Valorant FPS düşüşü

Yani PC'yi ilk performansına nasıl getirebilirim zamanında FPS arttırma denemiştim ondan sonra düştü FPS ve format atmama rağmen düzelmedi.

@Atar1993 hocam yardımcı olabilir misiniz etiket attığım için kusura bakmayın bilgili birine benziyorsunuz da.

Format sonrası tüm yazılımlar başa sarar. BIOS ayarlarınıda defaulta aldıysanız yine sorun devam ediyorsa ısınma sorunuyla baş başa kalmış olabilirsiniz. İşlemci üzerindeki komut zincirinde de ısınmadan kaynaklı bir sorunda yaşamış olabilirsiniz. AIDA64 ile tam bir stress testi yapın HWiNFO64 ile sıcaklık değerini de takip edin. Ona göre termal macun temizliği gerekebilir.

Format sonrası tüm yazılımlar başa sarar. BIOS ayarlarınıda defaulta aldıysanız yine sorun devam ediyorsa ısınma sorunuyla baş başa kalmış olabilirsiniz. İşlemci üzerindeki komut zincirinde de ısınmadan kaynaklı bir sorunda yaşamış olabilirsiniz. AIDA64 ile tam bir stress testi yapın HWiNFO64 ile sıcaklık değerini de takip edin. Ona göre termal macun temizliği gerekebilir.

Peki sürücüleri falan güncellemem lazım mı bütün FPS arttırma videolarını uyguladım hiç fark yok mesela Ultra grafik de de 80 alıyorum en düşükte de 80 alıyorum bir şey kısıtlıyor ama ne.

Peki sürücüleri falan güncellemem lazım mı bütün FPS arttırma videolarını uyguladım hiç fark yok mesela Ultra grafik de de 80 alıyorum en düşükte de 80 alıyorum bir şey kısıtlıyor ama ne.

Format sonrası tüm sürücüleri yüklemeniz gerekiyor sistem stabil çalışmaz, Chipset kontrolcüleri işlevlerini tam yerine getiremez. Sistem güç yönetimi çalışmakta sorun yaşar ve bilgisayarınızın hangi parçasına tam olarak ne kadar güç vermesi gerektiğini yorumlayamaz. Güç yönetim problemide düşük FPS ve mavi ekran hatalarına sebep olur.

Format sonrası tüm sürücüleri yüklemeniz gerekiyor sistem stabil çalışmaz, chipset kontrolcüleri işlevlerini tam yerine getiremez. Sistem güç yönetimi çalışmakta sorun yaşar ve bilgisayarınızın hangi parçasına tam olarak ne kadar güç vermesi gerektiğini yorumlayamaz. Güç yönetim problemide düşük FPS ve mavi ekran hatalarına sebep olur.

Hocam sürücüleri Driver Booster ile güncelledim fakat yine bir yararını göremedim dediğim gibi Ultra da da aynı FPS'yi alıyorum düşükte de yani bütün FPS arttırma videolarını izledim bir yararını göremedim.

Hocam sürücüleri Driver Booster ile güncelledim fakat yine bir yararını göremedim dediğim gibi Ultra da da aynı FPS'yi alıyorum düşükte de yani bütün FPS arttırma videolarını izledim bir yararını göremedim.

MSI Afterburner kurup Sıcaklık değerleri kullanım değerlerini takip edebilir misiniz? Bu arada Driver Booster kullanmayın sadece Anakart üreticisi sitesindeki driverları ve ekran kartı sitesindeki Driver'ı kurun. Driver Booster stabil sürücü kurmuyor.

MSI Afterburner kurup sıcaklık değerleri kullanım değerlerini takip edebilir misiniz? Bu arada Driver Booster kullanmayın sadece anakart üreticisi sitesindeki driverları ve ekran kartı sitesindeki Driver'ı kurun. Driver Booster stabil sürücü kurmuyor.

Hocam dediğim gibi sıcaklık değerlerimde artış yok normal devam ediyorum fakat çok az drop yiyorum yani anakart sürücülerini falan da kurdum.

Hocam şöylede değerleri göstereyim normal gibi HyperX Fury 16(2x8) var.

Dosya Ekleri

• 1675778400075.png
    1675778400075.png
    61,5 KB · Görüntüleme: 11
AIDA64 yükleyin. Üstte sistem kararlılığı menüsüne girin. Üstte yer alan bütün alanları işaretleyin. HWiNFO64 yazılımını yükleyin. Uygulamayı açın (Yalnızca sensörler tiki işaretli olsun.) Sensörlerde açıldıktan sonra AIDA64'te bulunan stress testini başlatın. Yaklaşık 10 Dk sonra HWiNFO64'te yer alan sıcaklık değerlerini paylaşın. Ona göre net bir şekilde bakalım. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinede ayrıca bakalım. Örnek bir video var bu şekilde değerleri gösterebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AIDA64 yükleyin. Üstte sistem kararlılığı menüsüne girin. Üstte yer alan bütün alanları işaretleyin. HWiNFO64 yazılımını yükleyin. Uygulamayı açın (yalnızca sensörler tiki işaretli olsun.) Sensörlerde açıldıktan sonra AIDA64'te bulunan stress testini başlatın. Yaklaşık 10 Dk sonra HWiNFO64'te yer alan sıcaklık değerlerini paylaşın. Ona göre net bir şekilde bakalım. MSI Afterburner ile oyun içi değerlerinede ayrıca bakalım. Örnek bir video var bu şekilde değerleri gösterebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam FPS'yi sabit 80'e aldım artık bu şekilde oynarım.

Geri
Yukarı