Valorant "Ekran kartı sürücüsü çöktü!" diyor

ahtosial

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 Gb
Ekran kartı
Knight Zen N R7 240
Anakart
Turbox Workteam B85
İşlemci
İntel Core i5-4440
Bilgisayarımı daha geçen hafta aldım çok güzel oynuyordum dün geceden beridir Valorant'ta ekran kartı sürücüsü çöktü! Hatası alıp duruyorum ekran kartı driverım'da güncel nasıl çözebilirim bu durumu.

RAM'i değiştirin... Aldığım hataların aynısını alıyorsunuz, sırasıyla 😁

Yarın mutlaka deneyeceğim
Ekran kartı üzerinde yaptığınız tüm değişiklikleri varsayılan hale getirin.

Ekran kartında bir değişiklik yapmadım fakat varsayılana tekrardan döndürdüm.
İlk zamanlar oynuyordum şimdi yapmaya başladı bu.

Son düzenleme:
Yarın mutlaka deneyeceğim

Ekran kartında bir değişiklik yapmadım fakat varsayılana tekrardan döndürdüm.
Birkaç sayfa önce bir arkadaş Radeon yazılımı üzerinden ayar değişikliği yapmaktan bahsetmişti. O ayarları sıfırlamayı unutmayın. Madem RAM'leri değiştirip test edeceksiniz bari bende çözüm yöntemlerimi sunayım. Öncelikle Radeon yazılımına girip ayarlara girin ve sistem sekmesinin görüntüsünü paylaşın. Doğru driver kurulu mu diye bakacağım. Doğru driver kurulu ise de undervolt yapmanıza yardımcı olacağım. OCCT'de 3D Crashed hatası stabilite sorunudur ve bunun üzerine bir de Wattman hatası aldıysanız undervolt en muhtemel çözümdür. Neyse. Şimdilik sadece sistem sekmesinin görüntüsünü paylaşın.

Birkaç sayfa önce bir arkadaş Radeon yazılımı üzerinden ayar değişikliği yapmaktan bahsetmişti. O ayarları sıfırlamayı unutmayın. Madem RAM'leri değiştirip test edeceksiniz bari bende çözüm yöntemlerimi sunayım. Öncelikle Radeon yazılımına girip ayarlara girin ve sistem sekmesinin görüntüsünü paylaşın. Doğru driver kurulu mu diye bakacağım. Doğru driver kurulu ise de nasıl undervolt yapmanızı isteyeceğim. OCCT'de 3D crashed hatası stabilite sorunudur ve bunun üzerine bir de WattMan hatası aldıysanız undervolt en muhtemel çözümdür. Neyse. Şimdilik sadece sistem sekmesinin görüntüsünü paylaşın.

O ayarlar işe yaramayınca sıfırladım.

1652217780252.png

O ayarlar işe yaramayınca sıfırladım.

Eki Görüntüle 1384404
Tamamdır doğru sürücü kurulu, burada bir problem yok. Şimdi yukarıdan Performansa tıklayın ve Ayarlanıyor sekmesine gelin. Buradan manuel ayarlamaya geçip GPU ayarını aktif edin. Gelişmiş kontrolün ve ardından Voltaj kutucuklarının tikini aktifleştirip ekran görüntüsü paylaşın. Bu sayede kartınızın normalde çalıştığı voltaj değerlerine bakıp ona göre ayarlayacağınız değerleri söyleyeceğim.
1652218084287.png

Tamamdır doğru sürücü kurulu, burada bir problem yok. Şimdi yukarıdan Performansa tıklayın ve Ayarlanıyor sekmesine gelin. Buradan manuel ayarlamaya geçip GPU ayarını aktif edin. Gelişmiş kontrolün ve ardından Voltaj kutucuklarının tikini aktifleştirip ekran görüntüsü paylaşın. Bu sayede kartınızın normalde çalıştığı voltaj değerlerine bakıp ona göre ayarlayacağınız değerleri söyleyeceğim.

1652218320431.png

Bende bu şekilde gözüküyor

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı