Valorant mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Xhan

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 GB 1333mhz
SSD veya HDD modeli
190gb SSD
Ekran kartı
Gtx 670
İşlemci
intel xeon E5472
Arkadaşlar merhaba 1 yıldır falan Valorant'a giremiyorum her türlü şeyi denedim çözemedim son olarak konu açma gereksiniminde bulundun yardım edebilirseniz çok efsane olur.

DMP dosyasını buraya nasıl yükleyeceğimi bulamadım.

Bir forumdan alıntı:

Şimdi sizin OC'yi yapan arkadaş muhtemelen 5450 5460'a şu kadar yapıyoruz. Bu daha üstü o zaman daha da basalım kafasıyla kafasına göre yapmış. Gitmiş 4000'e sabitlemiş. 4.0 GHz yani. Bu size mavide yedirir. Allah korusun işlemcinize zararda gelebilir. Aşırı ısınıp termal throttle olacağını söylememe gerek yok zaten. Yani işlemciniz ısı artışından dolayı hasarı engellemek için kendini kısıtlayacak. Bilgisayarı yeniden başlatacak vb. sizin işlemcinizin sağlıklı çalışabildiği maksimum değer 3400 MHz imiş. Oda döneminin iyi bir anakartında diyor. Yani olması gereken değer fabrikanın verdiği maksimum olan 3000 değeri. 3 GHz. Mavi ekran sebebiniz bu hız aşırtma olabilir. Bir şekilde geri almanız lazım. Bilmiyorsanız risk alamam derseniz kurcalamayın Valorant'ı bırakın.

CPU hız aşırtma iptali için: Öncelikle anakartınızın üstündeki BIOS pilini çıkarın. Birkaç dakika bekleyip geri takın. Bu BIOS üzerinde yapılan değişiklik ve kayıtları geri alacaktır. PC'yi başlatın ve CPU hızınızı kontrol edin. Hala 4GHz ise:
Alttaki YouTube kanalı senin anakartında senin CPU'n üstünde işlemi gösteriyor. BIOS menüsüne giriyor. Sonra ayarlarını yapıyor. BIOS ayarları değiştirmek kalıcı hasara neden olabilir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda görünen CPU host frekansı kısmını düşürün. Üstte CPU hızı değeri 3.00 görene kadar değeri düşürün. Onun altındaki PCI Express frekansı ise 100'de kalsın. Dram ve diğer ayarlarla oynamayın. Sıkıntı olursa PC açılmama durumu gibi BIOS pilinizi çıkarıp birkaç dakika bekleyip geri takın. BIOS ayarlarınız sıfırlanacak CPU hızı normale döner diye düşünüyorum.

Tamamdır deneyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı