Valorant küfür dava edilebilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valorant oynuyordum. Önündeki adamı bile vuramayan bir adam denk geldi. Ben çok sinirli biriyimdir. Geçen de sırf bu yüzden metin ve sesli sohbet banı yedim. Daha sonra adam grubuma geldi. Kolsuz olduğu için bayağı bir sövdüm. Bu kişi beni dava edebilir mi?

Beni de kardeşinin darp raporuyla dava edeceğini söyleyen komedyen vardı dün oyunum da.
Kardeşini oyun için de dövdüm o yüzden darp raporu almış. :D

Herkes gününde olmayabilir neden küfür ettiğinizi anlayamadım da neyse. Ses kaydı varsa ve sizin olduğunuzu kanıtlarsa ancak o şekilde. Yine de sizi bulup bir şey yapabileceğini sanmıyorum.

Valorant oynuyordum. Önündeki adamı bile vuramayan bir adam denk geldi. Ben çok sinirli biriyimdir. Geçen de sırf bu yüzden metin ve sesli sohbet banı yedim. Daha sonra adam grubuma geldi. Kolsuz olduğu için bayağı bir sövdüm. Bu kişi beni dava edebilir mi?
Dava etse haktır... Umarım eder de ne yaptığının farkına varabilirsin. Her yaştan bilen bilmeyen geliyor ve oyun (!) oynadığının farkındasındır herhalde... Ağzı bozukluk yapmaya gerek yok...

Bu tarz durumlarda birisi "küfürlerinin ses kaydını aldım seni dava edeceğim" derse de önceden belirtmediği ve senin iznini almadığı için de geçersiz sayılacaktır ve başvurusunda izinsiz ses kaydı suçunu işlediğini kabul etmiş olacaktır. Bu yüzden de rahat olabilirsin.

Tamam o zaman ben evden kaçmaya gidiyorum. Babam beni mahvedecek.
Kişinin kendisiyle konuş, bizzat özür dile. Henüz reşit bile değilsin, tanımadığın insanlarla arandaki seviyeyi koru. Oyuncu sertifikasında yazanlara uymayacaksan oyunu oynamaman gerekir.

Dava edilmez, uğraşmazlar diyen arkadaşlar için geçen yıl yediğim davanın kağıtlarını atabilirim DM den. 3800 TL "süreçte yıpranma" parası diye bir şey ödedim adama. Oluyor yani. Ağzınıza sahip çıkın.

Konu trolle benziyor ama madem bu kadar dava açılmasından korkuyorsunuz sinirinize hakim olun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı