Valorant hile kullanmadığım halde ban yedim

@VenomBey
Donanım banı yenen bir bilgisayarda hesabına girersen oyun açılmaz zaten. Yepyeni bir hesap açsan bile donanım banı olan bilgisayarda düzelmez.

Bugün sabah internet kafeye arkadaşlarımla gitmiştik ve Valorant oynayacaktık ama hesabıma girdiğimde direkt böyle yazdığında şoka girdim resmen, hile vb. hiçbir uygulama kullanmadım ama ban yemişim. Bunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1557277

İnternet kafede belli ki birisi hile açmış ve HWID ban yemiş bunu açamazsın.

İnternet kafede önceden oturum açan biri hile kullandıysa yan hesabı olarak görülüp sende yemiş olabilirsin ancak internet kafeler zaten oyunu standart değil ayrı bir Client ile oynatıyorlar diye biliyorum. Yani böyle bir şeyinde olmaması gerek.

Direk anakarta ban atıyorlar Client olsa da bir şey fark etmez.

Direk anakarta ban atıyorlar Client olsa da bir şey fark etmez.
Ondan bahsetmiyorum, internet kafeler orijinal Valorant'ı yüklemiyor diye biliyorum. Özel bir clientleri var ya, hatta Valorant internet kafede oynayanlara 2-3 silaha skin verip ajan falan veriyordu. Yani böyle bir Client olsa bile bir hesap bir hesaptan etkilenmez diye düşünüyorum.

Arkadaşlar kusura bakmayın 1 saatlik ban yedim bugün benden bu bir şey var galiba da neyse.

Ondan bahsetmiyorum, internet kafeler orijinal Valorant'ı yüklemiyor diye biliyorum. Özel bir Client'leri var ya, hatta Valorant internet kafede oynayanlara 2-3 silaha skin verip ajan falan veriyordu. Yani böyle bir Client olsa bile bir hesap bir hesaptan etkilenmez diye düşünüyorum.

Gittiğimiz yerde üçgen oyun arşivi diye bir şey vardı oradan oyunları açıyorduk Valorant tıkladığımızda Riot istemcisi açılıyordu oradan hesap giriyordun girdiğimde öğrendim zaten ban yediğimi.

Hile ile banlanırsan o bilgisayarın disklerine kadar ban atıyorlar. O bilgisayarda oyuna girebiliyorsun fakat Max 2 hafta içinde ban yiyorsun. Buna delay ban deniyor.

İnternet kafeler disksiz sistem kullaniyor artik eskisi gibi her bilgisayarda ayrı ayrı HDD kullanan bir internet kafe sayisi azdır. Disksiz sistemlerde hiçbir Client bilgisayardan sunucu bilgisayarına veri yazma yapamaz sadece veri okuma yapar ve disklere kadar ban atmiyorlar BIOS'a bir şey yaziliyor sadece ve mesajina ifade biraktigim icin gururuna yediremeyip "Evet hocam" yazdigim mesajıma hahaha atarsın anca.

Arkadaşlar kusura bakmayın 1 saatlik ban yedim bugün benden bu bir şey var galiba da neyse.

Gittiğimiz yerde üçgen oyun arşivi diye bir şey vardı oradan oyunları açıyorduk Valorant tıkladığımızda Riot istemcisi açılıyordu oradan hesap giriyordun girdiğimde öğrendim zaten ban yediğimi.

Hocam NXD diskless sistem kullanıyor internet kafe sanırım senden once oturan kişi hile acmis olabilir bilgisayarlarda deepfreeze programi oldugu icin reset attigin zaman bilgisayar internet kafecinin biraktigi hale geri doner. O yuzden internet kafeye gidince acik bilgisayar ise bilgisayari resetleyin oyle oturun eger HWID ban yedisye bilgisayar zaten oyuna giremezsin.

Son düzenleme:
disklere kadar ban atmiyorlar BIOS'a bir şey yaziliyor
Anakartı spoofluyorsun max 3 gün içinde delay ban yersin. Ama farklı bir disk takınca yeni hesap açıp oynadığında nedense delay ban yemiyorsun? Ama ban yediğin diski tekrar takınca yine 3 gün içinde delay ban yiyorsun. Neden oluyor bilgi verir misin gökbilge 😂. (Ban yediğin zaman PC üzerinde takılı olan tüm disklere ban atılıyor. Bu delay bana sebebiyet veriyor.)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı