Valorant için sistem toplama

TheSubhan

Decapat
Selam. Valorant'ı rahatlıkla oynaya bileceğim bilgisayar arıyorum. Azerbaycan'da yaşıyorum. Bütçem 3000 manat. Compstore isimli siteden almak istiyorum. Monitör, kulaklık, mouse pad ve klavye dahil olursa sevinirim.

Valorant, devasa bir oyuncu kitlesine hitap etmek isteyen bir oyundur. Bu yüzden grafik ayarları mümkün olan en düşük, optimizasyonu mümkün olan en yüksek ayarlarda tasarlanmıştır. 10 senelik sistemler hatta Intel HD 4600 gibi onboard ekran kartları bile neredeyse 60 FPS çalıştırabiliyor oyunu.
O yüzden 3000 manat ile alabileceğin herhangi bir bilgisayar Valorant'ı fazlasıyla çalıştıracaktır. Tek tavsiyem alacağın sistemin ekran kartının başında kesinlikle RTX ibaresi olmasıdır.

Hocam Valorant genellikle işlemciye dayalı bir oyun olduğundan dolayı işlemcisi iyi olan bir bilgisayar kullanmanızı öneriyorum bir de ekran kartıda önemli ama işlemci ağırlıklı olduğu için grafik kartından önce işlemciyle ilgilenin.

Valorant, devasa bir oyuncu kitlesine hitap etmek isteyen bir oyundur. Bu yüzden grafik ayarları mümkün olan en düşük, optimizasyonu mümkün olan en yüksek ayarlarda tasarlanmıştır. 10 senelik sistemler hatta Intel HD 4600 gibi onboard ekran kartları bile neredeyse 60 FPS çalıştırabiliyor oyunu.
O yüzden 3000 manat ile alabileceğin herhangi bir bilgisayar Valorant'ı fazlasıyla çalıştıracaktır. Tek tavsiyem alacağın sistemin ekran kartının başında kesinlikle RTX ibaresi olmasıdır.

Hocam bu işlerden hiç anlamam. Daha önce hiç bilgisayar almadım. Vaktiniz varsa söylediğim siteden sistem bakabilir misiniz?

RTX 2060'lar 2.el 4 binden başlıyor hem kendin Intel HD oyunu 60 FPS çalıştırabiliceğini söylüyorsun hem de ekran kartın da RTX ibaresi olsun diyorsun iyi misin dostum?
Düzenleme: Pardon manat olduğunu görmemişim.
Sen 3000 manat kaç tl ediyor onun farkında mısın da, 4bin liracık ekran kartını burada dillendiriyorsun? Benim 10 senelik intel hd onboard ekran kartım oyunu 60fps çalıştırıyor diye adama gidip başka hiçbir şey çalıştırmayacak kısa sürede ömrünü dolduracak bir sistem önerecek değilim. Hazır bilgisayar topluyorken biraz adam akıllı, düzgün, uzun ömürlü bir sistem toplasın adamın bütçesi var intel hd mi alsın? Konu sahibine yardım edeceksen et bana laf sokmaya çalışma.

Hocam bu işlerden hiç anlamam. Daha önce hiç bilgisayar almadım. Vaktiniz varsa söylediğim siteden sistem bakabilir misiniz?
Masaüstü mü arıyorsun dizüstü mü?

Son düzenleme:
Sen 3000 manat kaç tl ediyor onun farkında mısın da, 4bin liracık ekran kartını burada dillendiriyorsun? Benim 10 senelik intel hd onboard ekran kartım oyunu 60fps çalıştırıyor diye adama gidip başka hiçbir şey çalıştırmayacak kısa sürede ömrünü dolduracak bir sistem önerecek değilim. Hazır bilgisayar topluyorken biraz adam akıllı, düzgün, uzun ömürlü bir sistem toplasın adamın bütçesi var intel hd mi alsın? Konu sahibine yardım edeceksen et bana laf sokmaya çalışma.

Masaüstü mü arıyorsun dizüstü mü?
Masaüstü.

Bahsettiğin siteye baktım fakat para birimleri, dili bana karışık geldi. Translate etmeye çalıştım ama sağlıklı şekilde sistemleri inceleyemiyorum.
Fakat o bütçeyle bu veya buna benzer bir sistem alırsan günümüzdeki oyunların tamamını neredeyse en yüksek ayarda oynayabilirsin. Hele Valorant'ı ultra ayarlarda 4k çözünürlükle 144fps bile oynayabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı