Satın Alıp Sattığım Valorant Hesabı Aldığım Kişi Tarafından Geri Çekildi

Eren Turhan

Centipat
Daha fazla  
GameSatış üzerinden bir Valorant hesabı aldım ve oyundan pek keyif alamadığım için 2 hafta içinde geri sattım ve 4 ay sonra ilk satıcı hesabı geri çekti. Sattığım kişi ise bana konuyu belirtti ilk satıcıya site aracılığı ile ulaşmayı denedim ancak ulaşamadım. Satın alan arkadaş hesaba 1500 TL atmış ve hesabı da 850 TL'ye satın aldı. Hesabı geri alması içinde ilk mail gerekiyor ilan kategorilerinde ilk mail verilmeyecek ve ilk sahibi değilim olarak işaretledim arkadaşta benden ilk maili istiyor. Siteye durumu açıkladığımda satıcı sizsiniz desteğini siz sağlamalısınız diyor. Mahkeme direkt düşer mi? Mahkemelik olur muyum? Şimdilik herhangi bir mahkeme durumu söz konusu değil fakat olursa başıma ne gelir bilgili arkadaşlar cevaplamasını rica ederim.

Geri almanın 2 dakikalık bir formla yapılabildiği bir hesabı alıp satan bence enayidir.
Enayi olmanın tanımını bilmiyorsunuz sanırım bu konuda bilgisiz olduğumu kabul ediyorum, fakat ben buraya bu konuyu siz eleştiresiniz diye açmadım. Enayinin tanımını bilmeyende bence salaktır(!)

Enayi olmanın tanımını bilmiyorsunuz sanırım bu konuda bilgisiz olduğumu kabul ediyorum, fakat ben buraya bu konuyu siz eleştiresiniz diye açmadım. Enayinin tanımını bilmeyende bence salaktır(!)
Enayinin tanımını gayet bildiğimi düşünüyorum o yüzden alınmıyorum. Siz de aynı şekildeyse bir problem yok.

Hesabı başkasından aldığını, satarken de "ilk mail verilmeyecek ve ilk sahibi değilim" olarak işaretmiş olduğunü söyle. İlk sahibinin iletişim bilgilerini (satın aldığın kişinin) verebilirsin. Ama sana suç atabilir satın aldığın kişi, dikkatli ol. İstersen sattığın kişiye bunları söyle ya da hiç bulaşma bu işe. Hesabın ilk sahibini hafiften dava edeceğini söyleyerek ederek ikna edebilirsin belki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı