sistem değişmiş, şimdi var mı 3600 ile?
Hayır yok. 3600 ile %50 bile olmuyor.

Olay Vanguard değil. Unreal Engine genel olarak işlemci tüketim sorunu var. Bunu Epic Games dışında çözebilen oyuna rastlamadım. Yani orada önerdikleri sistem gereksinimleri, UE söylediği ezbere yazılmış genel bilgiler. Yani belirli gruplara ayırıp, oyunu en kötü 30 FPS çalıştıran özellikleri yazıp geçiyorlar.

Zaten çoğu firma, bu tarz sorunlara çözüm bulamadıkları ve ek pay vermemek için kendi motorlarını oluşturup, kullanıyorlar.

Geri
Yukarı