Valorant ivme nasıl açılır?

Tam olarak 6 senedir ivme ile oynuyorum ilk başladığımda oyunda ivme ayarı vardı ayarlayabiliyorduk sonra oyundan kaldırıldı yani ilk oyuna başladığımda tabikide ivmenin bu işe yaradığını bilmiyordum sadece güzel geliyordu ve oynuyordum isteyenler için m_customaccel_exponent 1.07 ben bu ayarda kullanıyorum o xantaresin dönüşleri aim koymalarının en yegane sebebi ivme bunu sadece ivme ile oynayanlar anlayabilir ama ivmesiz oynayanlarda tabiki güzel oynuyor en güzel örneği niko bende valoranta geçince sens ayarlama sitelerinde baya bi vakit geçirdim çünkü ne kadar ayarlarsak ayarlayalım csdeki gibi olmuyor benim için tek dezavantaj csden sensi başka oyunlara çevirememek 5 senedir ivmesiz oynayan biri gelip bu saatten sonra ivmeye alışmaya çalışmasın derim

Hahah xd. Komik çocuk bütün profesyonel oyuncular ivme açık mı oynuyormuş. Kulaktan dolma bilgiyle yazan sensin. Bakalım biliyor musun:
ivme nedir ne işe yarar, neyi karşılar?

Kardeşim boş yapmanın lüzmu yok arkadaş ivme ye alışmış benim gibi CS:GO'dan gelme. Bir konuda fikrini belirtmek bu olmuyor hiçbir katkısı olmuyor değil. Ayrıca arkadaşa kızmanın da bir lüzmü yok çünkü haklı. Adam ivme açayım mı demiş eğer ivmenin kötü bir şey olduğuna inanıyorsan bunu düzgünce söyle. E sporcuların birçoğu ivme açık oynuyor birçoğu da dediğin gibi ivme kapalı. Bu tartışma çok saçma çünkü eğer ivmede oynarsan aimin ona göre değişir ve kendini geliştirirsin ivmesiz oynarsan da aynı şekilde. Ayrıca şimdi düzgüncene söyle dememe takılıp hakaret mi ettim diyeceksin onun için ekliyorum hiçbir katkısı olmaz gibi cüretkâr bir cümle de düzgünce "arkadaşım bence Valorant'ta farklı olarak ivme biraz sıkıntılı oluyor açmamanı öneririm daha iyi olur" demenin yerini tutmaz.

Kardeşim boş yapmanın lüzmu yok arkadaş ivme ye alışmış benim gibi CS:GO'dan gelme. Bir konuda fikrini belirtmek bu olmuyor hiçbir katkısı olmuyor değil. Ayrıca arkadaşa kızmanın da bir lüzmü yok çünkü haklı. Adam ivme açayım mı demiş eğer ivmenin kötü bir şey olduğuna inanıyorsan bunu düzgünce söyle. E sporcuların birçoğu ivme açık oynuyor birçoğu da dediğin gibi ivme kapalı. Bu tartışma çok saçma çünkü eğer ivmede oynarsan aimin ona göre değişir ve kendini geliştirirsin ivmesiz oynarsan da aynı şekilde. Ayrıca şimdi düzgüncene söyle dememe takılıp hakaret mi ettim diyeceksin onun için ekliyorum hiçbir katkısı olmaz gibi cüretkâr bir cümle de düzgünce "arkadaşım bence Valorant'ta farklı olarak ivme biraz sıkıntılı oluyor açmamanı öneririm daha iyi olur" demenin yerini tutmaz.
Muhalefet olmak için boş yapmışsın cidden okudum geçmişe de döndüm baktım, milattan öncesinin konusunu da hortlatma.

Konuyu hortlatıyorum ama birçoğunuz ivme, sens muhabbeti geçtiğinde işte ben 800dpi bilmem kaç senste oynuyorum şu kadar dönüyorum mousepadim bu kadar diye anlatıyorsunuz ama bir şeyi kaçırıyorsunuz mouselarda ips denen birşey var mouseun algılayabileceği en yüksek hızı belirtiyor, ipsi yüksek olan mouselar çok pahalı, ucuz fiyatlı mouselarda da ips çok düşük, bu mouselarda düşük senste ivmesiz oynamak çok zor oluyor çünkü mousepadiniz büyük olsa bile aniden arkanıza dönmek istediğinizde mouseu hızlıca çevirdiğinizde tarayamıyor ve olduğu yerde takılı kalıyor sizde ölüyorsunuz böyle mouselarda ivme çok rahatlatıyor hem düşük sens ile oynuyorsunuz hemde yüksek sensteki gibi arkanıza rahatça dönebiliyorsunuz
İvme kas hafızasını bozmaz çünkü ivmenin de bir kademesi vardır ne kadar hızlı çevirirseniz o kadar döner x hızda çevirirseniz her zaman o da x kadar dönecektir tabi buna alışmak ivmesize göre daha zordur ama alışırsanız ivmesiz oynayanlara göre çok daha fazla kontrolünüz olur
Baştaki arkadaşı hiç anlayamadım problemi ne adam ivme istiyor ve oyunda da yok, bir çözüm bilmiyorsan niye laf kalabalığı yapıyorsun sana ne.
Valorant için araştırdım Unreal engine ile yapıldığı için raw input kapalı oluyormuş, değişmiyormuş buda demektir ki Windows'un fare ivmesini kullanamayız ya Valorant ivme ayarı ekleyecek yada kendimiz ayrı bir yazılımla yapacağız raw accel diye bir yazılım var işe yarıyor ama ayarları çok karışık isteyen denesin ben Windows'un ivmesini kullandığım için aynısını yapamadım bıraktım oyunu.
Xantares'de önceden ipsi düşük bir mouse kullandığı için ivmeye alışmış ve şu an ivme ile oynuyor
benim fikrim yüksek ipsli bir mouseunuz olsa bile düşük senste oynuyorsanız kullanmak mantıklı çünkü kol ağrısı yapacaktır ivmesiz dönmek, ayrıca alışırsanız kontrolünüzü artırır ivme ile çok daha düşük senslerde oynayabilirsiniz.

o kadar boş yapmışlar ki anlatamam. dünyanın sayılı aimleri arasında gösterilen Xantares ivme açık oynuyor. ivme açan yok bilmemne falan yazanlar neye dayanarak söylüyor acaba. herkesin kendi oyun tarzı vardır. kimisi kapalı oynar kimisi açık. ben de açık oynuyorum.

Hahah xd. Komik çocuk bütün profesyonel oyuncular ivme açık mı oynuyormuş. Kulaktan dolma bilgiyle yazan sensin. Bakalım biliyor musun:
ivme nedir ne işe yarar, neyi karşılar?

Peki benim ivme açık olması ama Valorant'tan derecesizde 20 kere adama kafa atmam vallahi ben denedim o kadar da ivme kötü bir şey değil aslında yararlı herkese göre amaq yok senin terciğinse sen ivmesiz sana göre daha iyi geliyorsa sonuçta bir şey diyemem.

Peki benim ivme açık olması ama Valorant'tan derecesizde 20 kere adama kafa atmam vallahi ben denedim o kadar da ivme kötü bir şey değil aslında yararlı herkese göre amaq yok senin terciğinse sen ivmesiz sana göre daha iyi geliyorsa sonuçta bir şey diyemem.
Yeni bir üye olmanıza rağmen güzel bir yorum, bu konuyu incelediğimde mesajlarımın bazı falsoları olduğunu gördüm, muhtemelen "çoğu profesyonel oyuncu ivmeyle oynar" lafından sonra oldu. Evet sonuçta böyle, sadece gördüğüm çoğu oyuncu ve kendim de oyunların genelinde sabit hızla oynamayı mantıklı bulduğumuzdan bahsediyorum, yoksa isteyen istediğini denesin.

Konu ile alakasız ama cidden merak ediyorum 0.16 veya 0.6 gibi Sensivity'lerde nasıl oynuyorsunuz.
Ben CS:GO'da 8.0 kullanıyorum, ivme olmadan saniyesine dönüyorum üstüne mini mouse hareketleri ile, biri aydınlatsa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı