Valorant hesabı satan kişi dolandırdı

Hesap almak yasal onu belirtiyim, sadece riot bir tweet inde almazsanız iyi olur demişti.
Kullanıcı sözleşmesinde yasal olmadığı yazıyor.

Hesap almak yasal onu belirtiyim, sadece riot bir tweet inde almazsanız iyi olur demişti.
"Valorant'ta hesap satışı Kullanım Koşulları istinaden yasaktır ve hesap satışı tespit edildiği takdirde kalıcı olarak yasaklanır. Diğer bir etkense hesap satışı yapan kişinin sizi dolandırabileceğidir. Bu noktada dolandırılırsanız Riot Games hiçbir sorumluluk kabul etmez ve paranız boşa gider." Şeklinde yazıyor internette. Riot kullanım koşullarını okuyabilirsiniz.

Daha bugün hesabı sattığım adamdan parayı vermeden geri aldım hesabımı diyen biri konu açtı. Altında insanlar hak verip korkma dava açamaz dedi. Şimdi de mağdur birine ders olsun sana diyorsunuz. Yuh diyorum size başka bir şey demiyorum.

Kardeşim sana da geçmiş olsun. Başvurabileceğin yerlere başvur. Dolandırıcılığın azı çoku olmaz.
Bizim insanımızda da başına bir şey gelmeyince düşüncelerini değiştirmiyorlar. İlla mağdur olunca anlamaya başlıyorlar bazı şeyleri.

Hocam artık gerçekten üzülüyorum. Nasıl olur da güvenebiliyorsunuz aklım almıyor. Siz ve sizin gibi bir sürü kişi dolandırıldı. Allah akıl vermiş yanlış anlamayın size kötü birşey demiyorum ama artık biraz siz de uyanık olmalısınız. 4 k takipçisi olan birine nasıl güvenebilirsiniz? Ayrıca zaten hesap alım-satımı da yasakmış. Artık gözünüzde ki perdeyi kaldırın her TARAF açgözlü alçak aşşağılık heriflerle dolu. Babamıza bile güvenemediğimiz bu dönem de yüzünü bile görmediğiniz bir kişiye para atmanız saçma olmuş. Yine de geçmiş olsun ders çıkarırsınız ve bir daha yapmazsınız böyle birşey.

Instagram üzerinden 50 TL'ye Valorant hesabı aldım. Adamın 4000 üstü takipçisi var, güvenilir geldi gözüme, aldım, gönderdim, bana 2 saattir cevap vermedi ve engelledi galiba. Sakın inanmayın, ne yaparsanız yapın oyunlardan hesap almayın, sonra benim gibi mağdur olursunuz. Öylece kalakalırsınız.
Bu durumlarda kesinlikle en azından karşı tarafın numarasını alın. Engellese bile numaradan isim soyisim, adres bilgileri vs var. Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Hiçbir şey olmasa bile o adamı polis ifadeye çağıracak. O korku ona 1 ay yeter. Hele ki ailesinin vs de haberi olacak dolandırıcılık şüphesiyle ifadeye çağrıldığının. Bu aslında ona en büyük ceza.

Facebook ve altyapısındaki herhangi bir yerde(WhatsApp üzerinden, Instagram DM, mağazası cartı curtu, Facebook mesenger ve marketplace ve son olarak gruplardan) kesinlikle alınmaz. Dolandırma ihtimali %100dür. 2 yıl önce ben CS hesabımı satarken dolandırılmıştım.(Sahte TC kimlik, Foto her düzeneği kurmuş kitapsız) 3 kuruş kazanayım kar olsun derken 5 kuruşunuzdan olmayın hocam.

"Valorant'ta hesap satışı Kullanım Koşulları istinaden yasaktır ve hesap satışı tespit edildiği takdirde kalıcı olarak yasaklanır. Diğer bir etkense hesap satışı yapan kişinin sizi dolandırabileceğidir. Bu noktada dolandırılırsanız Riot Games hiçbir sorumluluk kabul etmez ve paranız boşa gider." Şeklinde yazıyor internette. Riot kullanım koşullarını okuyabilirsiniz.
Tamam yeter artık konuşmayın şunu, bıktım bildirim dolup duruyor. Onca youtuber ve ben hesap alıyorum hiçbir şey olmuyor. Siteler hesaplarını vererek hesap satıyor açıklamada. Kullanım koşullarınada sakın yapmayın gibi birşey yazmışlar, tam olarak illegal olduğunu belirttiklerini görmedim nedense.

Yeni konular

Geri
Yukarı