Valorant için en ucuz ekran kartı

Bütçe
400

OSMAN78gtk

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi Valorant 80 70 FPS için ekran kartı lazım ama bütçem çok yok en fazla 300 400 60 FPS ya da 60FPS yukarısı alsın yeter. Sistem:

i5 3470.
9GB RAM
Şu anlık ekran kartı GT 210.
300W PSU yükselteceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD HD serilerine bakabilirsin HD 6570 gibi.

Bu kartlar 35 FPS bile zor veriyor. Denedim.

Başlıkta belirttiğim gibi Valorant 80 70 FPS için ekran kartı lazım ama bütçem çok yok en fazla 300 400 60 FPS ya da 60FPS yukarısı alsın yeter. Sistem:

i5 3470.
9GB RAM
Şu anlık ekran kartı GT 210.
300W PSU yükselteceğim.

R7 240 2 GB benzerleri bu iş için yeterli olur. Yerinde olsam AMD kart almam eş değer NVIDIA alırım. 2 GB kart, 8 GB RAM ve orta bir işlemci ile düşük ayarlarda ortalama 60-70 FPS alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci çöptür yoksa kart o rahat 80-90 FPS verir.
O kadar üst düzey işlemci ile bu kartı kullanan mantık olarak yoktur. Biraz mantık kullanmak gerekiyor. Ve tırt bir işlemci ile kullanmadım 50 görürsün ama kalabalığa girdiğin zaman o kart seni 25'e kadar düşürür yükseltir.

O kadar üst düzey işlemci ile bu kartı kullanan mantık olarak yoktur. Biraz mantık kullanmak gerekiyor. Ve tırt bir işlemci ile kullanmadım 50 görürsün ama kalabalığa girdiğin zaman o kart seni 25'e kadar düşürür yükseltir.

Ne kadar üst düzey bir işlemciden bahsediyorsun? Tek çekirdek gücüdür burada önemli olan ve o işlemciyi nasıl beslediğin. Ekran kartını %95 ve üzeri kullandırtamıyorsan tüm ekran kartlarıyla düşüş yaşarsın bu olağan bir durum. Ekran kartı %90 yükte 80 FPS verebiliyorsa, işlemci de bu FPS değerini çizebilecek kadar tekli çekirdek gücüne sahipse ortada bir sorun olmayacaktır. Tabii işlemci sıcaklığı ve RAM'lerin çift kanal beslemesi bu düşüşlerin önüne geçmek için önemli. Yoksa düşüş yaşamak kaçınılmaz olur ping, bağlantı sorunu hariç.

Yeni konular

Geri
Yukarı