Valorant ekran ayarı değişmiyor

PunPun

Hectopat
Önceden oynadığım monitör 1920x1080 idi. Şu an o bozuldu bende eski monitöre geçtim. Bu da ancak 1280x1024 destekliyor. Bu haliyle de oyun çok bulanık gözüküyor ve ekranı doldurmuyor. Alt ve üst köşe de siyahlıklar var. Ekran yerine tıklıyorum sadece 1 ekran gözüküyor.

Ekran Görüntüsü (1).png

Önceden oynadığım monitör 1920x1080 idi. Şu an o bozuldu bende eski monitöre geçtim. Bu da ancak 1280x1024 destekliyor. Bu haliyle de oyun çok bulanık gözüküyor ve ekranı doldurmuyor. Alt ve üst köşe de siyahlıklar var. Ekran yerine tıklıyorum sadece 1 ekran gözüküyor.

Eki Görüntüle 1979960

Ekran yerine değil çözünürlük yazan yere tiklaman gerekir.

Ben olsam çözüm olarak işaretlerdim ama siz bilirsiniz tabii 🙄 @PunPun
Ekran yerine değil çözünürlük yazan yere tiklaman gerekir.
Hocam cezam vardı yazamadım.Çözünürlüğü 1280x1024'te bu şekilde,720p de aynı şekilde.Sadece 1024x768'de normale benziyor.Farklı bir ekran görüyor sanırım.Normalde ekran çözünürlüğünü normal Windows ayarlarında da maks 1080p görüyor ama monitor o kadar desteklemiyor.Aygit yoneticisinden kaldirdim olmadi,gameuser.ini de olmadı.

Hocam cezam vardı yazamadım. Çözünürlüğü 1280x1024'te bu şekilde, 720p de aynı şekilde. Sadece 1024x768'de normale benziyor. Farklı bir ekran görüyor sanırım. Normalde ekran çözünürlüğünü normal Windows ayarlarında da maksimum 1080p görüyor ama monitor o kadar desteklemiyor. Aygıt Yöneticisi'nden kaldirdim olmadi, gameuser. İni de olmadı.

Kablolardan dolayı olabilir mi 😫

Kablolardan dolayı olabilir mi 😫

VGA to HDMI kullanıyorum. Ondan olabilir mi diye merak ettim. Zaten monitör 1280x1024 ama 1920x1080'de görülüyor seçeneklerde. Tabii tıklayınca mode not supported deyip eski haline dönüyor. Çözmenin bir yolu yok mu?

Hocam dönüştürücüden dönüştürücüye değişir mi sonuç?Yoksa hepsi aynı mı olur.Benim ki şuan emanet olarak kullanığım DARk markalı bir dönüştürücü.
şunu alsam mesela bir farkı olur mu?

Son düzenleme:
VGA to HDMI kullanıyorum. Ondan olabilir mi diye merak ettim. Zaten monitör 1280x1024 ama 1920x1080'de görülüyor seçeneklerde. Tabii tıklayınca mode not supported deyip eski haline dönüyor. Çözmenin bir yolu yok mu?

Hocam dönüştürücüden dönüştürücüye değişir mi sonuç? Yoksa hepsi aynı mı olur? Benimki şu an emanet olarak kullanığım Dark markalı bir dönüştürücü.
Şunu alsam mesela bir farkı olur mu?

Sanmam bende de monitör eski diye VGA HDMI kullanmıştım ve ekran zaten kötüydü daha kötü oldu onun yerine dönüştürücü kullanmadım ama bu sefer de ekran özel ayarda kaldı değişmedi yani dönüştürücü kaliteyi daha da düşüyor 😖

Geri
Yukarı