Çözüldü Valorant hesabım çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Acele yazıyorum kusura bakmayın ama yardımınıza ihtiyacım var. Hesabımı satacaktım iki faktörlü doğrulamam açık, birisine güvendim konuştuk ekran paylaştı oyun nick ve şifremi verdim güzümün önünde girdi ve çıktı. Yarım saat sonra mailim değişti direk. Hiçbir şey anlamadım. Bana lütfen yardımcı olabilir misiniz? Elim ayağım tutmuyor. Ayrıca bu kişi benim Google hesabıma falan erişebilir mi? Ana mailime kayıtlıydı oyun e postası.

Bilet gönderdim mailim değiştiği için hiç giremiyorum riota.
Bilete cevap gelene kadar sabırla beklemeniz lazım. Korkmayın riot bu konularda fazlasıyla hesap sahibine yardımcı oluyor. Sizin yapmanız gereken tek şey cevabı bekleyip sorulan sorulara elinizden geldiğince doğru cevap vermek olacak.

Şifremi unuttum bölümü yok sitede, ayrıca oyunu hiç açamıyorum açılmıyor bile.

Evet maili komple değişti yani Riot hesabını kendine aldı ama asıl sorum şu. Benim Google hesabıma kayıtlı Gmail'di bu kişi benim tel no'mu biliyor, Riot ekranından Google hesabımın mailini görebilir mi?

O zaman Riot'a başvuru yapmanız lazım siz olduğunuzu doğrularsanız bir ihtimal sizi alabilir ve ayrıca hesabınızı nerede satmıştınız.

Şifremi unuttum bölümü yok sitede, ayrıca oyunu hiç açamıyorum açılmıyor bile.

Evet maili komple değişti yani Riot hesabını kendine aldı ama asıl sorum şu. Benim Google hesabıma kayıtlı Gmail'di bu kişi benim tel no'mu biliyor, Riot ekranından Google hesabımın mailini görebilir mi?

Kişi şifreni bilmiyorsa herhangi bir sıkıntı olmaz. Zaten Riot ona bakmıyor, hesabın güvende olmadığı anlaşılırsa ilk mailine doğrulama gönderiliyor zaten ilk maili gerçek sahibinde olduğu için hesap teslim ediliyor.

O zaman Riot'a başvuru yapmanız lazım siz olduğunuzu doğrularsanız bir ihtimal sizi alabilir ve ayrıca hesabınızı nerede satmıştınız.
Hesabı daha satamadan çaldırdım özelden dc'den ekran paylaşmıştı ben de oyun nicki ve şifreyi verdim salaklık yapıp.
Kişi şifreni bilmiyorsa herhangi bir sıkıntı olmaz. Zaten Riot ona bakmıyor, hesabın güvende olmadığı anlaşılırsa ilk mailine doğrulama gönderiliyor zaten ilk maili gerçek sahibinde olduğu için hesap teslim ediliyor.
;Biliyor ben verdim dc de gözümün önünde hesaba bakacaktı iki aşamalı doğrulamaya güvenip verdim.
Sonra direk mail geldi epostanız değişti diye.

Şifremi unuttum bölümü yok sitede, Ayrıca oyunu hiç açamıyorum açılmıyor bile.

Elim ayağım titriyor şu an, 1 saat önce uyuyacaktım uykum kaçtı yazamıyorum bile.

Dostum sakin ol. O hesap seninse eninde sonunda Riot sana verecek zaten. Tek yapman gereken Riot ile iletişime geçip bunu kanıtlaman.

Google hesabınızın hızlıca iki faktörlü doğrulamasını kontrol edin. Ekstra olarak şifre değişin. En son girilen cihazlardan komple çıkış yapın. Telefon numarası kontrolünü yapın. Başka da umuyorum ki sorun olabilecek bir şey olmaz.

Hesabı daha satamadan çaldırdım özelden DC'den ekran paylaşmıştı ben de oyun nicki ve şifreyi verdim salaklık yapıp.

Biliyor ben verdim DC de gözümün önünde hesaba bakacaktı iki aşamalı doğrulamaya güvenip verdim.

Sonra direk mail geldi epostanız değişti diye.

Riot'a girip hesabım çalındı diyebilirsin sana eski şifreni sorabilir o zaman belki bir ihtimal olabilir.

Dostum sakin ol. O hesap seninse eninde sonunda Riot sana verecek zaten. Tek yapman gereken Riot ile iletişime geçip bunu kanıtlaman.
Bilet gönderdim bekliyorum ama asıl korkum bu kişinin gmail hesabımı çalabilir mi? ondan korkuyorum. tel no'mu biliyor ben de biliyorum. Riot menüsünde benim gmalimin ilk 3 harfi gözüküyor. Bulamaz değil mi?
Google hesabınızın hızlıca iki faktörlü doğrulamasını kontrol edin. Ekstra olarak şifre değişin. En son girilen cihazlardan komple çıkış yapın. Telefon numarası kontrolünü yapın. Başka da umuyorum ki sorun olabilecek bir şey olmaz.
İki doğrulama açıktı zaten, şifreyi değiştirdim. 2 cihaz vardı bilgisayar ve telefonum. Oturumlarını kapatıp yeniden açtım. Nuamaram doğru, umarım google hesabımı çalamaz.

Bilet gönderdim bekliyorum ama asıl korkum bu kişinin gmail hesabımı çalabilir mi? ondan korkuyorum. tel no'mu biliyor ben de biliyorum. Riot menüsünde benim gmalimin ilk 3 harfi gözüküyor. Bulamaz değil mi?
Bakın işin saçma tarafı bana göre riotun iki faktörlü doğrulama kodunun sadece e-postaya gelmesi. Google da hem e-posta kontrolü hem telefon kontrolü mevcut. Direk yabancı cihazdan giriş yapıldığında anında bildirim geliyor siz misiniz diye. Kısacası şifreyi değiştirip kontrolleri sağladıktan sonra içiniz rahat olsun.

Riot'a girip hesabım çalındı diyebilirsin sana eski şifreni sorabilir o zaman belki bir ihtimal olabilir.
Öyle bir secenek yok, Bilet yolladım bekliyorıum.
Bakın işin saçma tarafı bana göre riotun iki faktörlü doğrulama kodunun sadece e-postaya gelmesi. Google da hem e-posta kontrolü hem telefon kontrolü mevcut. Direk yabancı cihazdan giriş yapıldığında anında bildirim geliyor siz misiniz diye. Kısacası şifreyi değiştirip kontrolleri sağladıktan sonra içiniz rahat olsun.
Asıl saçma olan hesabı çalan kişi benim iki faktörlü doğrulamam acikken çalmış olması.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı